Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ekkora baj az, hogy...

Miért ekkora baj az, hogy főzni próbáltam?18

Figyelt kérdés

Anya soha nem próbált tanítani ilyesmire, azt se hagyta hogy segítsek, viszont folyton gúnyolódik, hogy nem tudok. (Egyébként alapokat tudok csak ő nem tud róla)

És hát ma itthon megpróbáltam főzni, mert már untam a szendvicset és társait. Mivel nem volt sok időm úgy döntöttem, hogy jó, akkor legyen simán tészta, számtalanszor csináltam már koliban is, és igazából mikróval is meg tudom oldani(meg amúgy normálisan is, csak ez egyszerűbb volt), így amellett maradtam.

Anyu viszont hamarabb jött haza, látta eszem a kis tésztámat, és tökre kiakadt, hogy mi az hogy én használtam a gáztűzhelyt, ráadásul baj is lehetett volna. Én meg így hirtelen mondtam, hogy hát én mikroban csináltam, erre mégjobban kiakadt, hogy milyen hülye vagyok és hogy ez pazarlás. (Igen, az a kis egyszemélyes adag, amit megettem.) Meg hogy ő soha nem enne meg ilyen hülyeséget, én mekkora hülye vagyok, meg hogy juthat ilyen eszembe.

És most úgy nem szól hozzám.


Egyébként semmi nem ment kárba, jól sikerült, a mikró sem romlott el, és nem is az volt a gond, hogy csak magának csináltam, hanem hogy egyáltalán csináltam


Miért ekkora baj ez a kis adag tészta, vagy ez a "főzés"?


2021. márc. 4. 10:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
95%

Anyuka nem normális! Ez a "baj is lehetett volna" tipikus paranoiás viselkedés!

Nehogy már egy nagykorú gyerek ne tudja használni a gáztűzhelyet!

2021. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
96%
Szűzanyám. Én meg az ötévesemnek tanítgattam a kevert meggyest, a tejbegrízt meg a palacsintát, hogy ne vajakenyéren meg teán éljen ha egyszer kolis lenne. Most nyolcéves, múltkor önállóan sütött palacsintát. Anyád helyében megdicsértelek volna, de ő kontrollmániásnak tűnik, ezért az a fixa ideája, hogy csak ő tudhat mindent jól és mindenki más életképtelen a segítsége nélkül. Extrém szorongó is lehet, ha folyton katasztrófák képét vizualizálja. A hiba nem a te készülékedben van.
2021. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, hogy ezt mondom, de az ilyen nem anya, és legfeljebb csak "papíron" felnőtt. Ez egy agyilag 10 éves szinten megrekedt éretlen idióta.
2021. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
96%
Szendvicsvajazás közben is csúnyán szemenszúrhatja magát az ember egy kenőkéssel, ha véletlenül megbotlik az elszórt morzsákat felsöprő nagymamában, csaxólok... O:)
2021. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%
A mai világban már mindenki megbolondult, és mindenki sajnál mindenkitõl mindent.Egy kis tészta miatt ügyet kell csinálni, ezt nem hiszem el,hogy merre halad ez a világ.
2021. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
95%
Én anyám is ilyen volt. Soha nem nyúlhattam semmihez, ha már egy másik edényt vettem elő, mint amit ő gondolt, elkezdett ordibálni, mindent úgy kellett volna csinálni, ahogy ő gondolta. Aztán meg panaszkodott, hogy nem segítek semmit, meg főzni sem tudok. Fuck logic!!
2021. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
92%

Kezdd el gyűjtögetni a saját cuccokat, mert tőle azán semmit se fogsz kapni. Indításként végy egy indukciós főzőlapot 10eFt-ért, azt viheted mindenhova... szobába, koleszba bárhová.


És lépj le otthonról amint csak lehetőséged nyílik rá.

2021. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Nincs szó szegénységről, pusztán annyi, hogy csak hétvégén van főzve anyu álltal, meg néha én szoktam magamnak egy személyre. (Ha feltűnne neki ugyan az lenne, mint ma, ezért csak egy adagot) Egyébként meg ehettem volna szendvicset, mint szinte minden nap, szinte minden étkezésre, amikor nem hétvége van. Illetve a már megkezdett csomag tésztából főztem, szóval azt sem mondhatja, hogy új csomagba kezdtem, és ő hétvégén pont nem akart tésztát.
2021. márc. 4. 11:44
 19/43 anonim ***** válasza:
94%

19: és miért tart téged kb. hatéves gyerek szintjén...?

Másban is ilyen túlféltő?

2021. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Nem mondanám túl féltőnek, inkább kontrollálónak.

Tehát koliba anno simán elengedett, mert milyen jó suliból van szó. (Meg ugye híre megy a településen, és mindenki ismer mindenkit.) De pl sokszor nem hagyja, hogy magamnak pakoljak be a bőröndbe. Konkrétan volt olyan, hogy kipakolt utánam, majd újra be, hogy neki legyen igaza.

2021. márc. 4. 11:58
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!