Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Bántalmazó apa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 12 éves koromban váltak el a szüleim. Iker tesóm anyumhoz került én meg apámhoz. Ha én dönthettem volna, biztosan anyumat választom, de mivel nem papíron váltak el, ezért nem volt beleszólásom. Apám bipoláris, és mindig orditozik velem vagy megüt. Ugyan ez volt amikor 4en voltunk, mint egy család, a gyerekkorom ebből a szempontból nézve katasztrófa volt mindig anyum vagy tesóm elé álltam, hogy megvédjem őket, és ugyan ez fordítva. De most hogy egyedül vagyok így ez nem lehetséges. Nagyon rosszul vagyok lelkileg és nem akarok tovább vele élni, de anyumhoz nem mehetek, mert nem férnénk el. Általában az szokott történni, hogy haza jön a munkájából ordít velem, vagy esetleg megüt, megráncigál, sérteget, és utána mindig jön oda pár óra múlva, ölelgetni. Gondolom ez is a bipoláris zavar egyik jele, a hangulat ingadozás. Viszont tegnap eléggé elfajultak a dolgok... Rám törte az ajtót 2x én próbáltam ellen tartani, hogy ne tudjon bejönni, de az ajtó eltalálta a fejem és a vállamat miközben berúgta. A szemem alatt feldagadt egy kicsit és ha hozzá érek nagyon fáj a vállammal is ugyan ez a helyzet, viszont alig bírom mozgatni. Aludni sem tudtam az éjjel mivel tegnap rengeteget sírtam. Mit kéne, hogy tegyek? Anyumnak szóltam és már 4 éve próbál valami megoldást találni, de úgy tűnik eddig nem nagyon sikerült neki, amiért nem hibáztatom, csak már nem bírom így tovább sokáig...

#apa #válás #bántalmazás #Bántalmazó apa
máj. 3. 06:23
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzá kell tennem, hogy alig eszek emiatt, mivel görcsben van a gyomrom egyfolytában és hányingerem van, ha itthon vagyok
máj. 3. 06:25
 2/52 anonim ***** válasza:
92%
Anyád is megéri a pénzét. :(
máj. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
96%
Orvosi látlelet kell neked elsősorban.
máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
95%

Hany eves vsgy es hol laksz? ( budapest vagy kis telepules)

A haziorvosodhoz kell elmenned apad tudta nelkul, ot kotelezi az orvisi titoktartas, de igy vagy ugy lasson el es neki panaszold el mi tortent. talan tud segiteno es nem neked kell a rendortapadra hivni.

máj. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
95%

"...de anyumhoz nem mehetek, mert nem férnénk el."


Ha anyad és a testvéred elfér, akkor te is.

máj. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és Budapesti
máj. 3. 06:39
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma mész suliba, azonnal szólj az osztályfőnöködnek, ő a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagja, köteles jelezni a családsegítő /gyámhatóság felé a problémát. Orvoshoz is menj, iskolaorvos is jó. 16 évesen költözhetsz anyádhoz, nem kell apád engedélye. Mese habbal, hogy nem férnél el, ennél egy matrac vagy kempingágy is jobb.
máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
95%
Látszik hogy édesanyátok kit szeret jobban. Nagyon sajnálom.
máj. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
28%

Rám törte az ajtót 2x


Mondjuk ha egyszer rád törte, akkor másodszor már nem kellett...

máj. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
97%
Menj el a gyámügyre. Ez nagyon fontos ottelmondod, hogy mi újság, valószínűleg felvesznek egy orvosi látleletet, kimennek környezettanulmányra, lehet, hogy eltiltják az apát a felügyeleti jogtól, esetleg távolságtartási lesz. Lehet, hogy a tesódék és az anyukád jöhetnek át ebbe a lakásba, és az apukád meg mehet a kisebbe.
máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!