Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy szeretnék pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, hogy hozzám fel nekik ezt a témát, főleg mivel ők eléggé konzervatív módon gondolkoznak és félek, hogy csak veszekedés meg ordibálás lenne belőle vagy csak szimplán az arcomba röhögnének, mondván, hogy nincsen semmi bajom, mert nekem még nem lehet.


Egyébként nem viccből szeretnék járni. Kicsit régebben elkezdtem diétázni és azóta nem tudok kiszálni belőle, éheztetem magam egy ideig utána jönnek a falási rohamok és a hánytatás, hashajtózás. Nem akarom még jobban tönkre tenni a testem de úgy érzem egyedül egyszerűen nem vagyok képes befejezni, mert mindig mikor úgy érzem kezd jobb lenni valami egyszerűen eltörik és kezdődik előlről az önsanyargatás. Ez odáig fajult, hogy többször megvágtam már magamat (volt egy időszak amikor esténként annyi vágást ejtettem magamon mint ahány kg voltam szóval a fél karom és a belső combom elég brutálisan néz ki). Ezek mellett pedig enyhébb dührohamaim (vagy inkább hisztirohamnak nevezném) vannak, amikor valami tényleg apróságon felhúzom magam és mindent a földhöz vágok vagy bele ütök az ajtóba....

Tényleg úgy érzem, hogy segítségre van szükségem, mert már én magam alig bírom magamat elviselni és nem akarok mindenkit elveszíteni, de nagyon rettegek a szüleim reakcíójától, hisz igazából eddig se nagyon érdekelte őket ez a dolog.


2021. aug. 1. 02:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
97%
Az iskolai pszichológust is titoktartás kötelezi (a tanárok felé is, a többi diák felé is, nyilván). Legfeljebb annyit látnak majd az iskolatársak, hogy időnként bemegy az orvosi szobába vagy ilyesmi.
2021. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amúgy e-mailben is meg lehet keresni az iskolapszichológust, ha van. Akár most, a szünetben is.
2021. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk amúgy nem volt és tudtam most sincsen iskolapszichológus….
2021. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
25%
Máshol meg van.
2021. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Csináld magadnak. Nekik ne is szólj, örülj, hogy nagy korodban megszakíthatod velük a kapcsolatot.
2021. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!