Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? 23 éves vagyok,...

Ez normális? 23 éves vagyok, anyám állandóan bele akar szólni még mindig az életembe, párkapcsolatomba, munkámban, minden lépésemről tudni akar stb...nekem már kezd kicsit sok lenni

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Beszélgess el vele hogy te neked ez így nem jó hogy folyton utánad koslat, felnőtt ember vagy.
2021. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%
Attól függ. Otthon laksz még a szülőkkel? Ha igen, valamennyire lehet jogosnak képzelik, hogy beleszólnak bizonyos dolgokba. Pl. ha késő este botladozol haza hétköznap és felkelted őket vagy ilyesmi. Alap esetben a normális szülő az ilyenekért leb*sz, viszont ha már arról van szó, hogy miért nem bizonyos szakmát választottál meg miért ő a párod stb. akkor érdemes kicsit több autonómiára törekedni és elköltözni otthonról. Ha ezek után is fennáll a problémád, közölni kell édesanyáddal (minél tapintatosabban), hogy egészségtelenül sokat belepofázik az életedbe. Ezt nem vagy köteles tolerálni. A döntés a te kezedben van.
2021. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Én ugyanennyi idős vagyok és velem is ezt csinálja igaz a munkámba nem szól bele de ha van párkapcsolatom akkor beleszól meg bármibe. Nálam azért lehet mert, mikor kicsi voltam nem tudott velem annyit foglalkozni, mert sokat dolgozott és most akarja bepótolni a nevelést csak hát már késő. Amit meg akar nekem magyarázni én azt már tudom.
2021. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Ne válaszolj neki. Case closed. Mondd, hogy tabu.


Együtt éltek?

2021. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen itthon lakom még,ha feljön témába, arról még csak hallani sem akar hogy elköltözzek...nem szokásom hétközben sőt még hétvégén sem spiccesen, részegen hazamászni... próbáltam vele beszélni a dolgokról, szépen is csúnyán is, mindig hatalmas vita a vége
2021. jún. 30. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
#5-ös Nyilván nem az. A kamaszok életkori sajátékosság miatt tágítják a határaikat, ha neked ez kimaradt, akkor 10 évet be kell hoznod! Nem lesz egyszerű..
2021. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha el akarsz költözni, akkor nem kell engedélyt kérni töle. Söt nem is érdemes, ha ennyire be akar korlátozni.

Egy nappal a költözés elött bejelented, hogy holnaptól nem itt laksz és ennyi.

2021. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
91%
Költözz ez, és kezdj saját életet.
2021. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

“Arról még hallani sem akar, hogy elköltözzek.” Szerinted az én szüleim akarták, hogy egy másik földrészre költözzek? Nyilván nem, de nem kértem az engedélyüket es idővel megbékéltek vele.

Szerinted mikor lesz az, hogy azt akarja majd, hogy elköltözz? Ilyen felfogással még 40 évesen is ugyanitt fogsz tartani

2021. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kezdj sajat életet, külön.
2021. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!