Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én most akkor rossz ember...

Én most akkor rossz ember vagyok, mert nem tartom a kapcsolatot a nárcisztikus apámmal?

Figyelt kérdés

Néha ír nekem emailt, de nem reagálok rájuk.


Valahol olvastam, jobb nem tartani a kapcsolatot egy nárcisztikus emberrel, mert nagyrészt nem változnak meg.


Főleg véget ért párkapcsolatra értik vagy barátra, de mi a helyzet, ha egy közeli családtagunkat érint ez a probléma?


Jó, egy idegent lehet ignorálni, de a családunkat nem mi választjuk.


Én valahol sajnálom őt. Nem teljesen az ő hibája, a rossz gyermekkora miatt is van. Viszont ez sem menti fel az alól, amiket anyukám, tesóm, ellenem sőt a saját anyja és testvére ellen elkövetett.

(Nem írom le őket, nagyon hosszú lenne).


Az apám családja rám és tesómra neheztel, miért nem tartjuk vele kapcsolatot. Nem hisznek nekünk, milyen dolgai vannak.

Emiatt apám családjával se vagyunk beszélő viszonyban.


Néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy mégis csak az apám. De aztán eszembe jut az is, hogy tehetek akármit, ő ugyanaz marad.


Anyukám is azt tanácsolta, hogy inkább ne beszéljek vele semmilyen szinten. Neki terapeuta kellett ahhoz, hogy a vele való házasságán túllépjen.


Mielőtt még valaki leszólna, ez egy létező dolog, és elég bő irodalma van, létező dolog a nárcisztikus személyiségzavar.


Szóval, nagyon rossz vagyok amiatt, mert semmilyére se reagálok? 😢


(Elnézést ha hosszú lett).



2021. márc. 10. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem, jól teszed hogy nem tartod vele a kapcsolatot.
2021. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Nárcisztikus személyiségzavar ugyan lézetik, de ezt csak szakember tudja megállapítani, és nem hiszem, hoyg ilyen diagnózisa lenne apádnak.


Viszont kapcsolatot azzal tartasz, akivel akarsz

2021. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ ha tényleg rosszul bánt veletek akkor semmi gond. Én már 10 éve nem beszélek a nárcisztikus apámmal. Lett volna esélye jóvá tenni többször is, de nem élt vele, szóval így járt.
2021. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy rossz. Ha ő nem bánt veletek megfelelően, és nem mutatott tényleges hajlandóságot változásra (ami nem az ígérgetést jelenti, hanem pl terápiára járás), akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy kivonod magad az életéből. Mert így nem csak övé megy tönkre, hanem a tiéd is.
2021. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy rossz ember. A sajat mentalis egeszseged is nagyon fontos, ha valaki miatt lelkileg serulsz, legyen az rokon, ismeros, vagy akarki, akkor jobb megszakitani vele a kapcsolatot.

Nagyon ajanlom Orvos-Toth Noemi- Orokolt sors cimu konyvet. Picit segit megerteni a csaladi gondokat, en mar kb az elso fejezet vegen zokogtam, annyira megerintett a konyv.

2021. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
A saját magad érdekében teszed, szerintem emiatt nem kéna apukád családjának sem neheztelnie rád. Bár gondolom ők apukádnak hisznek, aki lehet, hogy egy kicsit máshogy adja át a történteket. Sajnos nekem is van tapasztalatom e téren, és hiába nem az ő hibája, hogy beteg, a jelenség valós, és a legjobb megoldás ha minél kevesebbet beszélsz vele.
2021. márc. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért ne tartsd vele a kapcsolatot "mert azt olvastad valahol". Hanem ha te rossz embernek ítéled meg, neked és a szeretteidnek helyrehozhatatlan cslódást okozott, rossz hatással van rád amikor találkoztok, akkor ezek miatt ne keresd és ezt nyugodtan mondd is el a családjának. Ha őket kedveled (pl apai nagyszülőket, nagynénit/nagybácsit) velük nyugodtan találkozhatsz. Talán így jobban megértik a te álláspontodat is.

Nyilván mindenkire kihatnak a gyerekkori események, de ennek ellenére nagyon sokan jó emberekké tudtak válni felnőtt korukra. (nárcisztikus emberek tipikusan felnagyítják a régi sérelmeket, másokat okolnak mert ők nem tudtak tovább lépni, vagy elcsesződött az életük, mindenkinek ugrani kell ha ők akarnak valamit, de másokat cserben hagynak - az exem is pont ilyen személyiség)

2021. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi túl sokáig bíztunk valami csodában, hiba volt. Amikor anyánk öngyilkos lett, akkor meg már hiába zártunk le vele a kapcsolatot.
2021. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember. Egyáltalán nem vagy köteles elviselned a bántást, akkor sem , ha az apád. Sőt, pláne nem az apádtól.
2021. márc. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a jó oldalát: legalább látod, kiket kell leszarni magasról. Igen, az olyan embert, aki beleugat a dolgaidba ilyen szinten és véd egy bántalmazót, azokra kár időt pazarolni.

Én tisztellek és becsüllek, amiért megtetted azt, hogy apáddal elvarrtál minden szálat, ehhez azért elég nagy pszichés löket kellhet és ezt addig kell megtenni, amíg ténylegesen nem történik tragédia. Ergo: te csinálod jól.

2021. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!