Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan zavarja anyukámat,...

Jogosan zavarja anyukámat, hogy jóban vagyunk apu barátnőjével?

Figyelt kérdés
Már majdnem 20 éve elváltak, de apukámnak sokáig nem volt semmi komoly kapcsolata. Így 50 évesen lett egy kapcsolata, de nekünk is csak egy év után mutatta be a nőt. Most, még egy évre rá össze is költöztek. Tavaly szeptemberben volt az első olyan kirándulás, ahova apu ezt a nőt is elhozta. Nekem és a nővéremnek semmi bajunk vele, sőt, örülök hogy apu ennyi év után megtalálta a boldogságot, nagyon szimpatikus volt nekünk és mondtuk, hogy szívesen találkoznánk még vele. Mikor anyu megtudta, hogy ez a nő is jött velünk a kirándulásra, teljesen kiakadt, hogy mi mindenből kizárjuk, és elkezdett sírni, hogy mi biztos nem is szeretjük, és az a másik nő majd elvesz minket tőle és majd mi leszünk egy család, őt meg elfelejtjük és egyedül fog meghalni. Ami badarság, hát hogyan vehetné át bárki is az anyukánk helyét?? :D Mondtuk, hogy mi attól ugyanúgy szeretjük, de nem mi tehetünk róla hogy elváltak, mégis mit kéne tennünk? Na most szóba jött, hogy nyáron megint elmennénk valahova egy-két napra kirándulni, és anyu megint kezdte az egészet, ami bevallom, kicsit el is vette a kedvemet az egésztől. Nem akarok neki fájdalmat okozni, de nekünk az apukánk ugyanúgy a családunk, nem kérheti, hogy ne menjünk velük kirándulni.. Vagy rosszul gondolom? Ti mit tennétek?

2020. máj. 31. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem apád nem véletlen lépett le...
2020. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Savlekotő ***** válasza:
95%

Elküldeném terápiára mert valami nincs rendben ha még most sem tud elengedni egy 20 éve elvált férjet és titeket is mérgezne hogy magatokat érezzétek rosszul.

70F

2020. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
23%
Szerintem anyudat is meglehet érteni, hisz nekem sem esne jól, ettől függetlenül azzal sincs baj, hogy te kedveled a nőt. Az sem lenne jó szerintem, ha a nővel ellenségek lennétek, hisz akkor apudnak lenne rossz. Én a helyedbe anyudat megnyugtatnám, hogy ettől függetlenül ugyanúgy szereted, és ezen senki, és semmi nem változtathat. Véleményem szerint hamar megszokja majd anyukád, és elfogadja ezt a helyzetet.:)
2020. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Anyukáddal gondok lehetnek lelkileg.. lehet valakit ez kicsit zavar,de így kiborulni?

Az én szüleim is elváltak több mint 20 éve,apám párját nagyon szeretjük,de még anya is ismeri,kedveli és még beszélgetni is szoktak néha. Sőt,mivel apám alkesz,a nő meg tök normalis,anya még örült is neki,hogy ő is ott van,mikor megyünk hozzá.

Komolyan beszélgessetek el vele,biztosítsátok,hogy egy anyától ha erős a kapocs,nem lehet csak úgy "elszeretni" egy gyereket. Én mennék a helyedben,idővel el fogja fogadni.

2020. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem áradoznék neki a nőről azt annyi. majd lenyugszik. Ha nagyon izel. mond h apukaddal akarsz talalkozni nem a novel.


"hogy mi mindenből kizárjuk" nem csak az volt a baja hogy nem is tudott rola? Meg ő is szeretne programokat?

2020. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ajaj, ilyen anya majd akkor kezd valóban idegesítővé válni, amikor el akartok költözni otthonról. Ő valószínűleg az a személyiség, aki nem tud megfelelő párkapcsolatot találni magának, azt várja, hogy mások találják meg őt.
2020. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak pár hónapja váltak volna el, azt megérteném. De húsz éve? Addig anyukád mit csinált? Várta mikor megy hozzá vissza apád? Ennyi idő alatt már lelkileg rendbe jöhetett volna. De úgy látszik a gyerekei e kereste a vigaszt, most meg attól fél, hogy elveszíti az egyetlen értelmét az életében.

Hozzátok össze valakivel.

2020. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
20 év után már nem igazán kellene hogy zavarja.
2020. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert neki nincs senkije?
2020. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Anyukáddal szoktatok közös programokat csinálni? Ha nem, akkor menjetek el valahova hármasban (Te, nővéred, anyukád).
2020. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!