Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ismertek olyan embert, aki...

Ismertek olyan embert, aki felnőtt korában jött rá, hogy gyermekkorában történhetett erőszak?

Figyelt kérdés

Megérzések alapján, nem külső bizonyíték alapján.

Hova lehet/érdemes fordulni ilyenkor?


2015. szept. 14. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Leginkább sehová, megérzések alapján meg végképp nem.


Mit akarnál egyáltalán tenni? Se bizonyítékod, se konkrét emléked nincs róla, söt valószínüleg nem is történt semmi.

2015. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezzel vigyázz! Sokszor előfordul, hogy a páciens hamis emléket kreál magának, ha nagyon sulykolják neki, hogy az esetleges probtlémája lehetséges gyerekkori bántalmazásra, vagy erőszakra vezethető vissza.
2015. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy az erőszaktevővel szemben akarok bármit is tenni. Hanem úgy, hogy a rossz érzéseket, sejtéseket, emlékképeket hol/kivel/hogyan érdemes megbeszélni, feldolgozni.
2015. szept. 14. 15:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Senki nem sulykol semmit. Nem is beszéltem erről még senkivel sem. Csak van egy rossz megérzésem jó ideje, 3-4 éve, és szeretnék tisztán látni.
2015. szept. 14. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Adott esetben egy pszichológussal lenne érdemes elbeszélgetni (nem egyszer. többször), hogy honna jön ez az ötleted.
2015. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is ebben a helyzetben voltam. Nem emlékszem pontosan hány éves voltam 4 vagy 5. A szomszád srácok erőszakoltak meg és a mai napig emlékszem rá. Én senkihez nem fordultam, nem is tehettem, mert még én kaptam otthon verést. Így nem volt más választásom, minthogy szép lassan feldologni, részletről részletre. 20 évembe telt mire feltudtam dolgozni és újabb 5 év,amig lehiggadtam és elfogadtam. Most 30 évesen ott tartok, hogy tudok beszélni róla, de nem szeretek és ez egy őrők fájó pont marad az életemben.

Hát nem egyszerű az biztos, főleg ha egyedül van az ember.

2015. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!