Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy majdnem 21...

Normális, hogy majdnem 21 éves koromban anyukám ordibál velem, mert éjfélkor átmentem a barátnőmhöz?

Figyelt kérdés

Mindig tudni akarja, hogy hol járok, kivel leszek, meddig maradok, mikor jövök stb és már amikor észreveszi, hogy kinyitom a szekrény ajtaját, beállít a szobámba és faggat, hogy hova készülődök. Gyakran elmegyek itthonról csak úgy, mert már a falra tudok mászni ettől a folyamatos kérdésektől. Bezzeg amikor én véletlen rákérdezek, akkor annyit válaszol, hogy “dolgomra, semmi közöd hozzá” de különben sem érdekel az esetek 95%-ában.

Mostanában egyébként bulizni sem lehetett, ezért gyakran átjártam a barátnőmhöz. Egyik nap szintén kb 12 előtt átöltöztem, és elindultam volna hozzá, persze anyám rögtön észrevette és kérdezősködött, hogy mész valahova? Válaszoltam, hogy xy-hoz, majd elkezdett velem visítozni, hogy nem vagyok normális, ilyenkor az emberek már aludnak, meg hogy az ő idejükben ilyen nem volt megengedve( bizony az ő idejében ilyenkor már terhes volt a testvéremmel, és házasodtak apámmal, nagynéném szintén 21 évesen házasodott), és hogy nem vagyok megnevelve, majd a barátnőmet is elkezdte szidni, hogy annak se normálisak a szülei, hogy ilyesmit megegengednek. Aztán hozzávágtam, hogy nem vagyok már 10 éves, hogy így viselkedjen velem, majd ő visszavágott, hogy én úgy viselkedek, mint az óvodás. Illetve azt mondta, hogy most aludni se tud miattam, mert én őt felb@szom. Pedig 2 utcányira lakik a barátnőm, kb 6-7 perc sétányira, és különben is csak összeülünk beszélgetni. Normális, hogy így kiakad?

Még 18-éves koromban is történt egy olyan eset, hogy este 10-11 körül elmentem itthonról, majd kiakadt, és olyanokat vágott hozzám, hogy a büdös k*rv@k mennek el itthonról ilyenkor stb.. Egyébként akármikor képes visítozni, amikor rajtakap, hogy késő este megyek el itthonról, és eljátsza az aggódó szülőt, és gondolkodik, hogy a 20 éves gyerekét nem nevelte meg senki. 1-2 éve pedig amikor kint tanultam külföldön egyetemen, havonta látogattam haza, és előfordult gyakran, hogy 2 hétig abszolút nem is írt, hogy mi van velem, itthon meg minden lépésemről tudni akar... (még mindig egyetemista vagyok, csak az online oktatás miatt vagyok itthon).

Tehát normális, hogy emiatt ordibál egy 20 évesre csak mert éjfélkor elmertem menni a barátnőmhöz?


2021. máj. 31. 22:05
1 2 3
 1/30 Thispain ***** válasza:
79%
Nem. xD. Egtyébként 10 éves korodban sincs joga így viselkednie veled.
2021. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Thispain ***** válasza:
28%
Te próbálkoztál egyébként olyannal, hogy amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten?
2021. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%

"az ő idejükben ilyen nem volt megengedve"



Anyukád nyilván irigységből mondja mert látja hogy manapság elég sok minden megvan engedve és elég sok mindent vesznek ma tökre természetesnek mint akkoriban.


Amint lehet költözz el otthonról.

2021. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Thispain ***** válasza:
87%
Egyébként lehet, hogy még élvezi is a hatalmát feletted. Tedd azt, amit jónak látsz, és ha bármiben akadályoz, elhallgattathatod akár tettlegességgel is.
2021. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
Ha ekkora hű de nagy felnőtt vagy, akkor tarts el magad, mamahoteles picha.
2021. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Thispain ***** válasza:
83%
#5(22:37) Te sem lehetsz jó szülő. xD.
2021. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem normális! Az én anyámnak se volt megengedve, ő is fiatalon házasodott és szült, mégis tök normális volt ezen a téren. 21 évesen meg már abszolút nem is lehetett volna beleszólása, felnőtt emberként gondoltam magamra már akkor, pedig most sem vagyok sokkal idősebb (25). A véleményhez persze közös háztartásban joga van, meg nézheti rossz szemmel, de ez a reakció amit te írtál, egész más szinten mozog.
2021. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván nem normális, de welcome to the club, nekem is pont ilyen anyám. Klimaxnak hívják, minden is frusztrálja. Ha hangosabban veszem a levegőt, már üvölt, hogy miért nem fordultam még fel. Mindenért agresszív. El kell fogadni, költözés az egyetlen megoldás. 21/f
2021. jún. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
28%

Éjfélkor átmenni valakihez minden életkorban idiotizmus, pláne ha akihez megy szintén szülőkkel lakik....

Nem kötelező felnőttként otthon lakni sem.

2021. jún. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
28%
El is lehet ám költözni ha annyira felnőtt vagy.Vagy gondolom az azért tetszik hogy anyuciék pénzelnek...
2021. jún. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!