Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sok családban...

Szerintetek sok családban megfigyelhető a parentifikáció jelensége?

Figyelt kérdés
Amikor a szülő-gyermek szerepkör felcserélődik, és a gyerek felé mintegy elvárásként jelenik meg, hogy olyan támaszt nyújtson a szülőknek, amit egyébként nekik maguknak kellene megoldaniuk. Részleteiben pedig: [link]
2021. jún. 28. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mennyire gyakori, de nálunk ez volt a helyzet. Ketten vagyunk testvérek, én vagyok az idősebb, anyáméknak borzasztó volt a házassága. Válás után, de már az utolsó pár évben is nagy nyomás helyeződött rám. Az öcsémnek ebben kevesebb része volt szerencsére, ő megmaradhatott gyereknek, habár ő is sérült valamennyire.
2021. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezen az oldalon is gyakran nyomon lehet követni, amikor jönnek azokkal a kérdésekkel, hogy: az apám alkoholista, hogyan mentsem meg, a szüleim elherdáltál a pénzt, mit kezdjek a helyzettel, az anyám öngyilkos akar lenni, miként segítsek rajta.
2021. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egész gyakori. Talán ahhoz lehet köze, hogy a mostani 30-as korosztály szülei (főleg anyák) fiatalon szültek, és még akkor sem voltak idősek, amikor így kinyílt és megváltozott a világ. Úgy érzik lemaradtak amiatt, hogy a gyerekneveléssel töltötték a 20-as, 30-as éveiket, és 40 után kitör belőlük ez az egész.. és átmennek tinilányba. Az én anyám legalábbis ilyen.
2021. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Vagy a szülö elkényelmesedik és elvárja a dologt.
2021. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Szerintem nem sokban, de részben nálunk is. Anyám ugyan nem bízta rám neki saját hivatalos ügyek stb elintézését, de indokolatlanul sokszor (0/év <) nekem panaszkodott a szar házasságáról, és hogy milyen apám. Öcsém szerencsére ebből kimaradt.
2021. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a gyakori, hogy vannak életképtelen emberek. Amíg lehet, a saját szüleikre támaszkodnak, aztán ahogy a saját gyerekeik felnőnek, vagy akár csak eljutnak a tini korba, akkor meg rájuk. Tanár vagyok, és többször beszélgettem már olyan diákkal, aki lelkileg teljesen kész volt, mert a tanulás és a diákmunka mellett rászakadt a háztartás egy része, meg a depressziós, önsajnáló anyjának vagy éppen alkoholista apjának a támogatása. Vagy a kisebb testvérnek konkrétan a teljes nevelése az ő dolga volt. Ez nem annyira gyakori, de majdnem minden évben találkozom egy-egy ilyen esettel.
2021. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakorin két kérdéssel alattad rögtön van egy:


"Anyám alkoholista, én költözök egy másik országba, mi lesz vele, ha én nem leszek itt?"


Bár a gyakori kérdések nem reprezentatív minta, mert itt rengeteg szörnyű családi drámáról olvasni, de valószínűleg elég gyakori jelenségről van szó.

2021. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondjam,elég fura érzés teljesen váratlanul beleszaladni egy ilyen olvasmányba és közben rádöbbenni, hogy ez rólam is szól.

Pedig csak a kifejezést nem ismertem, gondoltam megnézem mi az.

2021. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:

Elnézve a többi választ aggasztóan gyakori az alkoholista apa és a depressziós anya.. Nálam legalább anyagilag rendben vannak, nagyon is tudatosak pénzügyileg, de anyám életképtelen egyedül, apám pedig mindent magába folyt, képtelen kommunikálni, vagy kimutatni az érzelmeit.. És amióta csak emlékeim vannak ölik egymást, veszekednek.. de nem válnak el. Megélne a családból pár pszichológus :D :(

2021. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anyám és a legidősebb nővérem ilyen kapcsolatban vannak. Sőt, ami azt illeti a nővérem velem is inkább anyámként viselkedik, mint nővérként. Sajnos kénytelen vagyok ezt kihasználni, mert anyámra egyáltalán nem lehet számítani, mintha valamikor lehagytam volna őt, nagyon gyámoltalan. Bármi van, kikérném a vélemènyét, ő kikéri a nővéremét, azt adja át nekem. Saját tanácsot nem igazán ad, vagy ha igen, az a tanács, hogy kérdezzem meg a nővéremet. Ha neki van valami gondja első dolga a nővéremhez fordulni, holott amúgy az ő saját anyja is él még, teljesen jó mentális állapotban van, lehet vele beszélni, tanácsot kérni, nem egy ostoba nő a mamám, mégsem teszi, vagy max azután, hogy a nővéremmel már beszèlt.

Ezzel csak az a baj, hogy nővérem, mivel ő sem tökéletes, néha hajlamos rossz tanácsokat is adni, de anyámat semmivel nem lehet lebeszélni olyasmiről, amit a nővérem javasol, mintha a szavai szentírás lennének. Persze időnként anyagilag is lehúzza, de én úgy látom, hogy ezt a szerepet a nővérem is élvezi, nem nagyon akar tenni ellene.

2021. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!