Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon rossz volt gyermekkorában az anyjával a kapcsolata (sok rosszat tett veled pl) és most felnőtt korodban ezt meg tudtad neki bocsátani, és tiszta lappal tudtatok kezdeni?

Figyelt kérdés

Úgy értem vert, alkoholista volt, az apádnak vagy a nevelőapádnak “hagyta” hogy verjen téged, elhagyott, stb. Ilyen durvább dolgokra gondolok.

Meg lehet ezt bocsátani? Hogyan? Valami tipp vagy esetleg könyv van ami ezzel kapcsolatos?

Olyan történeteket szívesen meghallgatnék ahol pozitívan tudtak alakulni a dolgok. Nagyon sokat segítene. Köszönöm!



2021. aug. 5. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Szomszédunk ilyen volt, örült mikor végre el tudott költözni, ennek kb 5-6 éve, most meg szinte naponta jár vissza szüleihez. Mondjuk nem tudom pontosan milyne kapcsolatba vannak.
2021. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajátos elképzelése volt a jó nevelésről. Nagyon szigorú volt, nem engedett a többi gyerekkel játszani menni, hanem bezárt a szobába mindenféle pluszban vásárolt matek munkafüzettel, egyébbel, hogy végigtanuljam a nyarat, mert szerinte én okos vagyok, csak lusta (pedig vért izzastam sokszor a hármasért, de nem akarta belátni). Igen, meg is vért szíjjal, ha nagyon tiltakoztam. Tv, rádió nem volt a szobában, de sok felnőtteknek szóló könyv igen... Nyolc évesen a matekkönyv alatt olvastam az anatómiát. Igazából 27 voltam, mire rendeztem magamban az egészet, mikor végre többet nem hallgattam az elfogult tanácsára, görgetve egyre több kudarcot (sikertelen egyetem, pocsék okj, rossz munkahelyen maradás). Most boldog vagyok, külföldön, gyárban, évi 1-2 találkozással. Nem haragszom, de ha a gyerekem majd ha lesz nem akar tanulni, én tuti nem fogom erőltetni. Nem csak az alkohol pusztít, a megugorhatatlan elvárások is. Az, hogy elzársz egy 8 éves gyereket a kis pajtásaitól. Cse..ék meg a kitűnő bizit, meg az egyetemet! Nem mindenkinek ez az útja.
2021. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Az Üvegpalota/ The Glass Castle

igaz történet alapján, könyben is megtalálod

2022. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
*v
2022. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!