Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet a szülőkkel,...

Hogyan lehet a szülőkkel, nagyszülőkkel megértetni, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, voltak már ilyen kérdések, de eléggé speciális a helyzetem.


Felnőtt vagyok, de úgy alakult, hogy itthon lakom ismét a szülőkkel.

Egész életemben lányos férfi voltam, a nők sem érdekeltek szexuálisan, más gyerekeit elviselem, viszont sajátot sosem akartam.


Utóbbit már 14 évesen elmondtam, de anyám egyszerűen nem akarja felfogni. Pár év múlva viszonylag fiatalon már nyugdíjba mehet, és gondolom, addigra unokát akar, hogy ne unatkozzon.

Már elmondtam neki kissé ingerültebben, hogy hagyjon már a témával, de képtelen leállni. Az utóbbi hetekben majdnem minden napra jut egy „nagyon aranyos a szomszéd unokája” , találkoztam a Béla bácsival, és mondtam, hogy nekem még nincs unokám” stb.


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért hiszi, hogy ilyenek szajkózásával bármit is el tud érni, bár minden témában ezt csinálja, ha valakit meg akar győzni: ismételgeti hónapokig a véleményét.


Testvérem csak hétvégén jön haza, de néha őt is piszkálja a témával (nemrég ért véget a kapcsolata a barátnővel).


Nagypapám dettó : „mikor házasodsz meg, unoka?” – csak vele ritkán találkozom, így annyira nem érdekel. Nála egy ideig bevált, hogy felálltam, és hazajöttem, ha elkezdett beleszólni az életembe.


Komolyan nem tudom felfogni, hogy miért olyan nehéz megérteni, hogy valaki nem szeretne gyereket.



2021. márc. 7. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Mondd el hogy mepeg vagy,akkor tuti békén fog hagyni
2021. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Mond meg nekik, hogy hova gyerek, mikor otthon élsz? 😀 A nyakukra?
2021. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Költözz jó messze.

Aztán vigyél haza egy faszit és mutasd be, mint barátodat, akkor majd megértik.


Nem kell melegnek lenned, elég ha csak eljátszátok.

2021. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez vált be családon belül:


-Na és nem lenne lassan itt az ideje a gyereknek?

-Nahát Zsuzsa virágzik az orchideád? Gyönyörű! Mit adsz neki?


-Lassan már szeretnék azért unokázni.

-Mi mag stabil munkahelyet szeretnénk, saját lakást, működő autót, és értelmes lehetőségeket.


A személyes kedvencem, nagyon tolakodó sokadlagos rokon,nekem:


-És nem félsz hogy lassan kiöregszel? Azért 30 fölött nem fogja már úgy bírni a tested a terhességeket..

-Hát nem tudom, a múltkor pont mikor elmúlt volna a lábgombám lett nagyon fura szagú hüvelyfolyásom, remélem nem a Feri lapostetvei miatt.. na mindegy, úgy néz ki már most se bír úgy dolgokat a testem.

(A lényeg hogy iszonyat meghökkentő legyél!)


Lassan leállnak, ha nem, mindig bedobunk valami ilyet, vérmérséklettől függően. Ha távoli ismerős kérdezi, mikor lesz gyerek, oda passzol a “nahát, titeket tényleg az érdekel hogy gumival csináljuk-e?” Kérdés.

Bármi, csak legyen nagyon ciki és meghökkentő, ő érezze magát utána kellemetlenül, ne te!

2021. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is piszkáltak ezzel, bár nem a szüleim, hanem apósom és anyósom. Annyit mondtam nekik, hogy építsétek fel a házunk, fizessétek ki a hitelünk meg legyetek nyugdíjasok hogy le tudjam passzolni nektek a gyereket. Erre természetesen csak pilláztak. Jöttek még 1-2 mondattal csak hogy az övék legyen az utolsó szó, de mindig erre pattintottam vissza a beszélgetést. :) Azóta nagyon ritkán hozzák szóba a gyerek témát.
2021. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem kell velük megértetni. Kit érdekel, hogy meg értik-e vagy sem?

Elengeded a füled mellett, nem válaszolsz, nem is reagálsz. Vagy beszólsz valami nagyon kínos dolgot, ahogy egyik előző is írta.

2021. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Anyu, apu, papa, mama, nem qurunk a Józsival csak gumival,mert nem akarunk gyereket. Mindezt egy hangulatos vasárnapi ebéd közben mikor felhozzák a témát.
2022. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!