Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyén van az, hogy a szüleim...

Helyén van az, hogy a szüleim ennyi pénzt kérnek azért, hogy még velük lakom?

Figyelt kérdés
Pesten lakunk egy 4 szobás külvárosi lakásban, aminek a bérleti díja elég drága 200.000 ft + rezsi. 5-en lakunk így, mamám és a húgom (még 9-edikes) is velünk lakik, (plusz én és a szüleim). Vidéki megyeszékhelyen van egy házunk, de nincs kiadva, ahogy a mamám háza sincs. 2 autónk van, az egyiket én is szoktam használni, de nem sokszor, heti kb. egyszer bemegyek vele a városba, vagy a boltba (ha akarok magamnak venni vmit), szóval max. 20 km-t megyek vele egy héten. Sokat segítek itthon, mosogatok, porszívózok, heti egyszer főzök is. Nyáron pedig 3-4 hetente nekem kell leutazni a vidéki házainkhoz füvet nyírni, meg egy kicsit kertészkedni, ami egy teljes napot elvesz. (Ezt amúgy szívesen csinálom, de azért mégis csak munka) Ők nem keresnek olyan jól (állami beosztottak) én viszonylag jól keresek, havi 320 ezer körül. Eddig havi 60-at kértek el, de már januártól havi 75 ezret kell hazaadnom. Azt mondják, hogy még így is jobban járok, mintha saját albérletben lennék. Egyébként saját lakásra gyűjtök (havi 200 ezer ft körül félre tudok rakni). Szerintetek ezek alapján ez a 75 ezer rendben van, vagy mit gondoltok? Én azt érzem néha, hogy lehúznak, mert anélkül is meg tudnánk élni, de anyum nagyon drága termékeket vásárol (lazacot, szénhidrátmentes kenyeret, szarvashúst, prémium lekvár, meg ilyen drága dolgokat, plusz van egy nyugdíjbiztosításuk, az is havi kb. 40 ezer forint). Mama a nyugdíját viszont mindig félreteszi, nem költünk belőle semennyit. Mit gondoltok?

2021. márc. 29. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
89%
Ez, az a kérdés ahol mindig a vita van... ahány ház annyi szokás.
2021. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 alletta ***** válasza:
83%

azt gondolom, hogy rég elhúztam volna albérletbe. szerintem 80-100ezer körül találsz albérletet, és még így is félre tudsz tenni saját lakásra.

magad ura leszel, azt csinálsz, amit akarsz, hisz megteheted.

2021. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
30%
Azt gondolom, hogy semmi közünk hozzá és ha nem tetszik, akkor menj el szépen albérletbe.
2021. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
84%

Ez olyan, mintha a 200.000 - at dobnátok szét 3 felé.


Ott van még a kaja és a rezsi és az üzemanyag, meg az autók fenntartásának egyéb költségei...ezeket te is használod, így nekem nem tűnik lehúzásnak.

Ha az alberlet-árakat megnézed, rezsivel és kajával együtt 75-ből mi jönne ki...legfeljebb egy kollégiumi szoba többedmagaddal.

2021. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
73%

Ezen kívül szoktál vásárolni otthonra kaját? Vagy ez a 75 az megy bele az elbiba, rezsibe, kajába?

Ha igen, akkor nem olyan vészes az összeg.

De a helyedben én inkább azt csinálnám, hogy elkérném a számlákat, és akkor azt fixen te fizeted, mikor mennyit, mert nem biztos hogy minden hónapban ugyanannyi.

Ezt csak azért, hogy tudd, hogy a te pénzed nem anyud drága kajájára megy el, hanem tényleg arra amire kell.

2021. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
81%
Más kérdés, hogy én sem kérnék a saját gyerekemtől pénzt azért, hogy ott él velem ő is. Nem könnyű nem magamból kiindulnom.
2021. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
82%
Ha ebből megvan a kajád is, korrekt. Állod a rezsi rád eső részét.
2021. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szoktam itthonra vásárolni élelmiszert, csak néha magamnak.
2021. márc. 29. 16:58
 9/66 anonim ***** válasza:
77%
Pedagógiai nézőpontból: hogy kérnek valamennyit, az helyes. A mértékéhez nem tudok hozzászólni. A nevelés utolsó fázisa, hogy a szülő a még vele lakó, de önálló keresettel már rendelkező gyerekét rávezeti arra, hogy önmaga fenntartásához kell valamennyit rászánni.
2021. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem veszel kaját, akkor teljesen jogos összeg. Az lenne a fura hogy ennyit keresel, de a szüleid etetnek, fizetik rád a rezsit. Nem vagy már gyerek hogy rászorulj arra hogy eltartsanak.
2021. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!