Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Te mennyire szabályozz...

Szülők! Te mennyire szabályozzátok a felnőtt gyereketeket?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy 23 éves fiatok/lányotok, aki már dolgozik, viszont még otthon lakik.

Ti meghatározzátok, beleszóltok abba, hogy munkaidő után hova mehet, mire költhet és így tovább?


Nálam ugyanis ez a helyzet áll fent és kicsit nem érzem jogosnak, bár nyugodtan mondjátok meg a véleményeteket.

8-tól dolgozom 5-ig. Gyakran túlórázom is, nyilván estére érek haza akárhogy is. Majdnem két éve dolgozok, röviddel az egyetem elvégzése után munkába is álltam 200 nettó a fizetésem most már néhány hónapja, eddig kevesebb volt. Nagyjából 900 ezer forintom van félrerakva, több is lenne már, de autót vettem, fent tartom és haza adok a szüleimnek 30 ezret minden hónapban.

Viszont ha valamihez kedvem támad, hogy elmennék valahova mondjuk most nyáron a közelben, (30 km-es körzetben) akkor egyből a vita van, anya kezdi, hogy én minek megyek, szó sem lehet róla startból. Mondván, hogy ők sem mennek sehova, jó hogy nekem ilyen jó kedvem van még este kóborogni, de sok pénzem van minden felesleges dologra és még sorolhatnám. Ha nekiállnék veszekedni az lenne a baj, ha elmegyek akkor azt próbáljam meg, mert majd meglátom mi lesz ha hazajövök, ha azt mondom, hogy de nem kérek tőletek pénzt, hobbira/szórakozásra nem is fogok soha, akkor azt kapom, hogy fejezzem ezt be, mert olyat mond, hogy megbánja... Ilyenkor pedig annyira elmegy a kedvem mindentől, hogy fölöslegesen is mennék el, úgysem érezném magam jól, mert ez a veszekedés rányomja a bélyegét az egész napomra.

Szépen megbeszélni nem lehet, mert ha kérek egy választ, hogy mi az amiért nem örülne neki, hogy elmennék annyi a válasz, hogy mert azt mondtam.

Ha világ életemben egy csavargó, piálós, cigizős valaki lettem volna, aki otthagyja az iskolát, akkor megérteném, hogy rossz lenne a viszonyunk.

A pénzt is úgy próbálom osztani, hogy jó legyen, és igen, ha szórakozás, akkor az "fölösleges" pénz költés, de nem fogok egész életemben gyűjtögetni, és soha elkölteni 10 ezer forintot, mert az úgy pont jólesik.

Nem szoktam nagy vitába belemenni, ezt sem mondom nekik, de akkor bezzeg mehetek mikor a családból valakinek szüksége van valamire és megkérnek, hogy vigyem el őket, segítsek. Van rá példa nem is ritkán, amit szívesen meg is teszek, de olyankor vezethetek?! Mehetek egész estig munka után?! Gyakran a benzin árát sem veszem el, esetleg ha messzebb kell menni. Ha rólam van szó kimondottan, akkor üljek itthon és csináljam a házimunkát.



2021. júl. 20. 19:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Barátnőm van, lányokkal ismerkedni, eljárni, hogy "csajozzak" arra például nincs igényem. Nem is voltam az a típus, a barátnőm csak úgy lett, soha nem éltem társasági életet, egyetem alatt sem igazán, pedig akkor nem éltem itthon. Ebből kifolyólag mondhatni barátaim sincsenek, akikkel összeülnék találkozni, meginni egy sört. Chatelni szoktam egy-egy régebbi haverral, de ennyi.

Ilyen típus vagyok, ezzel nekem nincs is bajom.

A barátnőmmel sem igazán szoktunk jönni-menni, nem is olyan, hogy elvárja az ajándékokat, tehát rá is annyit költök, hogy elmegyek hozzá és veszek üzemanyagot kb, vagy néha virág, csoki. Hozzáteszem, hogy ezt én is visszakapom tőle más formában.

2021. júl. 20. 20:42
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
11. Akkor hol itt a probléma?
2021. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
Jo kerdes.
2021. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Épp itt, hogy nekem nincs szükségem másra, hogy jól érezzem magam. Sportolni, ki kapcsolódni, bármit lehet egyedül is, amire lenne is lehetőségem néha, (mint mondtam nem messze tőlem) de ha eszembe jut, hogy most alkalmas az idő és mennék, akkor jön a cirkusz.
2021. júl. 20. 21:52
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Csak annyit hogy az adott esetben, ha pazarol, jogosan szólna bele a szülő hogy mire költ."


