Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miket engednek/engedtek meg a...

Miket engednek/engedtek meg a szüleitek 17 évesen?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, mert én elég szigorúnak és konzervatívnak tartom a szüleimet, és nem tudom, jogosan vagyok-e kiakadva.

Nektek miket engednek meg/engedtek meg anno 17 évesen? Mik voltak a határok? Mi az, amibe nagyon beleszóltak? Vagy mennyi mindent hagytak rátok?


Köszönöm a válaszokat előre is:)



2020. okt. 12. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámat elég szigorún nevelték, így ő engem már lazábban. Simán elmehettem volna 15 évesen is bulizni. Hozzáteszem, hogy sose kellett félteniük, mert nem vagyok egy nagy ivós, bulizós, tehát csak párszor "használtam" ki, hogy mehetek bárhova. A suli az, amit nálam nagyon szigorúan vettek kiskoromban, de 17 évesen már azt is gyengítették, mert akkor már tudták,hogy tudom, hogy magam miatt tanulok és nem miattuk. Pl. otthon is használhattam már csúnya szavakat, persze csak, akkor, ha mérges vagyok, de nem szedték le érte a fejemet. Konkrétan semmit nem tiltottak, de kevés dolgot használtam ki belőlük. Talán az egyetlen dolog, amit egész életemre elleneztek az a tetoválás. Azt nagyon nem szerették volna, én annál inkább. 21 évesen mégis lett és nem akadtak ki, valahogy sejtették, hogy nem ússzák meg. De pl. anyukámnak szóltam előtte, tehát nem sutyiban csináltattam.

Ennek a laza mégis tudatos nevelésnek az lett a következménye, hogy konkrétan mindent el tudok nekik mondani. Semmilyen nagyobb dologról nem kell titkolóznom. Anyum meg a legjobb barátnőm.

Kedves Kérdező, neked miket nem engednek meg? 22/N

2020. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit. A fiúmmal is titokban találkoztam, senki se vihettem föl hozzánk, nem volt saját szobám. Esti kimaradás nem lehetett, tízre haza kellett érni, ha kimaradtam mégis akkor botrány volt, egy hétig nem szóltak hozzám, duzzogtak. Az állandó korlátozás miatt semmit sem mondtam el a szüleimnek, ami velem történt, és állandóan hazudoztam nekik arról, hogy hova megyek. A vége az lett hogy nagyon gyorsan elköltöztem otthonról albérletbe, aminek meg az lett a vége, hogy még negyven évesen sincs semmilyen tulajdonom (se ingatlan, se semmi). Szóval a tiltással semmit sem értek el.
2020. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek válasz:

Nagyjából hasonló a helyzet, mint a második válaszolónak...igaz, nekünk azért jobb a viszonyunk. Az, hogy barátom van, szinte egy bűntény, nem járhatok buliba, legkésőbb este 8-ig haza kell érnem, akárhol vagyok, alig tudok a barátaimmal találkozni, nincs olyan hogy ottalvás, alkohol tilos, cigi is (azt alapból sem akarok!!), úgyhogy nagyon sok mindenben korlátoz. És lassan 18 éves leszek, kezdem szarul érezni magam emiatt... ráadásul a viselkedésemmel, a tanulmányi eredményemmel semmi sem vívja ki náluk ezt a szigort. Én elég motivált, szorgalmas és céltudatos embernek tartom magam.

2020. okt. 12. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Köszönöm, hogy válaszoltál nekem. Sajnos, amúgy a szigorú nevelés az, ami nem vezet semmi jóra, mert a gyerek annál inkább lázadozni fog. Szerintem ülj le a szüleiddel és beszéld meg velük, hogy te már vágysz egy kicsit több szabadságra, főleg lassan 18 évesen.

Gondolkodtál azon, hogy mész majd egyetemre?

2020. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a ketteshez hasonló helyzetben vagyok csak fiúként.

Szerintem nem lepődsz meg ha külföldre tervezek egyetemre menni.

2020. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

14 éveaen a kollégiumban én voltam az egyetlen aki este nem mehetett ki vacsi után 8ig.. 🙄

1 évvel később más 0 kontroll nem volt.

Minden hétvégén keményen buliztam. Nagyon lázadó voltam.

Mindig tudták hova megyek, és azt is tudták hogy addig maradok amíg jól érzem magam. Mindig figyeltünk egymásra barátnőmmel és mindig egyben hazajutottunk.

2020. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármit megtehetek bizonyos kereteken belül. Az én szüleim olyan jó fejek, hogy nem egyszer egy spanglit is elszívtam előttük.
2020. okt. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmehettem bulizni, de nem maradhattam ki reggelig. Nem is nagyon igénytem, a koncertek általában 11-ig tartottak. Ott aludhattam a barátomnál, ő is alhatott nálunk. Cserébe besegítettem a húgom nevelésébe. Suliba hoztam-vittem, edzésre vittem, tanultam vele. A szüleim elváltak, faterra nem lehetett számítani. A húgomnak meg tanulási nehézségei voltak, amik miatt rengeteget kínlódtunk. A háztartásban annyi feladatom volt, hogy a saját szobámat tartsam rendben.
2020. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!