Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire tudtátok felnőttkorba...

Mennyire tudtátok felnőttkorban felülírni a szülői mintákat ? Egyáltalán felülírtátok, vagy inkább beépítették a személyiségetekbe ezeket a mintákat ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 20:24
A kérdező szavazást indított:
Igyekszem azokat a mintákat szinte teljesen megtartani, amit a szüleimtől kaptam.
Egy részét megtartom, de van, amivel nem értek egyet, amit a szüleimtől kaptam.
Teljesen átformálom, nem akarok olyan lenni, mint a szüleim, teljesen más alapelveket hozok létre.
69 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék néhány dolgot másképp csinálni, viszont időnként tudattalanul is úgy csinálom, ahogy ők és ezt utólag veszem csak észre.
2021. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel.
2021. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egész más személyiség vagyok, mint a szüleim, legalábbis anyukám. Apára kicsit jobban hasonlítok annyiból, hogy ő is kb. ugyanolyan rend- és rendszermániás volt, mint amilyen én vagyok. De anyától néha kiakadok, annyira rendetlen :D Nem is értem, apa hogy bírt mellette élni ilyen türelemmel :D Viszont vannak olyan dolgaim, amikben mindkettőjüktől nagyon különbözök. Teljesen mások például a politikai nézeteim, a vallásom, a gyereknevelési módszereim és még egy csomó minden. Nyilván ezekben a témákban a saját elveimet fogom a gyerekemnek továbbadni példaként, ez nem is kérdéses. Viszont vannak olyan családon belüli szokások, hagyományok stb. amiket átveszek a szüleimtől, mert jó érzés visszaemlékezni, hogy ezek a gyerekkorom részét képezték, és szeretném a saját gyerekemnek is megadni a lehetőséget, hogy neki is legyenek ilyen szép gyerekkori emlékei, ha majd felnő.
2021. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyikre sem hasonlítok személyiség terén. Apám behajtó volt és mindig zűrös dolgai voltak, anyám meg egy ss parancsnok. Mindketten borzalmasan erős személyiségek voltak. Nagyon szerették a másikat. Talán ez az egy amit továbbvittem. Külsőre 100%ban apára hasonlítok. Hugom egyszer az igazolványképre amit csináltattam azt hitte fater. Viszont én mindig mosolygós, segítőkész,nyugodt, abszolult a kommunikáció híve vagyok. Mindenki dohányzik,kávézik kivéve én. Szóval nálunk valahogy nem sikerült továbbvinni ezt az egészet.
2021. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim mindig példák voltak a szememben: milyen NEM akarok lenni.

Szerencsére teljesen más a személyiségem, de örökölhető dolgokat (depresszió, pánikbetegség, önsajnálat, kényszerbetegségek, rosszindulat stb.) tudatosan próbáltam kerülni, amint tehettem elköltöztem, nem akartam bekerülni a mókuskerékbe amibe ők élnek, és nem hagytan hogy behúzzanak.

2021. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5ös, sajnos, nekem is ebben volt részem.
2021. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Hát ez egy elég érdekes kérdés. Csinálhatod tudatosan, lehetsz (szerinted) tök más, de amit kicsi korodban láttál tőlük, az olyan mélyen beépül, hogy életed végéig befolyásol, úgy hogy nem is vagy tudatában.

Én is sokmindenben más vagyok, meg se fordult a fejemben hogy van hozzá bármi közük, az életem egy szakaszán egyszer csak össze állt a kép, hogy baaaaszki, amit csinalok az ugyan az amit gyerekként láttam, és ezért van minden...

2021. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kimaradt a szavazásból, hogy van olyan minta amit nem szeretnék megtartani, és mégis úgy viselkedek.
2021. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!