Közös program a barátokkal nem pazarlás.

2021. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
98%

Kerdezo


Nem kell bejelentened, hogy mikor kivel hova mesz, azt csinalsz, amit akarsz, felnott ember vagy.


Ezt neked kene tudatositanod magadban. Ez a kerdes fel sem merulhetne.


Ha anyud ki akar rakni, akkor sincs semmi van fedezeted, de ugysem fogja megtenni.


A pazarlas, meg a remete eletmod kozott vannak atmenetek, es a lelki egeszseg szempontjabol igenis neha menni kell ez nem pazarlas. Most bagy fiatal.


Szoval menjel, ne kerj engedelyt.


Nekem ket fiam van, en csak azert szeretnem tudni, hogy merre vannak, hogy ha esetleg tortenik valami sos, illetve hogy telefonon legyenek elerhetoek szinten csak sos helyzetben.

2021. júl. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Tehat egyedul a koltsegesebbnek tetszo hosszabb nyaralasterveidet igyekszik anyas letorni es te ettol letorsz,mint a bili füle.

Ha igy erted, akkor ket dolgot tehetsz, egyik leulsz vele komolyan beszelgetni, hogy akkor te cuccolnal, mert ugy latszik se az eletmodod, se az otthonleted nem elegiti ki es akkor valoszinu egy alberletben nem lenne, aki beszologatna evi 1-2 elutazasra. Valoszinu anyad ekkor visszatancolna es lehet johetne utana az ertelmesebb beszed, hogy te sporolsz, de pont a sporolasod miatt felreteszel annyit, hogy egy 1 hetes nyaralas beleferjen.

Masik hogy elmondod sporoltal ra es megmutatod a koltsegvetest es hogy hu de nagyon szukos az is. Hogy telekocsiztok, hogy a szallason magatoknak foztok, sort a tesxoban vesztek, szabadtrandra mentek stb. De milyen jo lesz a tarsasag.


Utolso verzio, hogy szimplan hazudsz. Lehetoleg ne bukj le. De ilyenkor johet a meghivtak, ingyen van a szallas, mas fizeti az utikoltseget, a x yjanak a nagymamajanal fogunk lakni es az foz rank. A haver haverja nyerte az utat, de nem tud ra elmenni es engem hivtak. Etc. Altalaban meg a legsporolosabb, legotthonmarasztalosabb szulo se meri az ingyen utakrollebeszelno a gyereket. Ha megis, akkor ott anyucie azerelmes beled es bizony elengedesi gondjai vannak..

2021. júl. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon az anyagiak körül forog már a te észjarasod is.

Szóval nem is mondom, hogy ideje volna költözni, mert az aztán tényleg pénzbe kerül, ha albérletet is


Én felnőttebként kezelem a 17 éves lányomat, és nem azért, mert ő a negyedik.

Az elsőnél is arra törekedtünk, hogy élni tanuljon meg.

Már férjhez ment, jól csinálják. De nem vagyunk ám gazdagok, nem attól függ ez.


Ha még annyi felelősséget se tolok rá, hogy a programjait maga szervezze, akkor hogyan lenne belőle élet és döntésképes ember?

2021. júl. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nincs idősebb tesód mert akkor a szüleidet már hozzászoktatta volna ezekhez a teljesen normális dolgokhoz. Én 3 fiú tesó után könnyen voltam. De ha te nem állsz a sarkadra akkor helyetted senki nem fog. Fogod magad, elmész és nem lesz semmi. Max egy kis balhé, de akkor mondani kell, kiállni magadért hogy felnőtt vagy. Az meg a legrosszabb viselkedés hogy beszól és te nem mész, elérte a célját. Pont azért is elkellene menned csak azért is. Mit csinál? Kidobja a cuccod? Kizárt? Elmész hotelbe. Ne szarj be, üres fenyegetőzés. Olyat mind hogy, mi vagy te gyerek? Mit mond?
2021. júl. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el... már RÉG el kellett volna menned, hiszen amíg ott élsz gyerekként fognak kezelni - igen, még 25-30 évesen is.


Van bevételed, semmi akadálya, hogy összebútorozz lakótárssal.

2021. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!