Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nem hagyom...

Normális, hogy nem hagyom magára a gyerekeimet a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy egész gyerekkoromban, sőt kiskamasz koromban is ütöttek, vertek a szüleim.

Ne egy-két atyai pofonra gondoljatok, hanem meztelenül szíjjal csapkodtak. Az anyám beledobott a rózsa bokorba. Képet törtek szét a fejemen és hasonlók.

Nyilvánosan megszégyenítettek, megaláztak.


Igazából már rég elköltöztem, saját családom lett.

Nagyjából magamban rendeztem is ezeket a dolgokat...próbáltam lezárni, soha nem gondolni rájuk. Jó mélyen eltemetni.


Aztán megszülettek a gyermekeim.

A nagyobb már 5 éves lesz...és az anyámék értetlenül állnak az előtt, hogy eddig még egyetlen napra sem bíztam rájuk a gyerekeket.

Mondjuk szerencsére jó messzire költöztem tőlük.

Furcsán néznek rám ismerősök is, hogy én soha nem ,,passzolom,, le a gyerekeket egy hétvégére sem a nagyszülőknek.


Eddig csak hallgattam...mit is mondhattam volna, hogy nem akarom a gyerekemet kitenni annak, amit nekem át kelljen élnem gyerek koromban?


Mit lehessen erre mondani?


2021. jún. 13. 21:13
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
2%
attól függ.. te eddig mit vettél észre, hogyan állnak a szüleid a gyerekekhaz?
2021. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

Én sem hagynám velük.

74N

2021. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
6%
*gyerekekhez
2021. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
99%
Semmiképp nem hagynám velük, ez nem is kérdés..
2021. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Semmit se mondj. Ez szörnyű amit veled tettek. Én sem bíznám rá a gyerekeket. Undorító emberek, szóba se állj velük soha többé. Szakíts meg minden kapcsolatot velük.
2021. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
99%
Sosem hagynám egyedül velük. Sőt, igazából nem is hiszem, hogy tartanám velük a kapcsolatot és nem láthatnák az unokáikat. És ha megkérdeznék, hogy miért nem, megmondanám, hogy azért, mert egy szadista állat vagy és másoknak is elmondanám. Az ilyen szemét emberek nem érdemelnek mást.
2021. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem miért tartod velük a kapcsolatot egy ilyen gyerekkor után...

Biztos hogy nem hagynám náluk, azt meg lesz**nám hogy ki mit gondol. Nem az ő gyerekük hanem a tied, te döntöd el hogy hogyan neveled és milyen embereket engedsz a közelébe (nyilván egy bizonos korig), ha nem mered rábízni a szüleidre akkor ne tedd. Te ismered őket a legjobban...

2021. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

Érthető, habár egyáltalán nem biztos, hogy nagyszülőként az unokájukat egyáltalán megütnék.

Egyébként tényleg, milyen a kapcsolatuk a gyerekeiddel? Úgy imádják őket, mint az átlag nagymama-nagypapa szokta az unokáját? Vagy érzed azt a keménységet rajtuk, ahogyan veled bántak annak idején?

2021. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Megérteni miért nem hagyod velük, jobb is így.
2021. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Eszedbe ne jusson rájuk hagyni. Ami azt illeti, én azt sem értem, hogy te miért állsz egyáltalán szóba velük.
2021. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!