Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire engedtetek beleszólás...

Mennyire engedtetek beleszólást a szüleitektől az építkezésetekbe/költözésetekbe?

Figyelt kérdés

Építkezünk, és anyám már az agyamra megy. Hetente többször hívogat, hogy ossza az észt az építkezésünkről. Soha nem épített semmit, nem ért hozzá. Ennek ellenére heti szinten a telkünkre futkozik (amit mi vettünk a férjemmel, nekik nincs közük hozzá), és hívogat, hogy idegesítsen. Pl hogy milyen szemét van a telken, mekkora a gaz, mit csinálnak a szomszédok, milyen legyen a kerítés...stb. Nem érti, hogy most annyi gondom van (betegség, építkezés, munka), hogy nincs erőm az ostobaságaival foglalkozni. Ezt mondtam finoman, de csak hívogat ezekkel tovább. Ma megmondtam neki, hogy jó lenne, ha nem futkozna állandóan a telekhez. Erre megsértődött és rámrakta a telefont. Ennyiben biztos nem marad, ilyenkor még körbekiabálja a környéket, hogy milyen szemét ember vagyok.

Nincs köze az építkezéshez, nem segít, nem is kértem, mi finanszírozzunk a férjemmel önerőből, heti 60 óra munka mellett. Ő meg csak hívogat a piszlicsáré ügyekkel és 200-as vérnyomást csinál nekem. Ti ilyenkor hogy reagálnátok? Jogos volt leállítanom?


2021. aug. 9. 12:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
Én engedem apukámnak, de azért, mert építészmérnök és ért a dologhoz, és fontos neki, hogy én jól érezzem magam a helyen :D. A te esetedben nem engedném, leállítanám mindig.
2021. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot elfogadtunk, de beleszolást nem.
2021. aug. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok szabadideje van anyádnak, javasolj neki valami elfoglaltságot.
2021. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!