Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viselnétek el egy...

Hogyan viselnétek el egy begyepesedett anyát, ha édesapátokkal viszont szeretnétek találkozni?

Figyelt kérdés
Háttér: szoftverfejlesztésben dolgozok, mióta befejeztem az egyetemet, kb. 5 év alatt a harmadik munkahelyemen vagyok. Már nem otthon lakok, de akárhányszor találkozok a szüleimmel, anyám nem bírja megállni, hogy ne kritizáljon. Aki IT-ben dolgozik, tudja, hogy komolyabb fizetésemelést kb. csak munkahelyváltással lehet elérni (de nem vagyok job-hopper). Anyám ezt nem képes megérteni, sem azt, hogy home office-ban vagyok egy ideje, meg úgy összegészében a munkámat, de ez már más kérdés. Gyakorlatilag rosszul érzem magam, ha meglátogatnám őket, mert tudom, hogy anyám részéről csak a kritikát fogom kapni. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy amit csinálok az nem csak "alibi munka", és a munkahelyváltás nem "elégedetlenkedés"?. Megszakítani nem akarom teljesen a kapcsolatot, mert apával jó viszonyban vagyok, de anya kb. minden családi összejövetelt kínossá tesz.

2021. júl. 9. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Édesanyád valószínűleg nem fog megváltozni akkor sem, ha leülsz vele beszélgetni erről és ezt elmondod neki. Van egy olyan sejtésem, hogy talán már próbálkoztál is ezzel. Ő egy tipikus mérgező szülő fajta.

Azt szeretném tanácsolni, ha megengeded, hogy ne próbálj meg megfelelni neki, mert sosem fog menni. Édesapád tudja, hogy nem szeretsz hazajárni anyukád miatt? Ha nem, beszélj vele erről. Ha igen, akkor együtt kellene megoldást keresnetek szerintem... úgy picit könnyebb találni. Remélem, sikerül. Ne is szakítsd meg a kapcsolatot teljesen, azt biztosan bánnád egyszer, ha csak egy kicsit is. De egy ilyen kapcsolat az édesanyánkkal nem a megfelelő nyomokat hagyja bennünk, tehát ennek ne tedd ki magad...

24/L

2021. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kemény hangon tisztázni vele, hogy felnőtt vagy saját döntési képességgel, és neked ez a lebecsülés annyira rosszul esik, hogy már nem szívesen mész haza. Ez után az alap után azonnal szembesíteni minden egyes támadó mondatánál. Így nem tagadhatja le. Kérdés, hogy gonosz-e vagy csak nem tudja, mit csinál. Ha erre se hagyja abba, akkor ne otthon találkozz apukáddal.
2021. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Egy szoftver fejlesztő jól keres. Mi a problémája vele?


Ha nem érti, akkor meséld el, hogy vannak olyan szoftverek, amiket ha fejlesztesz tudós emberek, orvosok, mérnökök, vállalatok, geológusok, és gyakorlatilag a hétköznapi ember életét is megkönnyíted egy-egy szoftverrel, hogy a munkájában minél hatékonyabban tudjon eredményt elérni, vagy minél hatékonyabban tudjon gyógyítani, pl. egy napló szoftver elemez is, így az orvosnak csak ellenőriznie kell és stb.


Az emberek ügyeinek minél előbbi előremozdításában segítesz, ami nélkül lehet hónapokat vagy éveket kéne várniuk, miközben szükségük lenne a minél előbbi előre lépésre. Ezek nélkül az ügyintézésnél is egy kisember is azt kiabálná, hogy már megint megállt az ügyintézés.

2021. júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

* Ezek nélkül a szoftverek nélkül és szoftver fejlesztő nélkül egy kisember is azt kiabálná, hogy már megint megállt az ügyintézés.


Bocsánat csak elírtam.

2021. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem tartozol senkinek magyarázattal. Szereted a munkád, hobbi is, akkor? Miért kéne elégedetlenkedni?
2021. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Én amúgy nem tudom milyen ez, mivel már gyerekkoromtól fogva úgy nőttem fel, hogy volt számítógép nekünk is és rokonoknak is, és a családi barátoknak is. Rokonságba van programozó, egyetemen tanító IT területen, gyerekkoromba édesapám hozta a számítógépet, ő aki nem foglalkozott soha ezekkel a dolgokkal, de tudja használni a youtube-ot, édesanyám, meg tanult is számítógép kezelést, telepíteni is tudott, értett több mindenhez, és ő is számítógépek területén több mindenhez értett. Testvérem számítógépet is tud összeszerelni, most már én is tudok egy-két trükköt számítógép szerelés területén is, és én is IT szakmát tanulok. Mindenben támogattak minket, tanulmányok terén se mondták meg soha mit tanuljunk.


Nem tudom mit csinálnék ilyen helyzetbe, csak azt tudom, hogy elmagyaráznám neki szépen, ha nem érti, és munkahelyváltásra akarna kényszeríteni, akkor csak egy szót mondanék, semmi többet:

Nem! De azt határozottan és tovább battyognék.


A te életed neked kell tudni, hogy mit szeretsz.

2021. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én "házon kívül" találkozok apával. A francnak van hangulata a jegyese hülyeségeit hallgatni.
2021. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Valószínüleg a te anyukád is olyan, aki úgy gondolja hogy a férfi munka az csak is fizikai munka lehet.

Elmagyarázhatod neki szépen hogy mit dolgozol és miért, de nagy az esélye hogy nem fogja megérteni.

Tehát sokat nem tudsz tenni, vagy nem törődsz vele, vagy máshol találkozol apukáddal.

2021. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd le határozottan, sokadjára is. Egy idő után mindenki elfogadja, hogy az is munka, amit otthonról végzel (igaz, nekem is vagy 15 évembe telt).


Kicsit OFF: ezt a „job hopper” kifejezést azért találták ki, hogy megszégyenítsék és a helyükön tartsák azokat, akik nem érnék be az alacsony fizetéssel. Ne hagyd, hogy hasson rád. A munkaadó nem a párod, nem tartozol neki élethosszig tartó hűséggel. Én se azt mondom, hogy hetente kell váltani, de az, hogy azért nem váltasz jobban fizetőre, mert egy sóher munkaadó egyszer kitalálta ezt a szót, hogy „job hopper”, nem jó ötlet.

2021. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%

De amúgy nem nevezném így a saját szülőmet ezek alapján te sem tiszteled őt.


6-os vagyok.

2021. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!