Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket ez sokkalna,ha veletek...

Titeket ez sokkalna,ha veletek történne?

Figyelt kérdés

Családban apunak van ilyen "baja" nem tudom minek nevezzem ezt a jelenséget,de tök para vagyok miatta.

2 éve azt tapasztaltam magamon,hogy elalszok este, felkelek és dolgokat látok,ami nincs is ott,nem a valóság.


Például most is

4 órát aludtam, éjjel 1 óra van,felébredtem, mint aki kialudta magát, megnéztem a telefonom látom,hogy még csak éjjel 1.20 van,szóval ügye magánál vagyok,felkeltem.


Nézek fel a plafonra és azt látom,hogy a Philips Massive - Spotlámpa 3xGU10/50W/230V ilyenünk van,kikerestem a típusát,hogy jobban eltudjátok képzelni



Szóval ez a ezt lámpa,de csak az egyik a 3 közül,elkezd forogni,úgy mint egy biztonsági kamera,

oda világítok,hogy mi a fene,erre semmi csak a lámpa

Lekapcsolom a világítást a telomon újra azt látom,hogy forog a lámpa.


Minek nevezik ezt a jelenséget,amikor tök éber vagyok,tuti,hogy nem álom,és ilyen baromságokat látok?


Heti 2x kelek fel így éjjel,általában éjjel 1 vagy 2kor. Mindig mást látok


A családban apa ilyen, ő egy fokkal rosszabb nálam,mert ő kiabál és hadonászik is.



2021. máj. 3. 01:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

valaki kérdezné, előtte nem álmodtam semmit se.

Mielőtt valaki azt írná,hogy az agyam az álmokat a kinti külvilág felé vetíti ki. Egyszer ezt a választ kaptam


25 éves vagyok, párommal élek

Csak a családban apa ilyen még

2021. máj. 3. 01:25
 2/25 A kérdező kommentje:

Kezdek egyre jobban félni,

Mindig mást látok


Valamikor azt,hogy mozog a tükör egyik másik irányban,jobbra,balra


Máskor,hogy a szekrény kinyílik és úgy tűnik mintha valaki szórja ki a ruhákat.


Valaki áll az ajtó előtt és egy árnyalak jelenik meg


Csak dolgokat látok,hangokat nem hallok

Nem vagyok őrült,nem drogozok,nem nézek horrort


Kérem valaki magyarázza el,hogy mi ez,és mit lehet csinálni ellene

2021. máj. 3. 01:32
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Háááát én nem akarlak megijeszteni de a skizofrénia egyik tünete a hallucináció. Azért gondoltam erre, mert ahogy írtad, apukád is ilyen, és a skizó örökölhető, és a tünetei jellemzően fiatal felnőtt korban kezdődnek. De persze nyilván lehet ezerféle más dolog is, pl hogy fáradt vagy, nem alszol eleget.
2021. máj. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
Ezt schizophrenianak is nevezik. Szkizofrénia. Volt egy ilyen barátom. Ő egy gyárban dolgozott, apukájától örökölte. A tudat oda nem illő dolgokat produkál. Arról mesélt nekem, hogy emlékei vannak, hogy az apukáját gyakran látogatták az intézetben. Mikor még gyerek volt. Akkor még neki sem voltak ilyen "élményei". Aztán elkezdődtek nála hasonló tudati események. Pszichiátriára járt, tudta elfogadta a "baját". Szép nagy családja van legalább 3 gyereke van. Dolgozik, de néha "be kell vonulnia" a mentális egészségközpontba (pszichiátria). Ott beállítják a gyógyszereit és jobban lesz. Aztán visszajár kontrollra és elbeszélget kéthavonta a kezelőorvosával de megvan. Azt mondták neki, hogy a gyógyulás legbiztosabb jele, ha az ember elfogadja, hogy beteg. Bizarr dolog lehet én a helyedben biztosan beszarnék az ilyen látásoktól még akkor is, ha tudnám az agyam helytelen működése okozza. Kérdezd meg apukádat is sztem. bár nem tom, hogy Ő kért-e külső segítséget és úgy ilyen, vagy megtanult együtt élni a betegségével. Tudod ott lesz veszélyes a dolog amikor valaminek a hatására amit látsz olyat teszel amit nem kellett volna, mert azt csak Te látod. A világ nem nyitott a táltosok a látók és az orákulumok befogadására. Tarts ki és remélem jól jössz ki a dologból!
2021. máj. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem csak oda vetül ki a félelmed!
2021. máj. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Biztos,hogy nem skizofrénia

Nappal, délelőtt, délután miért nem látok oda nem illő dolgot

Én fel bírom fogni,el tudom dönteni mikor látok baromságot


Amúgy az ilyen betegek nem tudják végig gondolni,hogy ez most a valóság vagy az agy szülemény


Héten fejeztük be a párommal az észlelés című sorozatot,pont egy szkizo egyetemi doktor játszik benne,akinek van egy segédje,hogy megmondja,hogy van ott valaki vagy sem

Ő személyemet lát


Én tárgyakat

Ez olyan, mint amikor, sok ruha van egy széken és a sötétben látsz a ruha halomnál egy szörnyet,mindenki látott már ruha szörnyet mégse vagyunk skizok

2021. máj. 3. 04:46
 7/25 A kérdező kommentje:

Apukám úgy van ez, hogy alszik, álmában beszél, hadonászik, felébred,és kiabál,hogy mi ez itt,mit csináltál,felkapcsolja a lámpát és látja,hogy semmi


Napközben minden rendben van,feltudom mérni mi valóság


Ez biztos,hogy nem az mert jártam pszichiáternél és pszichológusnál az igaz,hogy más miatt kellett,de meséltem ezeket a pszichológusnak nem mondod ilyet,hogy beteg lennék

2021. máj. 3. 04:54
 8/25 anonim ***** válasza:
32%
Hidd hát el, hogy skizofrén vagy. A gyk-n már csak jobban tudjuk, mint te. Ne is haragudj.
2021. máj. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom sokkolna e.Az az igazság,ha nem lenne ijesztő vagy egyre rosszabb,akkor megszoknám és nem paráznék tőle.

De biztosan érdekelne,hogy mással is történik e ilyesmi.

2021. máj. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Mert általában nappal nem szoktunk félni, a filmekről meg csak annyit hogy az Üveg és a Széttörve filmet csak ajánlani tudom!

Megértelek! Én életemben csak egyszer hallucináltam. Mentem az úton, betámadhatónak éreztem magam és mikor körbe néztem kicsit az ég felé is megláttam elsőnek egy fekete foltot az égen ami egyszercsak elkezdett formálódni 🐦 alakúra és mikor meformálódott el kezdett csapdosni a szárnyaival és repülni! De mondom, ez nappal történt és a madár amit behallucináltam repülve matt fekete volt, csak annyit láttam hogy egy fekete folt csapdos a szárnyaival majd elillant!


Szerintem ezeknek a hallucinációknak közük van a félelemhez és a védelem/védekezés hinyához, mert én mondtam csak akkor hallucináltam mikor féltem és védtelen voltam! Remélem tudtam segíteni!

2021. máj. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!