Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket ez sokkalna,ha veletek...

Titeket ez sokkalna,ha veletek történne?

Figyelt kérdés

Családban apunak van ilyen "baja" nem tudom minek nevezzem ezt a jelenséget,de tök para vagyok miatta.

2 éve azt tapasztaltam magamon,hogy elalszok este, felkelek és dolgokat látok,ami nincs is ott,nem a valóság.


Például most is

4 órát aludtam, éjjel 1 óra van,felébredtem, mint aki kialudta magát, megnéztem a telefonom látom,hogy még csak éjjel 1.20 van,szóval ügye magánál vagyok,felkeltem.


Nézek fel a plafonra és azt látom,hogy a Philips Massive - Spotlámpa 3xGU10/50W/230V ilyenünk van,kikerestem a típusát,hogy jobban eltudjátok képzelni



Szóval ez a ezt lámpa,de csak az egyik a 3 közül,elkezd forogni,úgy mint egy biztonsági kamera,

oda világítok,hogy mi a fene,erre semmi csak a lámpa

Lekapcsolom a világítást a telomon újra azt látom,hogy forog a lámpa.


Minek nevezik ezt a jelenséget,amikor tök éber vagyok,tuti,hogy nem álom,és ilyen baromságokat látok?


Heti 2x kelek fel így éjjel,általában éjjel 1 vagy 2kor. Mindig mást látok


A családban apa ilyen, ő egy fokkal rosszabb nálam,mert ő kiabál és hadonászik is.



2021. máj. 3. 01:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

szerintem a kommentelok kozul senki nem pszichiater, hogy ennyibol megallapitsa skizofren vagy e, szoval nem kell rogton megijedni.

menj el eloszor pszichologushoz, ha szukseges o majd tovabbkuld pszichiaterhez, es ok tudni fogjak mi okozza ezt es hogy lehet kezelni

2021. máj. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak alvászavaraim, szoktam kiabálni, hadonászni nem, csak simán felülök az ágyban. Mostanában ritkábban fordul elő, de olyan is volt, hogy hamis ébredés. Felébredtem, felültem az ágyból, ott volt mellettem egy papír írtam valamit rá, biztos voltam benne hogy ébren vagyok, reggel mégis üres volt a papír.


Abból kiindulva, hogy az azért baj, ha apud kiabál és hadonászik, mert rem fázis alatt nem nagyon szabadna mozogni és kiabálni. Jelezhet például rem magatartás zavart, de persze mást is, alvási apnoe ha nem vesz rendesen levegőt. Én felvenném webkamerával ahogy alszom, és vissza lehet nézni hogy mi történik.

2021. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Nem vagy skizofrén.

Ugyanezeket a tüneteket produkálom. Nem vagyok skizofrén. Kisgyerekként alvajáró voltam.

Kérj a háziorvostól beutalót a neurológiára, ott ha úgy látják jónak alváslaborba küldenek.

Millió alvási zavar létezik, a fentebb már említett apnoé, vagy az alvási paralízis, a különböző egyéb parasomniák (ide tartozik az alvajárás is)

[link]

2021. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Alvásparalízisre tippelek! Olvass utána!
2021. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Szia, nekem is szokott néha ilyen lenni, felébredek éjszaka és látok furcsa dolgokat jönni felém, vagy ilyesmi ( és még csak hasonlót se álmodtam) nem hinném hogy alvásparalizis mivel akkor mozogni se birnal.

Én arra tippelek hogy ferebredsz valami miatt, a tested ébren van de az agyad még kicsit alszik(jó hülye fogalmazás :D ) és ezért látsz olyan dolgokat amik nem történnek meg.

2021. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is valamilyen alvászavar. Ismerek ilyen embereket, elmeséltél élményeiket, nagyon hasonlít ahhoz amit elmeséltél.
2021. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%

Jó lehet, hogy nem szkizofrénia én csak a lehető legveszélyesebb esetet igyekeztem felvázolni. Jobb félni, mint megijedni. Az alvászavaron is és az alvásparalízisen is szakember tud érdemben segíteni. Akár agydaganat is okozhat ilyen tévképzeteket úgyhogy örülj, hogy ha ehelyett valami örökölt agyi póttevékenység.

Viszont nem tudhatjuk, hogy ha csak fiatal felnőtt korban kezdődött, hova jut el egy-két évtized alatt. Ezért jó, hogy van belátásod a valótlan látomásaidra és tudod, hogy ezek inkább érzéki csalódások. Ez pozitív. Én mégis azt gondolom, hogy ezek az események hatással lennének rám és idegileg megterhelő lenne velük élnem mondjuk 10-20 éven át. Ezért lehet fontos a látlelet. A tudathasadás egy betegség és nem tudhatod, kezeletlenül miket produkálhat. Igen szerepe van a filmeknek, gyerekkori emlékeknek, gyermekkori félelmeknek. Van jogsid? Ha vezetsz akkor tudod, hogy bármikor fel kell készülnöd arra, h például egy vad eléd ugrik. Akár mi is okozza a tévképzeteidet már ilyen kezdetleges állapotukban is veszélybe sodorhatnak egy egyszerű hétvégi kirándulás során is. A fekete hattyú filmben is eléggé megzakkant a csaj csak ott a teljesítménykényszer, a megfelelési vágy miatt. Meg valami tablicseket is kapott a balerina kolléganőjétől. Na az biztosan nem segített rajta... Szóval akár ezért akár azért kell látnod a dolgokat még ha megtanulsz örülni is nekik, akkor is bajba sodorhatnak, mert nincs irányításod felettük. Autópályán beletaposol a fékbe mert.... nem írom le mert az agyunk képes ilyeneket leképezni. Van akinek különösen. Kezdj el festeni/rajzolni a látomásaidról terápiás jelleggel. Ezt biztos mondaná egy pszichodoki is! Óvd meg magad, gondolj a gyerekeidre! Úristen mit lát apa a szekrényben?! Halálra rémítenéd őket. Te is bizti voltál így a saját apuddal. Szóval nincs más hátra, mint előre!

2021. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Hypnagog hallucináció a jelenség neve és akár hiszed, akár nem, teljesen normális, hogy van.


Apukádat viszont el kell küldeni alvásvizsgálatra, mert a később kialakuló Parkinson-kórral összefüggésben van, amit csinál, ki kell vizsgálni, semmelweisre is be tud jelentkezni.

2021. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Árúlnak energiatakarékos éjjeli lámpát, pár ezer forint!
2021. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Senki se szeret más és még a saját házában se sötétben aludni! Szerintem egy kislámpa mindent megold! Én se szeretek a sötétbe aludni, még a saját szobámba se mert elkezdek félni a semmitől, így mindig csinálok fényt! Hidd el jobb a fényben aludni, biztonságérzetet okoz!:)
2021. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!