Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam az anyámnak, hogy...

Megmondjam az anyámnak, hogy szerintem nem kéne megtartania a gyereket ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

43 éves, a férjével nem jó a házassága.

Régen hetente többször a fejemhez vágta, hogy ő miattam van vele, mert én mennyibe vagyok és ezt az életszínvonalat, ahogy élünk, nem bírná egyedül megteremteni. Ez igaz, aláírom. Mert pl. régen is sokat utaztunk, nem állami iskolába jártam soha, anyámnak is olyan igényei voltak, amikhez magasan a magyar átlag kereset kell és ő nem dolgozott soha a gimis nyári diákmunkáit leszámítva.

Az apám a válásuk után sokat nem foglalkozott velem, rá a gyerektartáson kívül anyagilag nem számíthatott az anyám. Apám elköltözése után fél évvel anya már újra feleség volt.

Nekem a nevelőapámmal nincsen problémám, velem mindig rendes volt, fizetett mindent az első szóra, de anyámmal egy nagy veszekedés az egész házasságuk. Az anyám a legapróbb dolog miatt robban, olyankor fenyegeti, kiabál, de volt már, hogy szétverte húsklopfolóval a laptopját, vagy a 3 hónapos, halálosan féltett új kocsiját összevissza karcolta kulccsal. Vagy nyaraláson összevesztek, anyám fogta magát és hazajött, minket meg ott hagyott.

20 éve együtt vannak, rengeteg mindent megbocsátottak a másiknak, mert ezeken kívül voltak megcsalások, szétköltözések is (legutóbbi tavaly ősszel). Így azt nem hiszem, hogy elválnának, meg régen is ha mondtam anyának, hogyha ennyire rossz neki (mindig nekem panaszkodott), akkor váljon el. Nem, ő nem akar, mert egyszer elválni még rendben van, de ő még egyszer azt nem csinálja végig, meg ennyi idősen hol ismerkedjen komoly kapcsolatra?!

A nevelőapámnak nincs gyereke, nem is akart soha. Most is azt mondta, mikor anya elmondta neki, hogy terhes, hogy neki mindegy, hogy mit csinál, de őt este, ha hazajön, ne kezdje el piszkálni a gyerekkel, mert neki a munkája mellett nincsen arra kapacitása, hogy még itthon is "dolgozzon" és ellásson egy csecsemőt.


Nem csak az életkora miatt nem kéne anyámnak újra szülnie, hanem mert idegileg elég labilis, otthon folyamatosak a viták. Én 1-2 hétvégére megyek haza havonta, olyankor röhögök egy jót rajtuk, vagy ha megunom, felmegyek a szobámba. De ebben felnőni újra nem akarnék. Nekem a nagyszüleim jelentették régen a menedéket, minden péntek délutántól vasárnap estig/hétfő reggelig náluk voltam gyerekként. Viszont már ők is idősebbek, vannak egészségügyi gondjaik is, így nem tudnának annyit segíteni anyának, mint amikor én voltam gyerek.



2021. ápr. 27. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
93%
Megmondhatod, mert neked van igazad, - eleve milyen élete lenne, ha az apja kategorikusan nem akarja őt, nem akar vele foglalkozni, és kb. csak az anyja szeszélye - de a leírtak alapján nem sokat érne.
2021. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
92%
Én elmondanám a helyedben, de nem hinném, hogy magán kívül bárkire is hallgatni fog..
2021. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem akarná, mert ő is örül neki, de ilyenekre nem vállalkozik, hogy éjszaka felkel majd, vagy hétvégén hajnalban ő szórakoztatja. Valahol igazat adok neki, mert rengeteget dolgozik. Van, hogy hajnalban elmegy otthonról mondjuk vidékre tárgyalni, utána még dolgozik és régen is este 6-nál hamarabb sosem ért haza. Most a covid alatt, tavaly tavasszal hazaköltöztem hozzájuk és tényleg megállás nélkül dolgozott otthonról is.
2021. ápr. 27. 17:00
 4/62 alletta ***** válasza:
89%
mond el neki, hogy te úgy látod, ez egy rossz döntés, hisz férje nem szeretne gyermeket. egyedül pedig alkalmatlan (labilis) nevelni egy gyermeket.
2021. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
33%

" ilyenekre nem vállalkozik, hogy éjszaka felkel majd, vagy hétvégén hajnalban ő szórakoztatja. "


Az édeskevés, hogy örül neki úgy, hogy csak a pénzt viszi, de amúgy meg kitüntetést várna, ha kicserélne egy pelenkát. Mi az, hogy nem vállalkozik? Ez nem így működik, ha vállalja a gyereket, akkor vállal vele MINDENT. Az apa nem másodlagos szülő a magyar tévképzettel ellentétben, neki is ugyanannyira kötelessége foglalkozni vele, mint az anyának. 10 órás műszak után, betegen és az éjszaka közepén, és még hétvégén (!) is. Erről szól a szülőség, hogy nem a saját kényelmét és igényeit helyezi az előtérbe, lepasszolva a gondoskodási melót annak, aki megszülte.

Elhiszem, hogy a labilis anyához képest a mostohaapád egy normális alternatívának tűnik, de az elmondásod alapján nem lenne jó apa egyáltalán.

2021. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
72%

Idegileg elég labilis??? Közveszélyes elmebeteg!

Ne haragudj, kérdező, de az ilyen embereknek élni sem lenne szabad! Nem hogy szaporodni...Rossz vége lesz ennek, de nagyon...viszont te hiába mondasz bármit, szerintem már csak dacból is megtartaná a gyereket.

2021. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
86%

Az a szomorú, hogy anyádnak ilyet mondani kell, mert ennyi idősen csak ennyi esze van, hogy ilyen körülmények közé gyereket szül.

Gondolod, hogy érdekelni fogja, amit mondasz neki?

2021. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
10%
Ne!
2021. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
91%
Mond meg, max nem hallgat rád. De legalább a te lelkiismerted tiszta lesz.
2021. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 Metionin ***** válasza:
98%
Nekem is az jutott eszembe mint a 7-nek. Csoda hogy a pasas 20 éve elviseli anyádat. Beleszólni a dologba szerintem nem fogsz tudni, akinek ennyi esze van, általában az mindig a legbiztosabb a dolgában.
2021. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!