Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel magyarázható az, hogy...

Mivel magyarázható az, hogy az idős emberek közül sokan begyepesedettek, rugalmatlanok? Úgy vélik, hogy már leélték az életük nagy részét, dolgoztak eleget, és nem akarnak már alkalmazkodni senkihez?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék általánosítani, mert nem minden idős ember ilyen, egy részüknél viszont tapasztalható az, hogy sokkal, de sokkal nehezebben alkalmazkodnak minden változáshoz, emellett előszeretettel szólnak bele a fiatalok dolgába. Más a helyzet, hogy ha megkérdezik az illetőt, és tapintatosan ugyan, de elmondja a véleményét, a kéretlen jó tanácsok és az okoskodás viszont bosszantó tud lenni.


A rokonaim között előfordul, hogy 2-3 generáció él együtt (nagyszülők, gyerekek, unokák). Van előnye, de hátulütője is ennek.


Ti hogyan látjátok?



2021. ápr. 9. 14:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hm, van igazság benne. A te kifejtésedet olvasva viszont hozzátehetjük, hogy a fiatalok meg könnyen ítélkeznek mások felett, olyanok felett, akiknek az élethelyzetében még nem voltak, ill. nem tudják beleképzelni magukat.
2021. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem akartam előítéletesnek tűnni. A fiataloknak is megvannak a maga furcsaságaik. Csak a saját meglátásaimat írtam le. Kíváncsi lennék, más hogyan látja a helyzetet. :) Ki mit gondol arról, ha több generáció él együtt?
2021. ápr. 9. 15:04
 3/25 anonim ***** válasza:
41%

Nem is az a baj, hogy nem alkalmazkodnak, hanem az, hogy tahók. Tolakodnak, azt hiszik, nekik mindenben elsőbbség jár. Valami fura felsőbbrendűség érzetük van. Pedig az életkorod nem tesz értékesebbé más embereknél. Sőt, ha már ezt nézzük, a fiatalabbak értékesebbek, hiszen ők a jövő, a munkaerő stb. Eszük sincs jellemzően több, mint egy fiatalnak, pedig annyi élettapasztalattal a hátuk mögött lehetne. Jó persze ez betudható a szellemi leépülésnek.


Vannak kedves, tündéri öregek is, csak sajnos a többség nem az. Remélem a gyerekeim majd elásnak a kertbe, ha én ilyen lennék öregkoromra🤣


#1 igen, nyilván az empátiakészségnek idő kell, hogy kialakuljon. Nem azzal születünk. Az idősek sem voltak fiatalon empatikusak. Mondjuk öregen sem azok.

2021. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én is így gondolom. :)
2021. ápr. 9. 15:23
 5/25 A kérdező kommentje:
Tényleg nem azzal van a gond, hogy jó tanácsot szeretnének adni, pláne, ha kikérted a véleményüket, hanem azzal, hogy kéretlenül is nyomulnak, tolakodóan viselkednek. Sokfélék az idős emberek, akadnak nagyon kedves, jószívű öregek, de van egy réteg, akiktől a falat tudnám kaparni. 🤣
2021. ápr. 9. 15:28
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Én ilyen leszek 60 évesen, mert ilyen voltam 16 évesen is.
2021. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

Az agyi kapacitásuk csökkent, véges lesz, valamint nagyon büszkék magukra, hogy: "Én, egyedül én építettem fel a fél/az egész országot.".

Egy ilyen valakivel aligha lehet mit kezdeni.

2021. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igaz. Ment a zöld kéz. :)
2021. ápr. 9. 16:06
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
15 évesen kiakadtam asszem egy Media Markt-ban, mert tetszett egy (buta)telefon, 10 ezer forint volt, a szüleim simán megvették volna, de azon hisztiztem, hogy miért van benne kamera, nem fogom használni, és nem is akarom, hogy kifizessék, amit nem fogok használni. És mikor 60 évesen leszek ilyen, azt fogják hinni, a korom az, pedig nem, a személyiségem.
2021. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ebben is lehet valami.
2021. ápr. 9. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!