Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelő apukák, ti megbántátok,...

Nevelő apukák, ti megbántátok, hogy felneveltétek a párotok gyermekét/gyermekeit? Ugyanúgy éreztek irántuk, mint a saját gyerekeitek iránt?

Figyelt kérdés

Én 2,most már felnőtt nevelt gyermekkel rendelkezem, akiket 7 és 1 éves koruk óta neveltem. Kezdetben csak úgy tekintettem rájul mint a párom lányaira, akik velünk fognak lakni, aztán mint a gyerekekre, akiket együtt nevelünk. Mire megszülettek a közös gyerekeink pedig már azon kaptam magam, hogy egyszerűen a gyerekeinkként gondolok a saját és a nevelt gyerekeimre is. Alapvetően jó gyerekek voltak, elfogadtak és szerettem engem. Rendes felnőttek lettek és apjukként szeretnek. És én sem érzek különbséget közöttük és a saját lányaim között.Utólag nem bántam, hogy így alakultak a dolgok és én neveltem fel őket.


Másoknak hogyan alakult a kapcsolata a nevelt gyerekeivel? Tesztek különbséget a saját és a nevelt gyerekeitek között?



2021. jún. 18. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
99%

En gyerek nezopontbol irok, engem neveloapukam ugyanugy szeret mint a hugomat, aki sajat gyereke.

Apukammal is tartom a kapcsolatot, de ettol meg neveloapukamra is apakent tekintek.

2021. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Nos.

Gyerek nézőpontból: mostohaanyám a létezésemet is utálta

Apa viszont nagyon jó nevelőapja volt az ő két gyerekének, szóval tök egyénfüggő.

2021. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a normális ahogy Nálad alakult, hisz mégiscsak apjuk lettél lényegében.
2021. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy válás sajnos sokat árthat az addig felépített mostohaszülő-gyerek kapcsolatnak, ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg. Azt tudom tanácsolni, hogy aki ilyen helyzetbe kerül, fordítson gondot a nevelt gyerek(ek)kel való kapcsolat fenntartására.
2021. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!