Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenkinél így telik egy...

Mindenkinél így telik egy "családi" kirándulás, hogy a gyerek harmadik kerék?

Figyelt kérdés

Pár napja voltunk autóval egy kis családi kiruccanásnak szánt kiránduláson...soha nem éreztem magam ennyire idegennek, nagyon rosszul esett, undorítóan viselkedett az anyám férje.


Egy szót nem szóltak hozzám egész idő alatt, csak egymással beszélgettek...amíg az anyám beugrott egy közértbe, a pasas inkább elővette a telefont, csakhogy ne kelljen velem kommunikálnia.


Az erdőben teljesen hátul hagytak, az volt a szerencse, hogy ismertem az útvonalat valamennyire és volt nálam telefon.


Egy olyan kerítésen kellett átmászni, amit az egyik félnek tartani kellett, hogy a másik sérülés nélkül átférejen...na, elsőnek ment az anyám, neki a férje tartotta, majd a pasas és ezzel ennyi volt...már mentek is, csak az anyám hirtelen visszafordult és segített.


Igazi férfi, mi? :))



Aztán kiszálltunk, hogy kávézzanak...leültek és le se tojtak.



Majd a pasas rondán rám kiabált, ami rosszul esett ès én voltam a szar az anyám szemébe...


Aztán a kilátónál egyfojtában közös fotókat csináltak, majd az anyám észrevette magát, hogy mekkora paraszt a férje, hogy neki az anyám fogdosása a családi fotó és odahívott...őszinte ember vagyok és nem mentem természetesen, szegény férje rosszul lett volna.


Ez a "férfi" 21 éve él velünk és mindig szemét módon bánt velem...a nevelőapám...ez lett volna az első közös valami.. 24 évesen még van 1 év az egyetemig és nem tudtam annyit keresni, hogy elköltözzek...de ez nagyon rosszul esett...ennyire éreztetni, hogy 3 kerék vagyok...hogy neki 2 fő a család és ezt a nagy család centrikus anyám elnézi neki..ès amikor elmontam, hogy mennyire kellemetlen volt ez az egész, nekem esett az anyám...ilyen kis klikket alkotnak itthon...jó lenne, ha elkapnék valami halálos betegséget és akkor vége lenne ennek az egésznek..



2021. jún. 10. 10:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%

Hát nézd, 24 évesen te valóban harmadik kerék vagy itt. Nem vagy már kisgyerek, nem kell csaladi kirandulasra menned. Az "ez lett volna az elso közös valami" mókásan hangzik, ha egyszer 21 éve együtt vannak anyáddal és te 24 vagy. Egészen biztosan vittek magukkal gyerekként.

Persze hogy kis klikket alkotnak. Férj és feleség. Te hamarosan kirepülsz. Nem értelek, komoylan. Ez a halálos betegség meg netto idiotizmus, ennyire nem szenvelegj már, mert nevetséges.

2021. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
43%

Nem igazán értlek!

Most függetlenítsünk el attól, hogy családilag mentetek!

Ha 3 ember elmegy kirándulni, vagy bárhova, akkor abban mindhárman részt vesznek, beszélnek egymáshoz.

Te nyilván kivontad magad a dolgokból, nem szóltál hozzájuk, hanem előkelő idegenként - 24 éves FELNŐTT emberként - elvártad volna, hogy szórakoztassanak?

Elhívtak magukkal, a kerítésen átcibáltak, le is fényképeztek, akkor minek keresed az álproblémákat? Te mit tettél azért, hogy mindenki jól érezze magát?

2021. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
83%

Ne menj velük sehova. Felnőtt vagy, maradj otthon vagy csinálj saját programot.

Anyukád hívott el amúgy...?

Amint lehet, költözés. Nekik sok boldogságot.

Sajnálom nagyon, hogy így bánnak veled:(

Nekem is fiam van, bár csak 12 és nem az apjával élünk. Soha nem hoznám ilyen helyzetbe szegényt.

2021. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%

Ne menj velük máskor!

24 éves vagy, gondolom, vannak barátaid, partnered, kollégáid, szaktársaid stb. akikkel mehetsz.

2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nálunk nincs családi kirándulás.

Megy apám meg a nője. És anyám meg a barátai, mivel neki nincs párja. Ennyi. Soha fel sem merült hogy esetleg mehetnék én is valamelyikkel.

Egyszer volt egy nagyobb családi kirándulás Erdélybe, nagyszülőkkel. Akkor se mehettem, mert nem fértem már be a kocsiba. Kedves, nem?


Neked azt tudom tanácsolni, hogy mivel legalább visznek (gondolom nem is te fizeted) hogy próbáld élvezni magát az utat, mintha egyedül mennél. A kiabálást nem értem, leordítottak egy kávézó közepén vagy mi?

2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
74%

Elsősorban nem nevezném "pasasnak", aki 24 éves koromból 21-et nevelt.

Te vonod ki magad a dolgokból, láthatóan keresed, hogy min sértődhetsz meg, lemaradsz a többiektől, nem folysz bele a beszélgetésekbe, hangsúlyosan kívülállónak akarsz mutatkozni.

Egyébként is 24 évesen miért várod, hogy még babázzanak veled?

Miért nem igyekszel a saját lábadra állni és felnőttmódjára viselkedni?

2021. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
69%

Ti normálisak vagytok , amúgy?

Miért ne mehetne 24 évesen csaláédi kirándulásra? ÉS ha a nevelőapja akkor mi van? Illene a lányaként tekintenie rá ennyi idő után.

2021. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Nem hangzik mókásan, kedves #1, mert ténylegesen ez volt 6 és fél év óta az első közös programnak szánt valami...


Nem én erőltettem, ha elutasítottam volna, az anyám botrányt rendezett volna és most finom voltam.


Egyébként normális esetben nem tudom, mi a probélma a családi vakációval, amin kivètelesen mindenki részt vesz. Baràtnőmék az egész nyarat a balatoni nyaralójukban töltik, apa, anya, meg az öccse meg 3 kutya.


Csak ott egy ép családi kötelék van, nem úgy, hogy van az anyàm meg a pasija, plusz én.


Mondtam már, hogy anyák napján virágot vett az édesanyámnak és megsértődött, amikor hazaállìtottam egy gyönyörű csokorral...konkrétan sírt a szobába és megjegyzést tett rám 👌🙃



Itt sokan elferdítik a valóságot....ők nem szóltak hozzám és rekesztettek ki...szerintem, ezt érthetőem leírtam...de ezek szerint ez a normális?


Màsoknál nem ezt a felállást látom.



Köszönöm #3-as

2021. jún. 10. 10:25
 9/43 anonim ***** válasza:
34%

7!


Alapesetben mehetne. Itt viszont egy olyan 24 évesről van szó, aki ki nem állhatja a nevelőapját, aki amúgy 21 éve az élete része.



Kérdező!


Ha kamuzol, tartsd észben a mesét, vagy legalább olvasd vissza: "Ez a "férfi" 21 éve él velünk és mindig szemét módon bánt velem...a nevelőapám...ez lett volna az első közös valami."

2021. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
67%
Én őszintén meglepődtem, hogy 24 éves vagy a leírásod alapján azt hittem 14-16 mint egy kis kamasz, de mindegy is egy év múlva kezded az egyetemet ? Akkor van valami szakmád gondolom nem buktál meg 6-7x akkor csinálj a barátaiddal programot. A családi helyezettedet nem tudjuk csak a te leírásodból ami a te szempontod ez nem a lelki segély csoport nem feltétlenül érthet veled mindeki egyet.
2021. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!