Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire engedtetek beleszólás...

Mennyire engedtetek beleszólást a szüleitektől az építkezésetekbe/költözésetekbe?

Figyelt kérdés

Építkezünk, és anyám már az agyamra megy. Hetente többször hívogat, hogy ossza az észt az építkezésünkről. Soha nem épített semmit, nem ért hozzá. Ennek ellenére heti szinten a telkünkre futkozik (amit mi vettünk a férjemmel, nekik nincs közük hozzá), és hívogat, hogy idegesítsen. Pl hogy milyen szemét van a telken, mekkora a gaz, mit csinálnak a szomszédok, milyen legyen a kerítés...stb. Nem érti, hogy most annyi gondom van (betegség, építkezés, munka), hogy nincs erőm az ostobaságaival foglalkozni. Ezt mondtam finoman, de csak hívogat ezekkel tovább. Ma megmondtam neki, hogy jó lenne, ha nem futkozna állandóan a telekhez. Erre megsértődött és rámrakta a telefont. Ennyiben biztos nem marad, ilyenkor még körbekiabálja a környéket, hogy milyen szemét ember vagyok.

Nincs köze az építkezéshez, nem segít, nem is kértem, mi finanszírozzunk a férjemmel önerőből, heti 60 óra munka mellett. Ő meg csak hívogat a piszlicsáré ügyekkel és 200-as vérnyomást csinál nekem. Ti ilyenkor hogy reagálnátok? Jogos volt leállítanom?


2021. aug. 9. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Jól tetted. Akkor segítsen, vagy adjon tanácsot, ha kértek, ha jól értem még sehol nincs a ház, úgyhogy nagyon hosszú idő lesz, mire a berendezésig juttok, úgyhogy jobb, ha most leállítja magát.
2021. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Azt kellett volna mondanod, hogy ha már ott járt, és látta a problémákat, akkor neki is állhatott volna a szemetet összeszedni, a gazt kihúzkodni stb.

Sőt, utána, ha legközelebb te jársz ott, szóvá tehetnéd, ha nem végzett elég alapos munkát.

:-))))))))))

2021. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire.
2021. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell megengedni neki, hogy ilyet tegyen, ha legközelebb beállít, akkor nyugodtan megmondhatod neki, hogy akár el is mehet onnan, ha valami nem tetszik.
2021. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:
89%
Fel se venném neki a telefont, max heti egyszer.
2021. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Takaréklángra kell rakni anyut. Ha folytatja akkor mondd meg neki hogy mégegyszer baszogat ezzel és tiltod a számát mert nem vagy rá kíváncsi, ha megteszi akkor meg te is megléped és tiltod. Meg kell vele értetni hogy őnálló, felnőtt ember vagy, és hogy a határaidat neki is be kell tartania.


Konfliktus lesz belőle valszeg, de érdemes a sarkadra állni és kiállni magadért, mert ezzel szabod meg egyértelműen hogy mi az ami neked belefér és mi az ami nem, így tanulják meg tisztelni a határaidat, és ezáltal a személyedet is.

2021. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjad neki ott a fűnyíró a sufniba,tologassa,azzal többet segítene,mint a b.szogatással.

Egyébként nem értem,hogy felnőtt emberek hogy nem tudnak ilyen helyzetet kezelni.

Apósom ugyanez volt, anyám ugyanez.

Meghallgattam, aztán egy perc múlva már eszembe sem volt hogy mibe adott jó tanácsot.

Ha meg végképp sok akkor fel se vettem a telefont vagy ha épp olyan kedvem volt akkor azt mondtam hogy értem és lesz.rom.

Sose volt belőle komolyabb konfliktus.

Had mondja..

2021. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez csak rosszabb lesz 😅


Mi nem építkeztünk, hanem egy már kb 30 éves házat vettünk meg saját pénzből.

Mikor meglett, ellettek hívva anyáék, meg lett mutatva. Nevelőapám kőműves, építőipari vállalkozó. Kb nem volt olyan, amibe ne kötött volna bele. Mert ezt meg sem kellett volna vennünk, ez egy szar, stb...

Elmondtuk, ennyi pénzünk volt, erre futotta... ha támogattak volna, mint más szülők, lehet jobbat vettünk volna, de amíg 5ft-ot nem adtak, nem kellene leszólni.


Elkezdtük felújítani. Férjemmel ketten, a két kezünkkel. Mi teljesen meg vagyunk elégedve azzal ameddig eljutottunk és annak minőségével.

Na nevelőapám azokba is kivétel nélkül belekötött.


Az egyik alkalommal elcsattant az agyam. Megmutattam melyik ajtón jött be...


Mert a segítségét nem ajánlotta fel, sem munkában sem anyagilag, akkor mit pofázik bele?!

Azóta 1x nem szólt semmit ha jönnek, csak látom a pofavágás megy, de már ez is haladás.

2021. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan szólsz neki.

Ne menj bele a játékába mert csak rosszabb lesz.


Nálunk is olyan szinten minden egyes apró részletbe belekötnek, hogy csak akkor jöhetnek át szüleim ha megígérik nem fogják szidni a lakást, szomszédokat, párom, párom főztjét és úgy semmit sem amit az utcában találnak.


Időnként beállítanak váratlanul amikor nem vagyok otthon és arra érkezek, hogy párom bezárkózott a hálószobába és a sarokban sír egy plüssöt ölelgetve mert olyan bunkók voltak vele, hogy a lelkébe tapostak. Ilyenkor meg szoktam kérni őket a távozásra, hogy ez így nincsen rendben a hívatlanul beállítás egy veszekedésre.


Amikor én vagyok otthon nem jöhetnek hívatlanul és kóstolgatásnál sem jutnak tovább a balhéban.

2021. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennél csak rosszabb lesz anyukám, kösd fel a gatyád. Ha olyan helyre építkeztetek ahova ő csak úgy át rohangál, akkor baromi nagy problémát csináltatok saját magatoknak. Azt hiszi ő a főnök felettetek, hogy még mindig csak gyerekek vagytok, akiknek minden lépését figyelni kell.

Nekem anyám nem csinálta ezt, akkor jött, mikor hívtuk, de anno nagyanyám csinálta. Hát ismerem a típust, mit ne mondjak, talán 2 napra megjegyzi majd, hogy nem kéne, de minduntalan ÚJRA ÉS ÚJRA fogja kezdeni.

És baromi nagy vita lesz belőle, mert majd magát állítja be mindenkinek a szentnek, ti meg lesztek a xarok. Velünk anno mindez ellett játszva, tudom. :D

Ez szépen nem fog menni, csak csúnyán. De nyugtasson, hogy neked van igazad.

Már csak az érdekel, hogy az utóbbi 20-30 éved alatt nem tűnt fel, hogy anyád mindenlében kanál?

2021. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!