Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én most akkor rossz ember...

Én most akkor rossz ember vagyok, mert nem tartom a kapcsolatot a nárcisztikus apámmal?

Figyelt kérdés

Néha ír nekem emailt, de nem reagálok rájuk.


Valahol olvastam, jobb nem tartani a kapcsolatot egy nárcisztikus emberrel, mert nagyrészt nem változnak meg.


Főleg véget ért párkapcsolatra értik vagy barátra, de mi a helyzet, ha egy közeli családtagunkat érint ez a probléma?


Jó, egy idegent lehet ignorálni, de a családunkat nem mi választjuk.


Én valahol sajnálom őt. Nem teljesen az ő hibája, a rossz gyermekkora miatt is van. Viszont ez sem menti fel az alól, amiket anyukám, tesóm, ellenem sőt a saját anyja és testvére ellen elkövetett.

(Nem írom le őket, nagyon hosszú lenne).


Az apám családja rám és tesómra neheztel, miért nem tartjuk vele kapcsolatot. Nem hisznek nekünk, milyen dolgai vannak.

Emiatt apám családjával se vagyunk beszélő viszonyban.


Néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy mégis csak az apám. De aztán eszembe jut az is, hogy tehetek akármit, ő ugyanaz marad.


Anyukám is azt tanácsolta, hogy inkább ne beszéljek vele semmilyen szinten. Neki terapeuta kellett ahhoz, hogy a vele való házasságán túllépjen.


Mielőtt még valaki leszólna, ez egy létező dolog, és elég bő irodalma van, létező dolog a nárcisztikus személyiségzavar.


Szóval, nagyon rossz vagyok amiatt, mert semmilyére se reagálok? 😢


(Elnézést ha hosszú lett).



2021. márc. 10. 21:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel en is megszakitottam szulovel a kapcsolatot teljesen, ezert egyetertek kerdezo. Nincs mas megoldas, csak teljesen megszakitani a kapcsolatot.

A lelkiismeret furdalas meg teljesen normalis, de el fog mulni. En evekig probaltam helyrehozni a dolgot, de minden alkalommal csak rosszabb lett es nagyobb fajdalmat okozott. Sok idobe telt, mire rajottem, hogy nincs mas megoldas.

Nem kell utalni, meg azon gondolkozni, hogy rossz gyerekkora volt, az okokat es mierteket ne keresd, nem kapsz ra valaszt.

2021. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológus ismerősöm mondta jól. " Igen a gyerekkori sérülésekért a szüleid a felelősek,de 18 év fölött már csak magadat okolhatod, ha nem teszel ellene." Ergo az hogy apádnak rossz gyerekkora volt szomorú,de felnőtt lévén igazán nem te tehetsz arról ha ő képtelen volt ezt kezelni.
2021. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember. Egy nárcisztikussal nem éri meg kapcsolatot tartani, mert hosszú távon sérülni fogsz (meg valószínűleg már eddig is sérültél).

A családtagodat nem te választod, de ignorálni viszont tudod őt. És érdemes is minden olyan embert, aki nem jobbá, hanem rosszabbá teszi az életed.


"Az apám családja rám és tesómra neheztel, miért nem tartjuk vele kapcsolatot. Nem hisznek nekünk, milyen dolgai vannak."

Persze, mert a nárcisztikusok nagyon megnyerő, kedves embereknek tűnnek, akiknek könnyű "bedőlni".


(Én a komplett családommal szakítottam meg a kapcsolatot. Nehéz volt, de egyelőre jó döntésnek bizonyult.)

2021. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!