Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam el anyának,...

Hogyan magyarázzam el anyának, hogy másik iskolába szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Évvesztes vagyok, ezért 16 éves vagyok és lány. Szeptemberben kezdem a középiskolát. Áprilisban felvettek abba a suliba amit első helyre írtunk anyával. Legyen ez az I Suli. Először nagyon örültem,hisz szuper hír volt. Akkor...

De ma már máshogy látom ezt. Azt tudni kell hogy mikor a sulikat kellett beírni akkor én egy másik iskolát akartam beírni (ez legyen most K iskola) mert ott nem sima cukrász szakmát tanulnék, hanem cukrász technikusit ami egy nagyobb rang és oda vették fel a legjobb barátnőmet is. Anya nem engedte, hogy én a K sulit írjam be elsőnek mert annak a sulinak rosszabb híre van. Ezért másodiknak írtam és ugye az I suliba vettek fel. Nagyon úgy érzem hogy én az I suliba nem találnám a helyem, idegen lenne az egész. A K iskolába szeretnék menni, mert nagyobb rangot ad, érettségit is ad, és ott van a legjobb barátnőm. Olyan boldog lennék ha ezt anya megértené... Csak már bonyolúlt lenne a suliváltás, fellebbezés stb stb nemtudom mit tegyek Kérlek értelmes válaszokat mert teljesen tehetetlennek érzem magam.


2021. jún. 13. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Még el sem kezdted ezt az iskolát, semmi valós okod nincs a váltásra. "Megérzésre" nem lehet rángatni a felnőtt hivatalnokokat.
2021. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem annyira bonyolult. Menj be K suliba és a titkárnőtől, vagy igazgatótól kérdezd meg, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy átkerülj. Ha elmondják, ezzel a kész tervvel menj anyádhoz. Mert legtöbbször azért nem lépnek a szülők a gyerekkel kapcsolatban, mert lusták, vagy kényelmesek végig bogarászni az ügymenetet. Ha kész tervvel állsz elé és lépésről lépésre meg tudod mondani, hogy mit kell tenni az ügy érdekében, akkor talán hajlandó lesz lépni.
2021. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
De tudjál majd mondani nekik egy jó érvet, miért akarsz átmenni hozzájuk
2021. jún. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Semmi megfelelő okot nem írtál, amivel engem meg tudnál győzni. A barátnővel lehet iskolán kívül is talalkozni
2021. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem indok, ez hiszti és parázás a semmire. Max azzal a feltétellel iratnálak át, ha már eltöltöttél ott egy évet és tényleg nem érzed magad jól.
2021. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Az indok lehet, hogy szeretnél érettségit adó iskolába járni. De itt sajnos nem a te vágyad dönt, hanem anyád akarata, mert gyerek vagy.
2021. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Mar hogy ne lenne indok, hogy erettsegit is adna a masik suli?

Ez boven eleg indok

2021. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

7!


Szuper. Az meg van, hogy nem egyik általanos iskolából akar átiratkozni a másikba, hanem egy szakmunkaskepzobol egy szakközepbe? Ez nem -ig működik ám, hogy hopp, akkor átmegyek oda.

2021. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Hát talán íratnak vele egy felvételi tesztet, meg elbeszélgetés, hogy megüti-e a mércét. De tényleg nem lesz jó ajánlólevél, hogy a jelentkezés után meggondolta magát, mert akkor a másik suliból is elpályázhat ilyen meggondolatlanul.
2021. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

9!


Vagy elmondják, hogy betöltötték a helyek és így járt. Elvégzi a másik sulit, aztán meg levelezőn leerettsegizik.

2021. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!