Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Családotokban megfigyelhető...

Családotokban megfigyelhető -e a generációs élettartam növekedés? Hány évvel éltek hosszabban, mint a szüleitek, és a szüleitek mennyivel éltek hosszabban, mint a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Azt mondják a genetikusok, hogy az emberi élettartam kitolódik a jobb egészségügyi ellátás, a biztonságosabb környezet és jóllét miatt.

Na de látható -e ez egyes családoknál?


Gondolom a válaszoknál a háborús tényezőket és az idegenkezűséget figyelmen kívül kéne hagyni. Csak a természetes (betegségből eredő) halál lehet irányadó.

A 2. kérdés első fele meg részben számít, mert nincs még vége az életeteknek így nem lehet tudni mennyivel hosszabb (esetleg rövidebb) az előző generációnál, csak a jelenlegi állapotot. A szülők nagyszülők összehasonlításnál pedig nem biztos hogy mindenki tudja ezt. (És ott is igaz ha még élnek)



2021. ápr. 29. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában érdekes kérdés 🤔 nagypapám most halt meg nemrég 90 évesen. Nagymamám még él, 88 éves. Édesapám 71 éves, édesanyám 68. Én pont ma vagyok 48. F
2021. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy változás, dédpapákat és egyik nagypapámat leszámítva mindenki 80-90 körüli volt nálunk. Igyekeztünk egészségesen élni, nincs alkoholista nálunk, nem cigizünk, nem volt egyik felmenőm sem brutálisan elhízva (pár plusz kilókat most nem számolok), változatosan ettünk mindig is, na meg valahol sokat számít a genetika is nyilván. Azonban tényleg nem közhely, rengeteget számít az egészséges életmód szenvedélybetegségek nélkül.
2021. ápr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Honnan tudjam hány évvel élek hosszabban, ha még nem haltam meg? Micsoda idióta kérdés ez?:D
2021. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Anyai nagyszüleim még élnek, most 83 és 84 évesek. Anya 50 évesen halt meg rákban. Én idén töltöm a 25 öt
2021. ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
#3: Igen. 😂 Nekem is ez jutott eszembe mikor elolvastam a kérdést.
2021. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Már nem azért 3. és 5., de nem tudtok értőn olvasni, a kérdező ezt írta:

A 2. kérdés első fele meg részben számít, mert nincs még vége az életeteknek így nem lehet tudni mennyivel hosszabb (esetleg rövidebb) az előző generációnál, csak a jelenlegi állapotot.


Szóval nem a kérdés hülye...

2021. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Részvétem, négyes!
2021. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

#6 a kérdés attól még totálisan értelmetlen "Hány évvel éltek hosszabban, mint a szüleitek...?"

Akkor nem ezt kellene kérdezni, hanem azt aminek értelme is van, az apró betűs rész nélkül is.

2021. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

A dédnagyapám 96 évesen halt meg, a dédnagyanyám 94 évesen.

A szomszéd bácsi 98 éves volt és az utolsó pillanatig teljesen tiszta és mozgékony.


A papám 5 éve halt meg, mert félrekezelték a kórházban, ő 85 éves volt. Az egyik mamám 3 éve, ő rákos volt sok áttéttel, 75 évesen.

A másik mamám 82 évesen halt meg, mert hagyták kiszáradni és nem kapta meg a megfelelő ellátást a kórházban, ő 2 éve ment el, a mai napig élhetne.


Az egyik papám még él, ő 84 éves, teljesen egészséges.


Apukám 63 éves, de rozzantabb és több baja van (vérnyomás stb), mint a nagypapámnak, anyukám 58 éves, neki szerencsére nincs baja.


Én 33 vagyok, nekem sincs semmilyen egészségügyi problémám.


Viszont a családban a halálozási statisztikát elnézve azt mondom, hogy nem fogjuk "túlélni" a dédnagyszüleinket, mert minél újabb a generáció, annál inkább szarból van.


De ez a tapasztalat az ismerettségi körömben is, mindenki allergiás, fiatalon magas a vérnyomása, szívproblémája van, érszűkület, trombózis, HPV stb. Valahogy a "régebbi" embereknek nem volt ennyi betegsége.

2021. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
8-as magadra vess, ha nem szeretsz olvasni!
2021. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!