Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hitelt kell felvennem. Jó ez így?

Hitelt kell felvennem. Jó ez így?

Figyelt kérdés

Anyukámmal mindig is "kettesben" voltunk, nincs apa, nincs rokon aki segített volna nekünk. 0 éves korom óta albérletről albérletre mentünk, elég szegények éveket is megéltünk, de felnevelt tisztességesen. Mostanra elég jól rendeződtek a dolgaink, anyukám azt csinálja amit szeret, nekem van egy párom akivel együtt élünk, dolgozok egy ideje.Anyukám még mindig albérletben él, én a párom házában(ami hosszútávra ugyanúgy nem biztos pont, bármennyire is jól alakul most minden). Lassan gyereket, családot tervezünk. Most anyukám arra "kért", hogy vegyek fel hitelt(mivel neki nincs olyan munkaviszonya), hogy ő vegyen egy lakást.Természetesen megtettem, mivel felnevelt, sokat tett értem, nem szeretném hogy szenvedjen. Viszont ott a másik fele, hogy kicsit aggaszt, hogy hitellel kezdem a nagybetűs életet. Mivel édesanyámnak nincs fix munkája, hiába mondja most azt, hogy simán fizeti, de mi lenne a garancia hogy ez 15-20 évig még így lesz? Félek hogy később még megütöm emiatt a bokám, mivel bármi van, én leszek elővéve, és nem ő. Barátaim eléggé igazságtalannak tartják, azt mondják, miért nem megy el 1 évig rendes munkahelyre, és máris fel tud venni magának. De én valamiért azt érzem, ezzel tartozom neki. Mit gondoltok? Ez teljesen természetes, és minimum amit megtehetek, vagy önző dolog részéről?

Köszönöm a válaszokat, és bocsánat, hogy ennyire hosszú lett.



2021. aug. 10. 14:40
A kérdező szavazást indított:
Ez a minimum
Nincs vele baj
Önző dolog
108 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/149 anonim ***** válasza:
97%
Fura nekem, hogy nincs ennyi idős korára hitelképes jövedelme... Bizony, ha nem fizeti, rajtad fogják követelni.
2021. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/149 anonim ***** válasza:
97%
Ez szerintem is önzőség tőle, főleg a mai világban, ahol bárki bele tud bukni egy hitelbe. Ha most nincs ehhez megfelelő munkaviszonya, miért gondolod, hogy akkor majd később tudja fizetni?
2021. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/149 anonim ***** válasza:
89%
Az nem működik, hogy felveszed a hitelt, de a nevedre is kerül a lakás? Akármennyire is az anyukád, valamivel muszáj bebiztosítanod magad.
2021. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/149 anonim ***** válasza:
100%
Engem a szüleim soha nem hoznának ilyen kellemetlen helyzetben, kizárólag végszükség esetén. Az egy dolog, hogy mi van, ha nem tudja fizetni, de nem fogsz tudni felvenni hitelt, ha ti akartok ingatlant venni. Egyébként lehet hitelre biztosítást kötni munkanélküliség vagy betegség esetére.
2021. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/149 anonim ***** válasza:
82%
#3: Akkor fizesse ő. Az anyjának saját lakása sincs, nemhogy a kérdezőét is még fizesse.
2021. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/149 anonim ***** válasza:
94%
csak akkor vettem volna fel, ha a lakás/ház 100%-ban a nevemen lesz, bár gondolom ez egyértelmű, lévén a Bank megköveteli a tulajdoni hányadot az ingatlanban, és akkor is csak nagyon szájhúzva
2021. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/149 A kérdező kommentje:
A lakás a nevemen lesz, ő haszonélvező lesz. ez Egy 1 szobás kislakás, ha ő ott tervezi leélni az életét, akkor mire hasznom lesz ebből a lakásból, addigra a hitel 2x is letelik kb. Szóval max idősebb koromra eladhatom majd, vagy hasonló.
2021. aug. 10. 14:52
 8/149 anonim ***** válasza:
88%
Életed végégi el fogod tartani anyádat a lelkifurdalásod miatt. Egyről kettőre nem fogsz jutni, és a párodnak nem fog tetszeni, hogy anyádra költöd a jövedelmedet, nem a saját családra. Ha anyád nem fizeti a hitelt, márpedig nincs miből, többszörösére (!) fog nőni a kamatos kamatokkal az összeg. És a te tartozásod. Anyád jól elintézett téged, te meg hagytad magad. A hiteltörlesztésed miatt ha el kell költöznöd, mert szétmentek a pároddal, még albérletet sem fogsz tudni fizetni magadnak. Mély gödörbe lökött anyukád.
2021. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/149 A kérdező kommentje:
illetve nem tudok oda menni, ha bármi gond lenne, nem lenne hova mennem, mivel nem férnénk el fizikailag ketten(Netán hárman ha már később gyerekkel kéne)
2021. aug. 10. 14:53
 10/149 anonim ***** válasza:
71%
Attól hogy nem költöztök oda - ne is - a lakás úgyis a te neveden lesz, ha hitelt veszel fel, másképp nem is adna a bank.
2021. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!