Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a nők, akik bántalmazó/ná...

Azok a nők, akik bántalmazó/nárcisztikus/hisztrionikus/borderlinoes/cluste r b-s férfinek gyereket szülnek, ráadásul sokat is, és aztán a gyerekek szenvednek, mert anyuci nem mer kilépni? Lent folytatom.

Figyelt kérdés
Ott tulajdonképpen a nők a gyerekeik mögé és őket is áldozati szerepbe kényszerítve bújnak el saját életképtelenségüket/ felnőtlenségük/éretlenségük elől? Nagyon sok beteg dinamikát láttam, ismerek is, én magam is ilyenben nőttem fel, és nem értem, hogy anyukák hogy bírják el egy életen át, hogy a kedves férjük a gyerekeket is terrorizálja. Persze "próbálják" megvédeni a gyerekeket,de tulajdonképpen mégiscsak az szokott lenni, hogy jaj a gyerekek túloznak, és "nehéz dolog a válás gyerekekkel". A gyerekek meg úgy nőnek fel,hogy anya minden nap sír és szenved..

2021. jún. 29. 11:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy narcisztikus barátom, akinek az én sorsomat romboló elvárásait nem teljesítettem, ezért elvett egy alárendelődő típusú nőt, aki feladta a kedvéért a továbbtanulását, és szült neki 9 gyereket. A kérdésedet egy szakembernek tedd fel.
2021. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerekkel hova lépne? Albérletbe egy gyerekkel is nehéz bejutni, sokkal lehetetlen. És miből tartsa el a nő egyedül azt a sok gyereket, és miközben dolgozik, ki vigyázzon rájuk, és ki hozzon-vigyen több bölcsibe-óvodába, többféle iskolába sok gyereket? Rokon sem vesz magához egy sokgyerekes nőt, hogy ő vállalja a szitterkedést meg az eltartásukat. Nem működik.
2021. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Sok gyereket születni egy nővel pont erre való, teljesen kiszolgáltatottá válik.
2021. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos problémakör, amivel nem lehet eleget foglalkozni. Megjegyzem, a fordítottja sem ritka, vagyis az olyan kapcsolat, ahol a nő a bántalmazó fél, és a férfi szenved, akár még a válás után is, amikor a nő a gyerek(ek)et ellene neveli, és a láthatás megvonásával zsarol.

Jelen kérdésfeltevés viszont áldozathibáztató, amivel nem tudok azonosulni. Abban egyetértek, hogy szükség van arra, hogy a bántalmazottak szembenézzenek a saját mintázataikkal, hiányosságaikkal, amelyek mentén ilyen rossz kapcsolatokban kötnek ki (akár sorozatosan), és nem lehet azt mondani, hogy egyáltalán nem felelősek a helyzetükért. Nem szabad elfelejteni, hogy manipulációnak és megfélemlítésnek vannak kitéve, nincsenek tisztában a saját cselekvési lehetőségeikkel.

2021. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
33%
Általában nem nemi erőszakból szül egy nő több gyereket hatalmaskodó férfinak, és ha nem ennek szülné őket, találna helyette másik hasonlót. Van, akinek az a komfortos, ha uralkodnak fölötte, és nem akar megmenekülni a helyzetből.
2021. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
valoszinuleg o is mentalisan beteg, aki nem mer kilepni a kapcsolatbol, ugy erzi megerdemli stb. onerobol nem is fog menni, kulso segitseg kell hozza.
2021. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! mindenkinek igaza van, kétségtelenül, azt is beismerem, hogy áldozathibáztató voltam, amit valóban sajnálok (személyes fájdalom beszél belőlem). :((


Viszont az 5-ös válaszoló mondandójában is bőven van igazság, a lepontozások ellenére! Nagyon sokszor nem nemi erőszakból születnek.

2021. jún. 29. 15:34
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Külsö segítséget sem valoszinü hogy igénybe vesz.
2021. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem gondolják hogy ez lesz, nem ismerik fel a bajt időben. A bántalmazások után a nullára csökken az önbizalmuk ezért nem mernek lépni. Biztos hallottál már a Stockholm szimdrómáról ami gyakori ilyenkor. De nem állítom higy mindig ez van. Van hogy egyszerűen csak rettegnek, de van higy nincs külső segítség se a családtól, nincs hova menniük. Ez borzalmas érzés, kilátástalan helyzet. Nem akarom megtudni milyen érzés egy gyereket otthonba rakni, de megértem a vonakodást az anyák részéről.
2021. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a férfiak lehetnek ilyenek. Az exemnek például az anyja a bántalmazó, romboló személyiség. 2 gyereket szült, az exem katasztrofális emberré vált 30 éves korára, az öccséről nem tudok nyilatkozni.

Sokat tanulmányoztam szakítás után a témát, és valahol sajnálom már csak az exemet a harag helyett, mert részben nem tehet róla, hogy ilyenné vált. Nem ismeri fel, hogy probléma van vele, segítséget nem fogad el, így soha nem lesz képes egészséges kapcsolatokat kialakitani. Sem barátai, sem senkije nincs jelenleg.. Még amikor összejöttünk, sok-sok évvel ezelőtt, akkor is voltak már nála erre utaló jelek, de 1,nem ismertem fel, 2,apróságoknak tűntek. Mostanra már megjátszani sem tudja magát, egy szörnyeteg lett. És már nem tini, tehát nem a tapasztalatlan lányok a "célpontjai", így hosszútávon senki nem fog megmaradni mellette, mert már nem képes rejteni a jellemét. Emiatt sajnálom, mert belül nagyon szenvedhet. De ez már nem az én problémám, elég nekem összeszedni magam utána...

A lényeg az, hogy náluk sem az apa miatt alakultak ki a traumák, hanem az anyja miatt. Úgyhogy sokszor nem a férfi a ludas..

2021. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!