Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő, aki ki...

Van itt olyan szülő, aki ki meri mondani, hogy neki nem szimpatikus a saját (18 év alatti) gyereke? Gyerekként érezte valaki, hogy ő valószínűleg nem szimpatikus a szüleinek?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, nem voltam anyámnak szimpatikus, távol állt egymástól az egyéniségünk. Jó anya próbált lenni, a szülői kötelességét maximálisan igyekezett teljesíteni, de csak a kötelességét. Nem szeretett velem együtt lenni, nem érezte jól magát a társaságomban. Nem tudom, miért nem voltam neki szimpatikus, de valamiért nem voltam az. Vajon saját magának bevallotta-e valaha is ezt? Vagy áltatta magát ezen a téren is? Ez már nem fog kiderülni soha. Már csak a sírjához járhatok, s hiába kérdezek ott tőle bármit. Nem kapok választ.

2021. jún. 1. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én így érzem gyerekként, de én se bírom őt, szóval legalább kölcsönös. 18 évesen elköltözök, aztán le van zárva a dolog, ennyi. Egyszerűen ellentétes a személyiségünk, nem tudunk egymás mellett meglenni.
2021. jún. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ja, de ha valaki leírja, hogy nem akar gyereket, akkor azt össze-vissza oltjátok.
2021. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Metionin ***** válasza:
98%
Nálunk ez volt, anyám ilyen fura hogy nem szereti a gyerekeket de akart mert hát gyerek kell. Aztán kiderült, hogy nem olyan vagyok mint amilyennek képzelt, a személyiségünk kb. semmiben nem egyezik. Ovisként még elvolt velem de később ahogy kezdett kialakulni a saját habitusom, már inkább csak elviselt.
2021. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ugyanez van, gyerekként mindig azt hittem, hogy anyám utál engem meg hogy mindig mérges rám, mert mindig, a legapróbb dolgokért is ordibált velem. Amikor idősebb lettem és kifejlődött a személyiségem, mindig veszekedett velem, meg azt mondta, szégyell, amiért nincs sok barátom meg nem járok bulizni, mint a normális gyerekek. Volt, hogy szellemi fogyatékosnak nevezett, mert egy (egyébként felnőtteknek szóló) animét néztem a szobámban. Mindig is inkább ilyen tomboy stílusú voltam, nem hordtam lány létemre szoknyákat, magassarkút, stb. és erre is mindig azt mondta, hogy undorító, ronda és nőietlen vagyok.
2021. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Én. A gyerekem egészen más, mint amilyennek elképzeltem anno és amilyennek lennie kellene. Itt most nem olyasmit elképzelni, hogy szőke helyett barna és kitűnő helyett átlagos, hanem az alapvető normái mások. Neki simán megy, szinte alap a hazudozás, lopott is már, a rendőrség is elkapta, eszméletlen igénytelen a cuccaival kapcsolatban tisztaság téren, ellenben nagyon követelőző. Nem kell a te nevelted iylennek szöveggel jönni, kb 2 éves kora óta kapok szaksegitseget hozza, egyszerűen ilyen a jelleme, nem fog változni. Nem kedvelem a természetét, de szeretem mert a gyerekem
2021. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát... gyerekként árvának éreztem magam, pedig látszólag jó család voltunk.


Ma viszont nem gondolom hogy nem szerettek,inkább csak nagyon sajnálom a szüleimet.


Amúgy nincs gyerekem... félek hogy ugyanazt csinálnám én is vele ha lenne (türelmetlenség, ordibálás, lehülyézés stb)

2021. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Gabóca Kabóca ***** válasza:
86%
Engem sosem kedveltek a szüleim.Ez a leány egy rakás szar-mondta egyszer apám.Én voltam a legszakadtabb a falunkban.Egy szem szakadt fenekű nadrágban jártam ki a középsuli nagy részét.Volt pénz anyám szekrénye tömve volt ruhákkal.Én voltam a láthatalan ember akit senki nem vesz észre.Kivéve ha valamit hibázik akkor mindjárt lecsapnak rá.Nyomasztó,szomorú évekre emlékszem gyermekkoromból.Sosem voltam fontos.Bármi bántott nem oszthattam meg velük főleg anyámmal nem.Lekicsinyelte,kigúnyolta a problémáimat sőt viszaélt vele.Kibeszélte gúnyos mosollyal a családtagoknak is.Semmit nem mondok el neki 30 éve.
2021. jún. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Gabóca Kabóca ***** válasza:
51%
Ráadásul lányommal aki 8 éves nem vagyok elégedett mert orditozik mindenkire féltékeny és olyanokat mond bárhol,bárkinek hogy f..opó,ku..@,dögölj meg.Igazságtalan,agressziv,követelőző.Sosem neveltem erre.Mégis én szégyenkezem miatta.Szúrós tekinteteket,megjegyzéseket kaptam már"az anyja neveli igy"az anyjától hallja" stb.Szomorú vagyok mert szeretem de néha azt érzem megszöknék előle a bolygó másik oldalára mert semmivel nem lehet rá hatni.3-4 évesen nem volt ennyire elviselhetetlen.
2021. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

"Ráadásul lányommal aki 8 éves nem vagyok elégedett mert orditozik mindenkire féltékeny és olyanokat mond bárhol,bárkinek hogy f..opó,ku..@,dögölj meg.Igazságtalan,agressziv,követelőző.Sosem neveltem erre.Mégis én szégyenkezem miatta.Szúrós tekinteteket,megjegyzéseket kaptam már"az anyja neveli igy"az anyjától hallja" stb.Szomorú vagyok mert szeretem de néha azt érzem megszöknék előle a bolygó másik oldalára mert semmivel nem lehet rá hatni.3-4 évesen nem volt ennyire elviselhetetlen."


SZÁNALMAS VAGY. A gyereked mégis honnan tudna ilyen trágár szavakat? Alap természetéből adódóan talál ki ilyeneket? Nevetséges.


Egyébként igen, ti neveltétek és ez lett az eredménye.Én is problémás gyerek voltam, nyílván nem lehettem más, amikor anyám öngyilkossággal fenyegetőzött, érzelmileg zsarolt, ordibált velem, amikor nem viselkedtem, apám pedig vert. Az egyik testvéremet kishíaján elvitte a drogok világa. De biztos nekünk borzalmas az alaptermészetünk, és csak kitaláljuk, hogy a szüleink mit is tettek velünk valójában.....biztos..

2021. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

"SZÁNALMAS VAGY. A gyereked mégis honnan tudna ilyen trágár szavakat? Alap természetéből adódóan talál ki ilyeneket? Nevetséges."


Jézusom, hát talán az oviból? Az utcán? Én sem otthon tanultam meg a csúnya szavakat hidd el.


9es nem igen láttál még beteg gyereket sem. Nem egy autistát, skizofrént ismerek, akiket hiába nevelsz, ők egyszerűen nem lesznek "normálisak", "neveltek" - ha rossz paszban vannak akár meg is támadnak, olyan hazugságokat találnak ki, hogy még te is megijedsz (dolgoztam velük egy időben, nem kívánom senkinek. A szülők meg végképp nem tehettek róla). A pszichopaták sem azért nem "normálisak" mert úgy nevelték őket.

2021. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!