Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt a gyermekem, aki...

Meghalt a gyermekem, aki soratárs, mikor "tette túl magát" és hogyan?

Figyelt kérdés
Nekem 5 éves kislányom halt meg agydaganatban, 1 évig küzdött angyalom. Van egy másik gyerekem, csak érte élek, ő add nekem erőt a túléléshez. Ez 10 hónapja történt, a házasságom tönkrement, válófélben vagyok. Ki mikor lett jobban, aki hasonló cipőben volt/van? Pláne akinek rákban hunyt el a gyermeke? Mert ezt elfogadni, beletörödni nem lehet. Esetleg ha elmesélnétek a történeteteket, talán segítene. Minden jó szándékú választ köszönök.

2021. aug. 1. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Arany szívem..annyira tudom, hogy min mész keresztül. Bárcsak sose tudtam volna meg.

Nálunk is széthullott a család, már senki nem beszél senkivel.

2021. aug. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha szeretnél beszélgetni valakivel, kiírni magadból vagy bármi, írj nyugodtan. Nem vagyok sorstárs, csak azzal tudok segíteni, hogy meghallgatlak.
2021. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha esetleg budapesti vagy környéki vagy, indulnak gyászcsoportok, a gyaszportal.hu-n kell keresni. Vidéken kevesebb. Néha indul online is. Ezt a weboldalt érdemes olvasgatni.
2021. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
5 éves ikerfiaim, és az első férjem haltak meg autóbalesetben. Több mint 20 év után most enyhül csak a fájdalom, a kislányom miatt. Nekem a férjem és a kislányom segítettek, hogy tovább tudjak lépni.
2021. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha szeretnéd kiönteni a szíved vagy beszélgetni írj nyugodtan. Én meghallgatlak. A férjed pedig egy patkány?
2021. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Még nincs gyerekem, de nagyon nagyon sajnálom, ami veled történt. Ennél elképzelni sem tudok borzasztóbbat. 1-es és 4-es válaszoló, szintén sajnálom.
2021. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sosem enyhül, de a másik gyermekedért és magadért megéri küzdeni. Ő nem akarna úgy felnőni, hogy az édesanyjának csak egy árnyékát ismeri, hanem szüksége van a mosolygós, élettelteli énedre. Borzalmas tragédia, és felfoghatatlan, főleg, hogy még a házasságod is ráment, sajnos ez nagyon gyakori dolog ilyen események után. A kislánynál pedig próbálj arra gondolni, hogy most békében pihen, és végre nem kell a levegővételekért is megküzdenie. Így élni nem élet, általában csak a családtagokat vigasztalja a dolog, ha egy ember így még tengődik, közben pedig a létezése is fájdalom. Tudom, kemény szavak, de be kell látni, hogy a halál csak azoknak fáj, akik itt maradtak.


Undorító pofont kaptál az élettől, de erős vagy, és kitartasz.

2021. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Idövel lehet jobb lesz, de mulni sosem fog.
2021. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Valoban, en azt gondolom, ha ott a masik gyermek erosnek kell lenni. Nagyon sajnalom, ami veled tortent.

Gondolj arra, hogy a masik picurnak meg szuksege van rad, hiszen te vagy az anyukaja.

Pszichologusi segitseg lenne a legjobb, kidolgozni magadbol a fajdalmat, barmilyen muveszeti ag segitsegevel akar.

2021. aug. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Adj idot magadnak, ez sajnos nem ugy megy, hogy eldonti az ember, hogy eltelt 1 ev (gyaszev) es akkor innentol jol van... Ez egy iszonyatos trauma, amit eddig tuleltel, de fel is kell epulni. Szivembol sajnalom a veszteseged! Tenyleg nem enyhul, nem lesz kisebb, de korbenovi az elet es egyre tobb olyan nap lesz, mikor mar fogsz tudni orulni a dolgoknak.

A terapiat nagyon javaslom, eleg sok krizis es rossz kovethette, ha meg a valason is at kell mennetek. Tenyleg nagyon sajnalom, hogy ilyen nehez neked :(((

A masik gyermekednek mindennel nagyobb szuksege van rad, kitartast kivanok es gyogyulast!

Gondoskodj magadrol is, ne hagyd el magad, es ne akard egy dobozba zarni, ami tortent, sajnos szelteben hosszaban meg kell elni a sok fajdalmat, hogy sikeres legyen a gyaszfolyamatod es ne rekedj benne. Legy turelmes magaddal.

2021. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!