Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy deríthetném jobb kedvre...

Hogy deríthetném jobb kedvre anyukámat?

Figyelt kérdés

Mostanában minden összejött neki, mind egészségügyi, mind munkaügyi szempontból. Nem szeretném részletezni, de a lényeg, hogy látom rajta, hogy nagyon le van terhelve lelkileg, nekem azt mondogatja, nem kell foglalkoznom vele, ez az ő dolga, de már egyre nehezebben palástolja, időnként kibukik belőle egy-egy dolog, én bíztatom is, hogy beszéljen velem erről, de gyakran ugyanazt a választ kapom, hogy nem akar terhelni.


Tudom, hogy nem érhetem el, hogy innentől minden nap vidáman mosolyogjon, de még ha csak egy napra is, mivel vidíthatnám fel? Mivel lephetném meg? Éreztetni szeretném vele, hogy gondolok rá, megértem és mellette állok, szeretném, hogy jó legyen neki. (Ezt mondjuk tudja, mondta nekem, de szeretnék tenni érte valamit.)


17/L



2021. júl. 11. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
És milyen igaza van, hogy nem akar terhelni - hát TE nem bírod elviselni az ő terheit, ragaszkodsz hozzá, hogy márpedig legyen vidám és mosolyogjon RÁD! Mért legyen vidám, ha éppen nehéz időszaka van? Van ilyen, majd túljut rajta, de ezt el kell fogadni, az élet része a nehézség is. Azért megírhatnád itt, hogy milyen egészségügyi problémája van, hogy be tudjuk tájolni, milyen komoly. Te a háztartási tennivalóktól tudod mentesíteni, takarítás, vásárlás, főzés, mosogatás, és esetleg megnézhettek együtt egy jó filmet, ami közös élmény.
2021. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen aranyos vagy!

Szerintem ha otthon tudod kicsit tehermentesíteni azzal ,hogy segítesz házimunka, bevásárlás vagy ami épp adódik,az nagy segítség és biztos örül neki.

Esetleg valami közös program is kimozdítja és erősíti a kapcsolatotokat.

De már azzal is sokat tettél,hogy beszélgetsz vele.

2021. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Az elso jo nagy bunko. El se tudod kepzelni hogy esetleg faj neki igy latni az anyukajat es szeretne ha jokedvu lenne??
2021. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Közös programok, sétálás, fagyizás, beszélgetés egy közös témáról, strand. Szerintem jól esne neki.
2021. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1 Az állapota nem most kezdődött és nem azt akarom, hogy mosolyogjon rám, őt szeretném boldoggá tenni. Képzeld, a gyereknek is fájhat, ha szenvedni látja az anyját. Majdnem minden nap nézünk filmet együt, most nyári szünetben szinte az egész napot együtt töltjük, a háztartásban pedig ott segítek neki, ahol tudok. És megbocsáss, de egy szóval sem említettem, hogy nem tudom elviselni a terheit, pont, hogy segíteni szeretnék rajta. Azért akarom felvidítani, mert azt látom, hogy nem tudom hogy levenni a terhet a vállairól.


#2 Köszönöm, hogy válaszoltál! Ahogy az egyesnek írtam, tényleg szinte egész nap beszélgetünk. Ezen a téren a kapcsolatunkban nincs semmi baj, mindig is nagyon sok időt töltöttünk együtt. :D Ezért akartam felvidítani, nem úgy, hogy innentől tekintse a problémáját meg történtté, csak meglepni egy napra valamivel, hogy örüljön. :D

2021. júl. 11. 19:36
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 Erről van szó. :)


#4 Igen, pontosan ezért írtam ki a kérdést, mert ezek nekem is eszembe jutottak, de fagyizni egyáltalán nem fagyizik, strandolni meg szintén nem szeret. Viszont a sétának lehet, örülne, ezt mindenképp felhozom neki. :D

2021. júl. 11. 19:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Oh, és esetleg még étterembe is mehettek. :)

4-es vagyok.

2021. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Ó, ez nem tudom, miért nem jutott eszembe. Köszönöm!
2021. júl. 11. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
De nem kell felvidítani akkor se, ha lebunkóztok! Neki sokkal nagyobb erőfeszítés a te kedvedért magára erőltetnie a mosolyt, miközben alapos oka van rá, hogy épp ne mosolyogjon. Ez nem bunkóság, ez empátia. Az ő hangulatához kell alkalmazkodnod. Ha te szomorú vagy vagy sértett, te se azt szeretnéd, hogy a barátnőd csiklandozzon meg vagy hogy egy őrült vígjátékot nézessen meg veled, hanem hogy hagyja, hogy a vállán sírd el a bánatodat vagy csak szótlanul üljetek egymás mellett. Időt kell adni a rossz érzéseknek is, ha épp azoknak van itt a helye az életünkben. Persze attól még segíthetsz neki az otthoni munkáiban, hogy több ideje legyen a pihenésre. Ha ezt mind megteszed, amit leírtál, ennél többet tenni nem tudsz.
2021. júl. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Szerintem egy kicsit félreértetted a kérdésem. :D Nem arról van szó, hogy azt akarom elérni, hogy egyetlen jó dologtól gyökeresen megváltozzon és megint olyan legyen, mint egy évvel ezelőtt. Ahogy írtam, amiben tudok, segítek neki, hogy (ahogy te is írtad) tudjon pihenni, mert ez alap dolog. Pusztán ki akartam zökkenteni egy kicsit, hogy legyen egy jó napja. Meg akartam lepni valamivel, érted? Mert óriási fájdalom nekem, hogy nem tudok neki segíteni ezt megoldani. Erről van szó.
2021. júl. 11. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!