Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen meddig engednek ki...

18 évesen meddig engednek ki a szüleitek?

Figyelt kérdés
Itt a nyár és nekem 21 órára haza kell érnem. Általaban a barátnőimmel vagyok, nem csinálunk semmi rosszat, nem iszunk (nem is szeretném azt a kis zsebpénzemet italra költeni) csak leülünk általában valahova és beszélgetünk. Nem engedi, hogy pl ott aludjak náluk, hanem haza kell jönnöm 9re. Mindig azt mondogatják, hogy bennem megbíznak, csak az utcán lévő emberekbe nem, amit teljesen megértek, de 18 éves vagyok és az összes ismerősöm még ilyenkor kint szokott lenni, nekem meg már kb 20 órakor el kell indulnom, hogy hazaérjek időbe. Mellesleg kitűnő tanuló vagyok, minden házi munkát megcsinálok,indulás előtt. Csak néha jó lenne bóklászni a barátaimmal tovább és nem ott hagyni őket. Hónap elején fogok diákmunkázni és el se tudom képzelni, hogy fogok tudni velük találkozni, ha nekem rögtön a munka után rohannom kell haza.

2021. jún. 20. 16:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
15 évesen bármeddig kiengedtek. Általában utolsó hévvel azért hazamentem.
2021. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Engem soha nem engedtek el sehova.
2021. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%
18 évesen már senkinek semmi beleszólása. 16 éves koromig 21 óra volt, utána 18-ig éjfél. Azóta idegen helyen, szálláson is aludhatok, ha kifizetem magamnak természetesen.
2021. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk azért kitolhatnák éjfélre a határt.
2021. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Engem bármilyen idősen elengedtek bármeddig bárhová. Annyi volt, hogy meg kellett mondanom (nekem!), hogy mikorra érek haza, és kivel leszek.

(Mondjuk nem is terveztem soha extrémen, tehát nem az volt, hogy 12 évesen azt mondtam, hogy majd reggel jövök.)

2021. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
18 évesen már bármeddig elengedett anya. Csak tudnia kellett hová megyek és mikor jövök.
2021. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Én sosem beszéltem meg velük, hogy meddig mehetek ki. Igazából hobbiból nem jártam sehova, csak ha tényleg fontos volt. Szóval talán félévente egyszer nem voltam otthon este. 17 évesen egyszer el kellett mennem 3 napra Szlovákiába. El is mentem egyedül, tömegközlekedéssel. Ezen kívül nem is emlékszem más esetre, hogy ne aludtam volna otthon, mindig hazaértem legkésőbb éjfélkor.

Ha fontos, akkor szerintem úgy is elengednek. Nem hiszem, hogy hátráltatni akarnak az életben.

2021. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó buszig (22:40)
2021. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Tabbouleh ***** válasza:
91%
17 éves vagyok és bármeddig kint lehetek. A kikötés annyi, hogy tudják, hol vagyok, kikkel és mikor jövök.
2021. jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
23%
"18 évesen már senkinek semmi beleszólása." De abba igen ad-e egy fillért is a szórakozásra. Amúgy 18 évesen már eltartani se kötelesek, HA beleszólási joguk nincs.
2021. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!