Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősebb gyerekek szüleitől...

Idősebb gyerekek szüleitől kérdezem, ha sírni hagytad éjjel babakorában, lett az alábbiak közül bármi baja a gyereknek?

Figyelt kérdés

Pl: rossz kötődés, rossz szülő-gyerek viszony, alvászavar, bizalmatlanság, rossz stressztűrés, szorongás, rossz társaságba keveredés?

Mennyi idős volt, mikor sírni hagytad éjjel?

Nincs gyerekem, mielőtt valaki beszólna, iskolai feladat. Köszönöm


2021. máj. 28. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Én nem igazán hagytam sírni, próbáltam, de nem bírtam. A barátnőm viszont kővetkezetesen hagyta kb.1-1,5 éves koráig, a gyerek extrém szorongó lett, most 10 éves, csak az anyjával egy ágyban képes aludni.
2021. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem fogja senki sem bevallani ha rossz vege lett..

De ha sir a baba.. hat o csak igy tudd kommunikalni.. valami van, es ra kene jonnod hogy mi a baj. Es lehet nem sirna annyit utana. Mi a gond nalatok?

2021. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
ismerősöm hagyta sírni a gyerekeit (fiú és lány) mindkettő tourette-es.Nem tudom van-e összefüggés.
2021. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Remélem nem akarod sirni hagyni a gyereket. :(
2021. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de szöveget értelmezni tudtok? Komolyan nem veszekedni akarok, de ha semmi köze a válaszotoknak a kérdéshez, miért írtok?

Nincs gyerekem, csoporttársaimmal készítünk tanulmányt.

2021. máj. 28. 20:37
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Anyám saját bevallása szerint hagyott sírni engem is és a két tesómat is, akkoriban ez volt az elfogadott. (‘80-as években születtünk) Rossz kötődés és szülő-gyerek viszony kettőnkkel lett, egyikünkkel felnőtt korban is kitart. Bizalmatlanság mindhármunkban van, bár eltérő szinten, ez szerintem nem kizárólag a sírni hagyás miatt van. Rossz stressztűrés és szorongás kettőnknél volt, ezt felnőttkorban leküzdöttük. Rossz társaságba keveredés szerintem csak az egészséges tinilázadás mértékének megfelelően mindhármunknál volt.
2021. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Anyám hagyott sírni

Tiniként sosem kötődtem hozzá, soha semmit nem beszéltem meg vele

Mindig mindenre rástresszelek a mai napig, és mindent túlgondolok.

A párkapcsolataimban is valószinű ezért nem merek/mertem szólni, ha valami bántott/nem tetszett amit a másik fél csinált...


Van egy kislányom. A válaszkész nevelés híve vagyok. Sosem hagynám sírni...

2021. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

"akkoriban ez volt az elfogadott. (‘80-as években születtünk)"


Én is akkoriban szültem, de nincs erről tudomásom, ráadásul elképzeni sem tudom, hogy egy panelházban vagy gangos bérházban ordítottak volna a szomszéd csecsemők, a többség akkoriban még korán vagy műszakba járt dolgozni.

2021. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha már ez az iskolai feladat, elmondod, hogy ezt milyen agyabeteg találta ki? Azt hallottam több helyről, hogy valami náci nő.
2021. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

8-as anyám háztartásbeli volt, és kertes házban laktunk. Apám otthon dolgozott a műhelyében, mint vállalkozó.

Az, hogy akkoriban ez volt az elfogadott, nem én állítom, hanem anyám. Szerintem jobban tudja, mint aki akkor még csecsemő volt.

2021. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!