Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem segítik sokan a gyerekeiket abban hogy elinduljanak az életben?

Figyelt kérdés

A legtöbb szülő számára a gyerek addig aranyos amig pici és elvan a játszótéren egy kiflivel a kezében. Amint megnő és jönnek a plusz költségek mint oktatás, különórák, ruházkodás már teher és leginkább az egyetemi tanulmányok azok amik elérhetetlennek egy átlagos családból érkező fiatal számára hitel nélkül. Nagyon kevesen, főleg az iskolázott vagyis középosztálybeli vagy felső réteg az aki segíti a már felnőtt gyerekeit és támogatja őket a jövőjük megalapozásában. Nem gondolják azt hogy miután valaki elérte a 18 teljesen önelátónak kell lennie.

A többség pedig azon a véleményen van, hogy maga keresse meg az árát és adjon bele az otthoni költségekbe, mert semmi nincs ingyen. Miközben a legirreálisabb, hogy pont azok mondják mindezt akik anno ingyen tanulhattak a felsőoktatásban és lakáshoz is ingyen juthattak az államtól ami ma már nincs semmien formában. De képtelenség szülői segitség nélkül elindulni milliós tanulmányi díjak és magas megélhetési költség mellett.

[link]


2021. júl. 19. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
95%
Mert a szülőknek sincs miből.
2021. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
75%
Hol a statisztika, ami ezeket az állításokat alátámasztja?
2021. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
97%

Mert sok esetben a szülő, főleg ha több gyereke van, nem tud ilyen nagy mértékű anyagi támogatást biztosítani...

Az állami képzés ma is lehetséges opció, igaz azért dolgozni kell, mert a felvételi pontszámok nem ugranak az ember ölébe.

Ha otthon él az ember, akkor nincsenek magas megélhetési költségek, ha pedig valaki önállósodni akar, ahhoz hozzátartoznak bizonyos költségek isidő.

2021. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:
De van akitől otthon is pénzt kérnek a közös költségekhez, igy egyetlen lehetősége a munkavállalás lesz. Aztán ha egy csoda folytán a gyerek elkezd sokat keresni a szülő maris megjelenik és tartaná a markát. Tudok olyan ügyvédnőt aki az anyjának rendszeresen fizet tengerentúli utakat mert anyuka kéri hogy fizesse hogy ha már a lanya ennyit keres. Sajnos nagyon sokan ilyenek.
2021. júl. 19. 22:55
 5/86 anonim ***** válasza:
83%

Mert sokaknál az a bevett szokás, hogy én is megküzdöttem érte, küzdjön meg ő is. Ha 3x annyira kell érte megküzdeni, akkor küzdjön 3x annyira. Nagyon nem jó nézet szerintem. Nevelőanyám rendesen rosszul van tőle, ha csak egy tál étel tálcán van kínálva és nem izzad valaki vért érte. A mostohahúgom küzd is az életben. Nekem segítők a vérszerinti szüleim, mi is azok leszünk a párommal akár mennyire is csúnyán néz miatta a társadalom. A gyerekünk még meg sem született, de már van saját lakása. Ez nem azt jelenti, hogy erre alapozva soha semmit nem kell majd felmutatnia, mert 18 éves koráig tudni sem fog róla (max ha kipurcanunk), hogy amíg felnő mindig legyen motivációja a jobbra és nagyobbra törekvésre.

Persze 10ből 9 ember köpködni fog vagy minket vagy őt, hogy miért nem

hagyjuk albérlettel vagy hitellel senyvedni, tanulja meg milyen az. NEM! nem csak a szarból lehet tanulni és nem csak az tesz jobb emberré.

2021. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
62%
"De van akitől otthon is pénzt kérnek a közös költségekhez, igy egyetlen lehetősége a munkavállalás lesz. " Mily meglepő hogy egy felnőtt munkát vállal....
2021. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sokan pedig otthon élnek a szüleik nyakán, nekem a legtöbb ismerősöm a szüleinél él és csak követelőzik, és támogatják is, szóval eléggé megoszlanak az arányok.
2021. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
87%
Az megvan hogy a szülők megélhetési költségei is magasak? Hogy hónapról hónapra élnek, miközben sok munkaképes, sőt dolgozó gyerek csak követelőzik rajtuk, és fel vannak háborodva ha a szülők elvárják hogy kereső emberként fizessék a saját dolgaikat?
2021. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
68%

Milliós tanulmányi dijak?

Bocs, de ha hule a kolok, akkor csak fizetosre veszik fel.


Én csak olyanokat ismerek, akik ahogy tudjak segitik a gyerekeiket. Tehat mi az a sokan? Ja hogy sokan honaprol honapra elnek es meg amellett is a gyerekeiket etetik, ruhaztatjak, iskolaztatjak? Vagy hogy ertelmes felnott ember vigyaz az ingatlanara, ingosagara, mert tudja öröksegkent ezt tudja es csak a halalakor a gyermekere hagyni?


Alap esetben egy gyerek kulonora nelkul is kellene legyen olyan okos, hogy egy neki megfelelo egyetemre/fosulira bejusson es ne a fizetosre, ott meg osztondijhoz jusson es jo esetben a tanulas mellett diakmunkazhasson. Nekem pp semmilyen kulonora meg egyeb f.szom cucc nem kellett elit egyetemre valo bejutashoz. Pedig igazi csoro szuleim vannak es nem vagyok hu de okos es senkinek se vagyok semmilyen ismerose, rokona.


Magyarorszagon rengetegen segitik a gyerekuket. Nagyjabol aki nem segiti az maga s segitsegre szorul (mert pl. alkesz, drogos, bunozo, mentalisan beteg, munkanelkuli, lusta vagy a rokonai azok akik miatt ot is lehuzzak).


En inkabb azt latom, sok fiatal (mivel lat gazdag szuloktol gazdag gyerekeket es irigykedik) kezdi elvarni, hogy mindent a szulok biztositsanak szamara o meg csak elvezkedjen. (Es sokan meg gyorsan kikerik maguknak nem is igy van:-)).

2021. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert sajnos sokan "maguknak csinálják" a gyereket. Azért, hogy nekik jobb legyen. Arra nem gondolnak már, hogy az az édes kis szeretgetni való csöppség egyszer nagyobb lesz és komoly költségekkel fog járni, hogy élhető körülményeket biztosítsanak neki. Tipikusan mint az egyes háziállatoknál: amíg kicsi jajj de cuki, de amint nagyobb lesz és már nem olyan cuki és még nagyobb életteret is kéne neki biztosítani, már inkább túladnak rajta.

Egyszóval azért, mert az emberek nem gondolkoznak, nem terveznek előre, és nagyon önzőek. Bár ezzel szeritnem nem sok újat mondtam.

2021. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!