Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell azon rugózni, hogy...

Miért kell azon rugózni, hogy lányokat rajzolok többnyire?18l

Figyelt kérdés

Ami azt illeti szoktam mutogatni a rajzaimat anyámnak, meg van, hogy ki is posztolom őket, lévén, hogy tök büszke vagyok arra, hogy mennyit fejlődtem.

Viszont van egy olyan probléma, hogy anyám nem túl toleráns és leszbikusnak hisz egyébként, és gondolom ezért is húzza a száját, ha látja, hogy már megint női alakot rajzoltam. Plusz mostanában néhány nőket ábrázoló rajzomon egyre kevesebbet takaró ruhák vannak, vagy éppen semmi. Az utóbbi esetben csak úgy ábrázolok, hogy az olyan részeket takarja valami, például haj, kéz, lepel, felhő, vagy bármi.

És anya nyilván látja a rajzaim, mivel van, hogy posztolok róla, neki is megmutatom, mert lelkes vagyok, és mindig utólag a megjegyzések után esik le, hogy hú, basszus, ezt lehet nem kellett volna, mert megint kombinálni fog.

Egyébként számtalanszor mondtam, hogy ha embert rajzolok, akkor azért rajzolok szinte mindig nőt, mert könnyebb, és azért mert férfias arcvonásokat nem tudok rajzolni, és valahányszor férfit rajzolok, az úgy sül el, hogy sikerült egy tök normális férfi testalkatot rajzolni, erre a feje meg ilyen lányos lesz. Kivéve, ha viking szerű, nagyon szakállas férfit rajzolok, de azt még ugye ritkán teszem. Ez a "hivatalos" magyarázat, amit mindig elmondok, a "miért megint nőt rajzoltál?" rosszalló kérdésre. Meg egyébként ha nőt rajzolok, akkor sokkal több lehetőségem van a ruhákkal, hajjal, ráadásul szerintem szebb is.


De most ennek nyilván nem a szexualitásomhoz van köze. Most szerintem nem lennék attól heteroszexuális, ha mit tudom én, pucér férfiakat rajzolnék, de attól sem leszek leszbikus, hogy csak nőket rajzolok szinte. Meg amúgy van, amikor sárkányt rajzolok, vagy rájákat, vagy épületeket. Meg amúgy azt sem nagyon értem, hogy ha leszbikus lennék, az miért lenne baj neki, de ez már mellékes...


Komolyan, miért kell a rajzaim közül az egyik témán ennyire fennakadni?



2021. júl. 14. 20:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%
nem biztos hogy ugyanaz a kérdező. ennyire mániákusok ne legyetek.
2021. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
98%
csodálkozok hogy még nem jött a megszokott "kőtőzzé e" válasz
2021. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

A nők természetes domborulatain a fény-árnyék hatások és a kontrasztok sokkal szebben érvényesülnek, mint a sokszor eléggé párhuzamosokra redukálható átlag férfialkaton. Nem véletlen, hogy művészeti modellnek is inkább nőket használnak előszeretettel. Ráadásul a széles csípő szerintem könnyíti a testarány és testtartás ábrázolást is, könnyebb meglátni benne a vízszintes vonalat, amit aztán viszonyítani lehet a váll dőlésszögéhez is.

Grafikusként én is jobban szeretek nőket rajzolni amúgy, főleg a domborulatok miatt, pedig nem vagyok én sem leszbikus. Ez nyilvánvalóan nem erről szól. Minthogy sokszor ha meglátok egy-egy embert, akit nagyon szívesen lerajzolnék vagy lefestenék, máshogy találom szépnek (inkább talán "vászonra termettnek"), mint akire azt mondanám a saját ízlésem alapján, hogy szép.

2021. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonymousreview60 ***** válasza:
12%

#6-ot kérem felpontozni.

#11-et azért pontoztam le, mert hülyeséget beszél. Egy qwa szóval sem mondtuk, hogy ugyanaz a kérdező, csak, hogy pöccre ez a kérdés már volt nem is olyan régen. Kijelentettünk egy tényt.

#12: Milyen igaz.

2021. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Kérdező, mert a leszbikussággal kapcsolatos elutasítása, félelme, előítéletét vetíti ki egy semleges dologra. Tudod, a nyelv mindig a fájós fogra tapad. Esetleg (0,001%) ő maga lett volna leszbikus vagy biszexuális csak el kellett folytania, és ez a feszültség jön így ki.

Ha valóban nem vagy leszbikus, akkor ezt minden alkalommal hangoztasd, amikor anyád elkezd vekengeni. Esetleg tegyél ki férfiaktokat a falra vagy háttérképnek. Hovatovább én rákérdeznék, hogy nem-e attól van-e beszarva, hogy esetleg leszbikus vagy. Bújjon csak ki a szög a zsákból! Hamarabb vége a dolognak.

2021. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ugyanaz a kérdező amúgy. Szó szerint ugyanazok a mondatok vannak mind2 kérdésben.
2021. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kár ezen rugóznia, a művészet egy olyan dolog, ami pont attól jó, hogy szabad. Pláne, hogy nőket rajzolsz, nem beteg, perverz dolgokat, ami miatt lehetne aggódni. Ha tényleg nem szereted a lányokat, akkor ezt mindig nyugodtan mond meg neki, ha ezzel piszkál.
2021. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy lány magát rajzolja
2021. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
13%
Ennyi erövel siman amsolhatná is mienk irja le ujra?
2021. júl. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
9%
Ezt már egyszer kérdezted....
2021. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!