Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire rossz ötlet az...

Mennyire rossz ötlet az érzelmi zsarolásos játszmára érzelmi zsarolással válaszolni szülő-gyerek kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tehát, amikor a szülő kezdi az érzelmi zsarolást. Semmi más megoldás nem jött be, szakembert nem hagy bevonni a szülő, ignorálás nem hat, vitatkozás sem, se semmi, költözni egy ideig még lehetetlen bizonyos okokból.

Maradt a saját fegyverrel visszavágás.

Mennyire tud ez működni?


2021. jún. 4. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Onnantól kezdve mégjobban mártírkodnak, sajnos tapasztalatból beszélek.
2021. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Jó kérdés, lehet azt fogja mondani ne szemtelenkedj. De ha jól alkalmazod, talán beválik. Sajnáltasd magad, játssz meg kezdetleges depressziót, sírd el magad néha, keseredj el kamuból előttük.
2021. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak te járnál rosszabbul. Próbáld meg mégis valahogy ignorálni őket, és minél hamarabb költözni. Nem jó ötlet a játszmákba belebonyolódni.
2021. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha mazochista vagy, akkor jó ötlet, mert ebből lesz fájás rendesen.


Amúgy meg valamilyen asszertív vagy erőszakmentes kommunikációval kéne megoldani a nézeteltérést. Vitával, kompromisszumra törekedve. Legalább egyikőtöknek legyen esze...

2021. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Max oda-vissza adogatjátok majd a labdát.
2021. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Totál értelmetlen.
2021. jún. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így nevelkedtem. Sok mindent próbáltam, anyám meg volt győződve, hogy velem van a baj, majd mikor a pszichológus felvilágosította, a problémák igazi okáról, onnantól kezdve nem járhattam többet, mivel biztos csak én manipuláltam őt is, hogy ezt mondja. Szóval a kérdésre a válasz, ez egy öngerjesztő folyamat. Mond valamit, te rákontrázol, majd úgyse hagyja, hogy ne övé legyen az utolsó szó, ezért simán bedobhatja, az akkor felkötöm magam a padláson kártyát. 14/15 évesen kezdtem rájönni, hogy nem kell ezt már komolyan venni, de azért előtte jócskán volt, hogy ezzel megsíratott és meggyőzött. Nálam ez vált be, de csak azért, mert tudtam, hogy anyám egy kifejezetten gyenge nő és sosem tudta megtenni, azt amit akart.
2021. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Én csak elengedtem a fülem mellett mindent. Ez sem jó, mert azt hiszi igaza van, de minden más reakcióra elviselhetetlen a viselkedése, hisztije…
2021. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es nekem erre jött az, hogy elmebeteg vagyok, önző vagyok, sajnálom magam, nekem semmi se jó, es nehogy már nekem semmit se lehessen mondani blablabla.
2021. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Veszett fejsze nyele, mert ő valószínűleg sokkal rutinosabb benne, mint te.
2021. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!