Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felvennétek egy budapesti...

Felvennétek egy budapesti panel lakásra 21 M Ft hitelt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2021. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2021. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Saját célra nem vennék panelt. Kiadadásra meg most nem vennék ingatlant. Inkabb a lokációból engednék mint, hogy panelbe költözzek, főleg hosszú távra hitelből. Most egyedül belvárosban vennék ingatlant, a bedölt airbnbsektől, de ott is valogatós lennék.
2021. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Én nem. De csak azért mert ha netán történik egy kormányváltás aki nem támogatja az eszetlen hitelezést a gyerekekért (legalább valami eredménye lenne, de nem sok) akkor sztem nem érne ennyit.


Persze ez magán vélemény. Laktam panelban nem szerettem.

2021. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

ha szeretnéd a lakást, jól éreznéd magad a környéken, akkor vedd fel a hitelt. Ez nem is lehet kérdés.

Az a lényeg, hogy jól érezd magad..a stresszmentes hétköznapok, még ha panelban is, minden pénzt megérnek

2021. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén szólva nekem kevés lenne a fizetésem a havi törlesztőre úgyhogy nem.

Jobb anyagi helyzetben belevágnék.

2021. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Vagy igen vagy nem.


Például Budapest Bikás park környékén egy lepukkant 50 nm-es panel 30 millió. Nyilván még rá költ az ember alsó hangon 2-3 vagy akár 5 milliót is (Fürdő, konyha, ajtó, ablak, redőny, klíma, berendezés).


Felveszed 20 évre, akkor 28-30 amit vissza fizetsz vissza. Nyilván 20 év alatt változik az ingatlan ára is.


Ha ezt a pénzt albérletre fizetnéd el, akkor még mindig jobb sajátra törleszteni. Ha kiadásra akarod, akkor kvázi a törlesztőt állja a bérleti díj. Nyilván ez is hosszú távú befektetés.


A jelenlegi lakásom (albérlet) rohadtul zajos. Viszont ha ez nem lenne, s lenne ekkora hitel keretem, akkor simán megvenném. Laktam 4 szintes panelban az például kifejezetten csendes és jó elrendezésű volt.

2021. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha ketten vagyunk és a jövedelmünk megengedi, hogy akár egy fizetésből is állni tudjuk a törlesztőket (függetlenül attól, hogy melyikünk esik ki), akkor igen. Ha nem, akkor semmilyen lakásra nem vennék fel ennyi hitelt.
2021. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Én biztosan nem, de sokan igen.

Szóval én is vettem fel 21milliót építésre, de én családi házat akartam. Ha lakást szerettem volna akkor arra is ugyan úgy felveszem ezt a pénzt.

Őrökké nem maradhatunk mama hotelbe, meg amúgy is kevesebbet fizetek a hitelre mint az albérletre.

2021. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Panelért nem venném fel. Alapvetően nem a 21 millió miatt, hanem panelba nem szeretnék költözni. Ha ezt nem veszem figyelembe és picit objektívebben próbálom nézni, akkor fel lehet venni igen, bár jó lenne még néhány infó, hogy hol, milyen állapotú, mekkora önerőd lenne, hány négyzetméter, mennyi a jövedelmed, mennyire stabil a munkahelyed stb.
2021. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!