Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Te mennyire szabályozz...

Szülők! Te mennyire szabályozzátok a felnőtt gyereketeket?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy 23 éves fiatok/lányotok, aki már dolgozik, viszont még otthon lakik.

Ti meghatározzátok, beleszóltok abba, hogy munkaidő után hova mehet, mire költhet és így tovább?


Nálam ugyanis ez a helyzet áll fent és kicsit nem érzem jogosnak, bár nyugodtan mondjátok meg a véleményeteket.

8-tól dolgozom 5-ig. Gyakran túlórázom is, nyilván estére érek haza akárhogy is. Majdnem két éve dolgozok, röviddel az egyetem elvégzése után munkába is álltam 200 nettó a fizetésem most már néhány hónapja, eddig kevesebb volt. Nagyjából 900 ezer forintom van félrerakva, több is lenne már, de autót vettem, fent tartom és haza adok a szüleimnek 30 ezret minden hónapban.

Viszont ha valamihez kedvem támad, hogy elmennék valahova mondjuk most nyáron a közelben, (30 km-es körzetben) akkor egyből a vita van, anya kezdi, hogy én minek megyek, szó sem lehet róla startból. Mondván, hogy ők sem mennek sehova, jó hogy nekem ilyen jó kedvem van még este kóborogni, de sok pénzem van minden felesleges dologra és még sorolhatnám. Ha nekiállnék veszekedni az lenne a baj, ha elmegyek akkor azt próbáljam meg, mert majd meglátom mi lesz ha hazajövök, ha azt mondom, hogy de nem kérek tőletek pénzt, hobbira/szórakozásra nem is fogok soha, akkor azt kapom, hogy fejezzem ezt be, mert olyat mond, hogy megbánja... Ilyenkor pedig annyira elmegy a kedvem mindentől, hogy fölöslegesen is mennék el, úgysem érezném magam jól, mert ez a veszekedés rányomja a bélyegét az egész napomra.

Szépen megbeszélni nem lehet, mert ha kérek egy választ, hogy mi az amiért nem örülne neki, hogy elmennék annyi a válasz, hogy mert azt mondtam.

Ha világ életemben egy csavargó, piálós, cigizős valaki lettem volna, aki otthagyja az iskolát, akkor megérteném, hogy rossz lenne a viszonyunk.

A pénzt is úgy próbálom osztani, hogy jó legyen, és igen, ha szórakozás, akkor az "fölösleges" pénz költés, de nem fogok egész életemben gyűjtögetni, és soha elkölteni 10 ezer forintot, mert az úgy pont jólesik.

Nem szoktam nagy vitába belemenni, ezt sem mondom nekik, de akkor bezzeg mehetek mikor a családból valakinek szüksége van valamire és megkérnek, hogy vigyem el őket, segítsek. Van rá példa nem is ritkán, amit szívesen meg is teszek, de olyankor vezethetek?! Mehetek egész estig munka után?! Gyakran a benzin árát sem veszem el, esetleg ha messzebb kell menni. Ha rólam van szó kimondottan, akkor üljek itthon és csináljam a házimunkát.



2021. júl. 20. 19:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Ennyit adok haza én is, mert szeretnék, ha félre tennék. Nővérem is.


Én 26 vagyok és abszolút semmibe nem szólnak bele. Házat fogunk venni, azt is inkább támogatják.


Csinálom a háztartási dolgokat, ha esetleg valamiért az ő autójukkak kell elmennem a sajátom helyett, akkor vissza tankolom.

2021. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok szülő. Van 900 ezred. Miért is élsz még otthon ebben a közegben? Én nem szeretem a lakótársakat, de egy szoba bérléssel is sokkal jobban járnál ennél...
2021. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
83%
Szörnyű amit mesélsz,jobb házakban a kisiskolás gyerekekkel sem beszélnek így a szüleik. Szerintem menekülj otthonról, én inkább dolgozom két munkahelyen semmint,hogy otthon éljek. Megéri,mert szabad vagyok és békés az életem.
2021. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
az égvilágon semmi közük hozzá, mit csinálsz. tesóm is otthon lakik és dolgozik, soha nem szólnak bele a dolgaiba. ő szól a szüleinknek ha valahova megy, ne számítsanak rá másnapig, ilyesmi, de csak udvariasságból, hogy ne aggódjanak. szép is lenne ha egy dolgozó felnőttet próbálnának megrendszabályozni, mint egy tinédzsert.
2021. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
3%
Annyiban lenne közük hozzá hogy ha pazarolnád a pénzt miközben gyakorlatilag eltartanak. Mert azért hogy ne gyűjtsön, hanem felélje a fizetését nem kötelesek egy felnőttet pénzelni.
2021. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálam is ez van valamilyen szinten. Viszont itt a fél lakás anyué és jogom van itt élni. Nem egyszer adtam pénzt, nem fogadta el. Ssjnos már megszoktam és bármit mondok,húlye vagyok...
2021. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
99%

Kérdezd már meg anyukádat, hogy szerinte pl. hogy fogsz így megismerkedni bárkivel, hogy fogsz párkapcsolatot kialakítni? Vagy elmondhatnád neki, hogy azért egy huszonévesnek más igényei vannak, mint otthon ülni állandóan. Ő nem volt fiatal?Nem is értem anyukádat!

Lehet, hogy rosszul hangzik amit mondok, de én felvenném a kocsikulcsot, annyit mondanék, hogy majd jövök és hasta la vista! Szerinted mit fog csinálni, ha hazamész? Megver?

Elzavar otthonról? (Azzal lehet, hogy még jól is járnál.)

Ja, egyébként szülő vagyok.

2021. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló korú vagyok, mint te. Nem szólnak bele hova megyek. Nyilván, ha későn jövök, szólok, hogy ne várjanak, esetleg elmondom, hogy hova megyek, de ennyi.
2021. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

pedig igaza van az #5-nek. Azért nem kér semmit vagy jelképeset a szülő, hogy tegyen félre a gyerek, ne mindent feléljen.

De a kérdezőnél messze nem ez a helyzet, ő tesz félre.

2021. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
6%
Nem is állítottam hogy ne tenne félre... Csak annyit hogy az adott esetben, ha pazarol, jogosan szólna bele a szülő hogy mire költ.
2021. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!