Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ekkora baj az, hogy...

Miért ekkora baj az, hogy főzni próbáltam?18

Figyelt kérdés

Anya soha nem próbált tanítani ilyesmire, azt se hagyta hogy segítsek, viszont folyton gúnyolódik, hogy nem tudok. (Egyébként alapokat tudok csak ő nem tud róla)

És hát ma itthon megpróbáltam főzni, mert már untam a szendvicset és társait. Mivel nem volt sok időm úgy döntöttem, hogy jó, akkor legyen simán tészta, számtalanszor csináltam már koliban is, és igazából mikróval is meg tudom oldani(meg amúgy normálisan is, csak ez egyszerűbb volt), így amellett maradtam.

Anyu viszont hamarabb jött haza, látta eszem a kis tésztámat, és tökre kiakadt, hogy mi az hogy én használtam a gáztűzhelyt, ráadásul baj is lehetett volna. Én meg így hirtelen mondtam, hogy hát én mikroban csináltam, erre mégjobban kiakadt, hogy milyen hülye vagyok és hogy ez pazarlás. (Igen, az a kis egyszemélyes adag, amit megettem.) Meg hogy ő soha nem enne meg ilyen hülyeséget, én mekkora hülye vagyok, meg hogy juthat ilyen eszembe.

És most úgy nem szól hozzám.


Egyébként semmi nem ment kárba, jól sikerült, a mikró sem romlott el, és nem is az volt a gond, hogy csak magának csináltam, hanem hogy egyáltalán csináltam


Miért ekkora baj ez a kis adag tészta, vagy ez a "főzés"?


2021. márc. 4. 10:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
5%
Anyagilag hogy álltok? Más kész étel nem volt otthon? Ha nagyon rosszul álltok és volt étel el tudom kélzelni, hogy azért akadt ki mert nem azt eszed ami van, hanem esetleg később is bőven jó tésztát mikrózol. Ha jól álltok akkor viszont rettentően túlreagálta anyukád. Kérdés miért tart ennyire gyereknek? Szoktál vele beszélgetni? Lehet ha tudná hogy tudsz főzni alap dolgokat nem féltene ennyire. Bár ezt az hogy a tésztát is mikrózod nem támasztja alá a szemében ez tuti.
2021. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
5%
hány éves vagy, kérdező????
2021. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
90%
"és tökre kiakadt, hogy mi az hogy én használtam a gáztűzhelyt, ráadásul baj is lehetett volna" - ha 18 éves vagy már, ez csak anyádat minősíti. Bár vannak, akik senkit nem tűrnek meg a "konyhájukban", ezt el kell fogadni, de akkor ne arra hivatkozzon, hogy "baj is lehetett volna"
2021. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%

Ja, hogy 18éves...? Nem láttam az előbb...


Hát ez full gáz! Ha nem állsz korlátozó gondnokság alatt, akkor anyád full hospitalizálás alatt tart téged....


Én már tízévesen önállóan tudtam pár kaját elkészíteni!

2021. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Nem baj. Nem benned volt a hiba.

Kérdezd meg anyukádat (már ha van kedved most beszélgetni vele, hogy kitől kell engedélyt kérned a konyha használatára. Illetve miért is kell ehhez bárkinek az engedélye. A porszívót szabad a kezedbe venned? Bekapcsolhatod a TV-t?

A mikró semmivel se bonyolultabb, és elárulhatom, a modern gáztűzhelyek se veszélyesek. Ha bármi miatt elalszik rajuk a láng, a gáz sem folyhat tovább. Persze ha jól működik a tűzhely. Azt meg már a hatéveseknek megtanítjuk, hogy az elfújt gyufát se dobhatják a szemetesbe, azt külön kell tenni, és ha már kihűlt, akkor szabad a szemétbe rakni.

De tényleg érdemes volna részletesen megbeszélni vele, milyen veszélyek fenyegetnek főzés közben, és hogy lehet ezeket kiküszöbölni, illetve ha esetleg tönkremenne valami (használhatatlanra égetsz egy lábost, összetörsz valamit), milyen módon téríted meg a kárt. Bár nekem a véletlen károkozást eszembe nem jutott volna felróni a főzni tanuló gyerekemnek. Bőven elég volt, ha összetakarított maga után, és nekünk is juttatott a főztjéből. A nyersanyagot természetesen a családi kosztpénzből fedeztük.

2021. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%

Mi a pazarlás? Megenni a tésztát? Vagy a mikrót üzemeltetni a gáz helyett?

Amúgy mindegy, felnőtt embereket nem bacunk le azért, mert összeütöttek egy sajtos-tejfölös tésztát... Kamaszokat sem, ha már itt tartunk.

2021. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
6%
7es. Ha van otthon étel és nagyon szegény a család, akkor bizony pazarlás a még hónapokig elálló tésztát elővenni,ahelyett ami van. A többivel egyetértek.
2021. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

Jogod van neked is főzni. Ha kertesbe laktok és fél hogy számlát csinálsz neki, akkor csinálj egy kis bográcsozó helyet, ahol tudsz szabad tűzön főzni. Na attól biztos megrémülne.


18 évesen nem nyúlhatsz semmihez a konyhába? Milyen már ez?

Én már 4 évesen segítettem anyukámnak a konyhába, mert nagyon tetszett, ahogy főz. Nem kényszerből szimplán kíváncsiságból kezdtem el neki segíteni, mert érdekelt a konyha művészet.

2021. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Hacsak tényleg nem valami extrém szegénységről van szó, szerintem itt az anyukánál van nagy gond a toronyban!
2021. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%
8-as, ha lenne otthon kaja, nem írta volna, hogy unja a szendvicset. Szerintem.
2021. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!