Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várja el valaki,hogyha...

Miért várja el valaki,hogyha gyereke született,akkor a nagyszülők körülugrálják?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm számon kérte az anyját,hogy miért nem látogatja meg az unokáját.

Mintha ez kötelessége lenne.


Itt nem arról van szó,hogy a nagymama nem kíváncsi egyáltalán a gyerekre,de neki nem ez körül fog forogni az élete.


Én ezt nem értem.A gyereket én magamnak vállalom,nem lehet azt elvárni,hogy mások is imádják,ajnározzák,még a nagyszülőtől sem.

Főleg,ha nem magától jön,akkor erőszakkal hogy lehet elvárni a szeretetet?


Ezt ugyanolyan károsnak tartom,mikor valaki elvárja,hogy a gyerekének is legyen gyereke,tehát követeli az unokát.


Nem úgy lenne normális,hogy aki gyereket akar az MAGÁNAK vállalja,és nem azért,mert a nagyszülő akarja,vagy másik irányban,nem fogom elvárni,hogy a szüleim körbeugráljanak,csak,mert nekem gyerekem született?


Csak nekem furcsa az ilyen emberek hozzáállása a nagyszülő-unoka viszonyhoz?


A nagyszülőséget nem választja az ember,még a szülőséget igen.


2021. júl. 25. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy érdekes kérdés.Hogy is mondjam hogy érthető legyen tehát nem mindenki az a tipikus nagyszülő aki folyton unokázni akar,ez ilyen ahogy nem mindenki az a tipikus ősanya sem aki mindig azt figyeli mi van a gyerekkel minden egyes pillanatban.Nyilván míg újszülött addig figyeli de mikor már nagyobb tehát iskolás akkor már nem olyan szinten.Ezt hogy ajnározza a nagyszülő elvárni nem lehet és nem is kell mert ez nem így működik.

Igazad van,nem kell mindenkinek imádni sem a gyereket.

Nekem ha lesz én nem fogom elvárni senkitől sem hogy körbe ugrálja a gyerekem hanem majd én fogom mivel magamnak szültem és azért szültem mert szerettem volna anya lenni,ennyi

2021. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is teljesen így látom.


De valamiért vannak emberek,akik ha szülők lesznek,azt hiszik,hogy ez a világ 8-csodája,meg,hogy az ő gyerekük különleges,és hát azt mindenkinem ajnározni kell.Pláne a nagyszülőknek.


Szerintem nem lehet a két dolgot összehasonlítani.

A szülőség egy személyes,hosszú kapcsolat,a gyerekünket mi neveljük,és azért szeretjük,mert mellettünk nőtt fel,élmények,kitöltötték az életünket.


Az unokával viszont már másabb lesz.Persze lehet az is szeretni,de nem a 2.anyaságot fogja megélni a nagyszülő,normális esetben.

2021. júl. 25. 19:19
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
10 esetből 9-ben itt amiatt panaszkodnak, hogy nem tudnak élni a nagyszülőktől, mert állandóan a nyakukra járnak. Mindenkinek megvan a maga baja.
2021. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Nos mivel rengeteg szülő ELVÁRJA az unokát,igy jogos ha elvárják hogy akkor látogassa is.
2021. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ezt miért nem az ismerősödtől kerdezed?!


Én pl 1 ilyen csaladot nem ismerek...

Nálunk 2 gyerek van. Anyós a kicsit meg nem is látta, a nagyot is talán 10x...


Anyáék kb havi 1x jönnek, vagy mi megyünk és ennyi...

2021. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem joggal várja alapesetben egy szülőve vált ember, hogy a szüleit érdekelje az unoka. Ez nem egyenlő azzal az elvarassal, hogy midnen és mindenki a gyereke körül forogjon - keversz két dolgot.

Az első valaszolonak meg: úgy vélem, nem az az “ősanyák” ismérve, hogy egy pillanatra sem szakadnak le a gyerekukrol, sőt. Ezeket a szülőket inkább helikopter szülőknek szokás nevezni.

2021. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De a szeretetet akkor sem lehet kikövetelni.


Pl ilyet mondott neki,hogy oltassa be magát,mert az ő gyerekével csak oltott személy érintkezhet,és hogy képzelni,hogy akkor így nem fogja látni az unokáját.


Na,már most szerintem ez nettó önzőség.

2021. júl. 25. 20:26
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem normális elmebeteg és kerülni kell ennyi a véleményem a korona hiszti emberekről.

A nagyszülő helyében szépen beintenék

2021. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Sok helyen pont a nagyszülő az aki először felvetette hogy "mikor lesz már unokám?". Ha ezek után nem is látogatja azt akkor ez most miféle viselkedés?
2021. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

A 6-ossal értek egyet.


Én azt gondolom, hogy egy normális ember, aki szereti a gyerekét, az a gyerekének a gyerekét is szeretettel és érdeklődéssel fogja várni. És igenis el fog menni meglátogatni az unokát, ha úgy van, mert szeretne vele lenni.


Nem kell körülugrálni a gyereket, de ez a most divatos nagyszülői érdektelenség nagyon gáz. A gyerekünk után mondhatni az unokánk a legközelebbi rokonunk.


Ha egy nagyszülő kíváncsi a gyerekre, akkor igenis el fog menni megnézni néha. Mert neki ez öröm. Akinek nem... Hát nem tudom, az szerintem a gyerekét sem szereti igazán.

2021. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!