Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ahhoz...

Szülők, mit szólnátok ahhoz ha a gyereketek kihagyna egy évet az egyetem előtt ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Most vagyok 18 éves, érettségi előtt állok. Mindig tanár szerettem volna lenni, de erről nagyon sokan lebeszéltek(szülők,rokonok, tanárok)így nem is írtam be a jelentkezésnél. Igazából megértem miért beszéltek le róla, mert itthon tényleg nem a legjobb a tanárok helyzete, de nekem tényleg ez lenne az a szakma ami nagyon érdekelne szinte kiskoromtól kezdve. Beírtam két másik szakot, ami szintén érdekelne, de nem érzem hogy akár valamelyik is olyan szinten izgalomba hozna mint a tanári. Az első szakra nagyon magas a ponthatár és eléggé félek hogy nem vesznek fel(szinte tuti)a második pedig bár tetszik, de nem hiszem hogy szeretném egész életemben csinálni. Szóval arra gondoltam, hogy külföldön tanulnék középiskolai tanárnak. Amúgy is tervben volt(vagyis inkább csak nálam, a szüleimnek bár említettem, de nem annyira komolyan)hogy kimennék egy évre au pairnek. Két nyelven beszélek, de azért szeretném mindkettőt kicsit fejleszteni, illetve ha olyan országba mennék akkor valamilyen szinten a helyi nyelvet megtanulni és azután pedig abban az országban jelentkezni egyetemre. Ezt csak azért félek felhozni a szüleimnek, mert a másik szakra(amit kevésbé szeretnék)szinte tuti hogy felvesznek, de én meg nem látom értelmét hogy elkezdjek valamit amit nem szeretnék csinálni.Illetve a tanárit semmiképpen nem az országban akarom végezni és nem is nagyon akarok itt tanár lenni, szóval ha az országban maradnék akkor tuti nem azt tanulnám.

Szóval, a kérdés lényege az, hogy szülőként hogy állnátok hozzá ha pl a gyereketeket felvennék egy egyetemre de ő a biztos helyett inkább külföldöt választaná?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat és bocsánat ha van benne helyesírási hiba vagy nagyon össze-vissza a dolog!


2021. ápr. 1. 00:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

#18

Lehet menni au pairnek. Engem is érdekel a dolog és beszéltem több ilyen közvetítő irodával is. Azt mondták azokban az országokban ahol nincs be-és kijárási tilalom simán lehet menni. Előtte beszélni kell a nagykövetséggel, de mondták hogy ez nem szokott probléma lenni. Pl Franciaországba is simán be lehetett utazni. +azt mondták most bizonyos országokban megnövekedett az au pair keresések száma, mivel sok helyen zárva a suli, ovi, vagy van aki be sem viszi a gyereket. Szóval kell valaki aki tud rájuk figyelni még a szülők dolgoznak.

2021. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

Ott rontottad el, hogy "Beírtam két másik szakot, ami szintén érdekelne".


Egyebkent nagyon jo otlet, kimenni kulfoldre es ott kezdeni az egyetemet! Tobbet fog erni egy kulfoldi diploma, barmilyen szak is.


De en a helyedben megjeloltem volna a tanar v tanitoi szakot Mo-n elsodlegesen.

2021. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
97%
Az au-pairséghez szerencse is kell. Két olyan ismerősöm is volt, egyikük Franciaországban, másik Kanadában, akiket cselédnek használta a család, sehová sem volt ideje elmenniük, mert a teljes háztartást vezetni kellett, nem volt megbeszélve, de kérlek, ezt még csináld meg, légy szíves, tedd be a mosást, este ugye még kivasalsz, porszívózd már ki délelőtt a lakást, és a gyerekekkel kellett a legkevesebbet lenni, mert egyenként rájuk lőcsölték a teljes család háztartási munkáit, az egy főzés kivételével.
2021. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%
A 15-ös gyökérnek gratulálok. Megzsarolja a gyerekét, hogyha nem azt a hülyeséget csinálja, amit ő vett a fejébe, akkor kirakja az utcára. Gondolom, szakmát tanulni nem engedted, mert az ciki, meg égő. Azzal jönni, hogy taníttattad 18 éves koráig meg mégis mi? Konkrétan a törvény kötelez rá, hogy így tegyél, nem szívességet gyakoroltál vele.
2021. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne ezzel bajom. Egy év kihagyás sztem egyetem előtt nem a világvége, ha azt hasznos dologgal tölti el az illető. Azt nem támogatnám, hogy vki szórakozásból utazgasson vagy otthon b...a a rezet, de azt igen, ha vki dolgozik, pénzt keres, esetleg más tanulnivalóra (nyelvek, jogsi stb.) ráfekszik. Azért segítenék neki munkát nézni, nehogy az legyen, hogy átverjék au pair munka belengetésével, aztán mehet prostinak vagy "rabszolgamunkára".
2021. ápr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
"esetleg más tanulnivalóra (nyelvek, jogsi stb.) ráfekszik" Azért akinek ahhoz ki kell egy évet hagynia, hogy a jogsira "ráfeküdjön", ott bajok vannak.
2021. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26: nyilván nem úgy gondoltam, hogy csak a jogsira egyedül, hanem azt kombinálva.
2021. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
"Azért akinek ahhoz ki kell egy évet hagynia, hogy a jogsira "ráfeküdjön", ott bajok vannak." tekintve, hogy nem két fillér, ez is teljesen érthető lenne
2021. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!