Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen rossz gyermeke...

Tényleg ilyen rossz gyermeke lennék anyámnak?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok, amikben nem értek vele egyet, és ezt el is szoktam mondani. Az is előfordult már, hogy elmondtam neki a problémáimat, ezekkel a dolgokkal azt mondja én állandóan idegesítem őt. Bár már ez nem aktuális, de gyerekként is kiközösíttettek az osztálytársaim, akkor is azt mondta nem hiába nem kedvelt senki, mert egész nap az én fapofámat nézni egy büntetés. Sose voltam egy rossz gyerek, nem jártam diszkóba se, se nem ittam, se nem dohányoztam soha. De azt még se szeretné, hogy a barátommal elköltözzek tőle, azt mondja vele, csak minden rosszabb lesz. De máskor meg azt mondja velem csak a baj van, bár elmennék már otthonról. Semmi sem felel meg neki, ahogyan csinálok dolgokat, mindenbe beleköt.
2021. júl. 23. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy. Ő ilyen típus, mindenbe beleköt, és verbálisan bántalmaz. Ha teheted mindenképp költözz el, hidd el helyre fog kerülni az önértékelésed ettől!
2021. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy ennyi verbális bántalmazás után torzult az önértékelésed, ezért hajlamos vagy magadban keresni a hibát, de hidd el, anyukád az, aki nagyon kóros eset! Ez nem normális ahogy reagál meg veled bánik.

Szerencsés vagy, hogy van barátod, akivel elköltözhetsz, mindenképpen élj a lehetőséggel! Ne hagyd, hogy anyukád tönkretegye az életed! Szurkolok, hogy sikerüljön elszakadni!

2021. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy... Hasonló az én anyám is, ő is mondott ilyeneket. Hagyd rá, az ilyen nem veled, hanem a saját életével nem elégedett.
2021. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#3:+1

Kérdező: Az anyád a saját életével pokolian elégedetlen, és ezt a frusztrációját a saját gyerekén vezeti le. Ami különösképpen visszataszító, mert a gyerek kezdetben az anyagi-érzelmi, később már csak a gyermeki engedelmességi háttere miatt nem mer védekezni. Az anyád viselkedése az önbizalmadat aláássa ahelyett, hogy - amint a kötelessége lenne - normálisan erősítené.

Megoldás: El kell költöznöd. Nem szabad vagy nem szabad, hanem kell.

Később: Utána majd megtanulod akkor is megvédeni magadat, amikor anyáddal valamiért találkozol. Utána, ha már a viszonyotok konszolidálódott, érdemes - csak akkor és nem előbb - megmondani, hogy rakja rendbe magát (önvizsgálatttal vagy pszichoterápiával), különben a hátralévő életét bassza el.

2021. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kicsit tulzasba esik szerintem.
2021. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!