Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet a szülőkkel,...

Hogyan lehet a szülőkkel, nagyszülőkkel megértetni, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom, voltak már ilyen kérdések, de eléggé speciális a helyzetem.


Felnőtt vagyok, de úgy alakult, hogy itthon lakom ismét a szülőkkel.

Egész életemben lányos férfi voltam, a nők sem érdekeltek szexuálisan, más gyerekeit elviselem, viszont sajátot sosem akartam.


Utóbbit már 14 évesen elmondtam, de anyám egyszerűen nem akarja felfogni. Pár év múlva viszonylag fiatalon már nyugdíjba mehet, és gondolom, addigra unokát akar, hogy ne unatkozzon.

Már elmondtam neki kissé ingerültebben, hogy hagyjon már a témával, de képtelen leállni. Az utóbbi hetekben majdnem minden napra jut egy „nagyon aranyos a szomszéd unokája” , találkoztam a Béla bácsival, és mondtam, hogy nekem még nincs unokám” stb.


Egyszerűen nem tudom felfogni, miért hiszi, hogy ilyenek szajkózásával bármit is el tud érni, bár minden témában ezt csinálja, ha valakit meg akar győzni: ismételgeti hónapokig a véleményét.


Testvérem csak hétvégén jön haza, de néha őt is piszkálja a témával (nemrég ért véget a kapcsolata a barátnővel).


Nagypapám dettó : „mikor házasodsz meg, unoka?” – csak vele ritkán találkozom, így annyira nem érdekel. Nála egy ideig bevált, hogy felálltam, és hazajöttem, ha elkezdett beleszólni az életembe.


Komolyan nem tudom felfogni, hogy miért olyan nehéz megérteni, hogy valaki nem szeretne gyereket.



2021. márc. 7. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Hülyékkel nem érdemes beszélgetni...
2021. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
költözz el
2021. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2/2


ezen dolgozom, de addig még itthon kell laknom, és vszínűleg utána is ezt nyomná, ha látogatóba mennék.

2021. márc. 7. 12:37
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Amikor betalálnak, csak nyugodt hangnemben mondd azt, hogy még nem jött el az ideje. Azt nem kell részletezni, hogy nem is fog. Csak mindig tudd le ennyivel, akkor talán nem lesz vita.
2021. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Vagy monde azt, hogy nem lehet gyereked bizonyos eü. okok miatt
2021. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen ne foglalkozz az ilyen megszólalásokkal, engedd el a füled mellett. Előbb-utóbb csak felfogják és befejezik.


Ha meg nem, akkor mindig be lehet mondani, hogy vazektómiád volt.

2021. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
mond azt, hogy elobb meg tobb mindent kell anyagilag megvalositanod, mast ne mondj.
2021. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez ment... tanuld meg nem felvenni, elengedni az ilyen megjegyzéseket..
2021. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ugy mintha nem is hallanád
2021. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is, egyik füleden be, a másikon ki. Okos enged, szamár szenved elven.
2021. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!