Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen sűrűn beszéltek/találko...

Milyen sűrűn beszéltek/találkoztok a családotokkal?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, férjjel, 2 gyerekkel.

A családom (szüleim, nagyszüleim, nagynénémék) egy városban laknak, nagyon közel, mi egy településsel odébb költöztünk (7 km összvisz, kocsival 5 perc). A problémám, hogy kiborítanak a folyamatos kapcsolattartási kényszerükkel, nem tudom, hogy én vagyok túl magamnakvaló, vagy az irreális, amit ők elvárnak.

Röviden a lényeg, hogy anyámékkal kb hetente találkozom, a nagyszüleimmel 2-3 hetente. És mindig mindenki rinyál, hogy kevés. Ha anyámat 2 napig nem hívom fel, már elkezd cseszegetni, hogy tőlem aztán meg is dögölhetne, jó hogy végre eszembe jutott, meg hasonlók. Nincs semmi extra mondanivalója amúgy, csak úgy hívjam fel. Ő nem keres, csak ha valami konkrét dolgot akar, ez csak tőlem elvárt.

A nagyszülők, nagynéném azért szívják folyamatosan a véremet, hogy miért nem megyek oda a gyerekekkel. Én nem érzem, hogy ez a 2-3 hetente látogatás kevés lenne, de ők folyamatosan panaszkodnak, hogy miért nem megyünk gyakrabban. Mintha fel se akarnák fogni, hogy basszus, nekünk is van életünk, munkánk, egyéb programunk, dolgunk otthon, nem tudunk mindig valakihez futkosni, hogy ne unatkozzon. Azt pláne figyelembe se veszi senki, hogy a férjemnek is van családja, esetleg néha velük is találkoznánk (érdekes módon amúgy ők nem követelőznek folyton).

Nagynéném a legjobb, ötvenes, egészséges, aktív nő, kocsival a segge alatt, de eszébe nem jut eljönni hozzánk, ellenben folyamatosan károg, hogy mi miért nem megyünk oda (egy ideje amúgy direkt, csakazértse megyek, emelje meg a seggét, ha annyira fontos - de persze annyira azért nem).

Én baromira unom, hogy egyfolytában mindenki azzal nyomaszt, hogy nem beszélünk/találkozunk eleget, miközben én azt érzem, hogy másból se áll az életem, minthogy számontartsam, kihez mikor kell menni, meg el ne felejtsem 2 napig felhívni az anyámat, nehogy megsértődjön. Mindezt úgy, hogy itt lakunk egy köpésre egymástól, de alapvető, hogy mindenkihez nekem kell ugrálni a gyerekekkel, senki nem hajlandó megmozdulni.

Szerintetek normális ez, hogy ennyit akarnak találkozni meg beszélni? Megmondom őszintén, nekem nincs igényem ilyen szoros kapcsolattartásra, simán elég lenne a fele is, a gyerekek kicsik (6 és 2,5 évesek), mindketten dolgozunk, csomószor rohanással telnek a napok. De mivel én otthonról dolgozom, szerintük mindig ráérek, és nem értik, miért nem megyek többet. Hab a tortán, hogy anyám kivételével amúgy engem le se szarnának, csak a gyerekeket akarják látni, nincs még több unoka/dédunoka, ezért engem szekálnak állandóan.

Velem van a baj, hogy engem ez idegesít, vagy tényleg sokat akarnak? Ti mennyit beszéltek a családdal?


2021. aug. 18. 17:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok, gyerekem nincs csak párkapcsolatom.

120 km-re élek a családomtól (szüleim, nagyszüleim, unokatesók ugyanabban a faluban élnek). Havonta 1-szer megyünk haza 2 napra, akkor ha van valamilyen családi esemény pl szülinap, húsvét stb... akkor találkozok mindenkivel, de a szüleimnél alszunk.

Unokatesókkal beszélgetek heti párszor messengeren, nagyszülőkkel kb kéthetente telefonon, de van családi viber csoportunk. Anyámékkal 2 naponta beszélek telefonon, én hívom mindig amikor munka után sétálok a kutyával, de ők is benne vannak a családi csoportban. Abban naponta több üzenetet váltunk, képeket küldözgetünk. Meg szokott olyan lenni, hogy anyámmal telefonálok, pont hívja őt nagyajám, és akkor konferenciában beszélgetünk.

2021. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Előzd be őket:) Kezdd te el mondani, őket megelőzve, hogy miért nem jönnek, kocsival 5 percre vannak, alig látod őket, miért nem jönnek gyakrabban,stb,stb...

Lényeg, hogy amikor veszik a levegőt, hogy elkezdjék, te már óbégass!!

2021. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Milyen jó lenne, ha engem egy hónapban csak egyszer keresne a család tagom.Csak akkor keresnek,ha bajuk van.Addig örüljél,amig kiváncsiak rád.Viszont ez a találkozás teljesen rendjén van, nem kevés.
2021. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3: persze, nem arról van szó, hogy nem akarok velük találkozni és nem érdekelnek. Nem nullára redukálnám, csak jó lenne, ha elfogadnának valami tartható szintet. Az a gond, hogy egyszerűen mintha nem vennék figyelembe, hogy nekünk is van életünk, van más dolgunk is. Mintha az lenne az alap és elvárt, hogy minden szabad percünkben rohanjunk látogatni őket. De hát na, pihenni is kell, meg mi 4-en is egy család vagyunk, lennének saját családi programjaink is.
2021. aug. 18. 18:40
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen normális reális gyakoriság, sőt, kevesebb is elég lenne. Halkan mondom, az se lenne jobb, ha a nagynénéd odavinné a seggét, mert akkor se lenne életed mellette. Ne hagyd magad zsarolni, aki ilyen agresszív, az nem szeret. Aki szeret, az figyelembe veszi a te szempontjaidat. Sőt, anyádat se kell minden két napban felhívni, ha megsértődik, hát így járt. Határt kell szabni és a saját életeteket élni. Én az anyámmal hetente beszélek. Ha valami sürgős, úgyis megtaláljuk egymást.
2021. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5: itt ez most nem igazán arról szól, hogy akkor a nagynéném üljön itt hetente, egyszerűen csak tele a puttyonyom azzal, hogy mindenkihez én ugráljak. Most a dédik esetében ez oké, nem vezetnek, idősek. De a nagynéném aktív, egészséges, vezet, mennyivel egyszerűbb neki egyedül bepattanni a kocsiba és eljönni ide, mint nekem összecuccolni a két gyereket, beimádkozni őket az autóba, és elmenni odáig?
2021. aug. 18. 19:05
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre mit mondani, mert itt is igaz az, hogy ahány ház, annyi szokás. Viszont számomra már az is túl sok lenne amit írsz. Húszas éveim elején járok, nincs párom sem, de el nem tudnám képzelni hogy kétnaponta hívogassam anyámat. Két nap alatt mégis mi történik amiről beszélni kell? Nálunk azért nem szokás telefonálni hogy csak bájcsevegjünk meg megbeszéljük hogy milyen az idő. Ha meg tényleg történik valami fontos, akkor úgyis tájékoztatjuk a másikat. Viszont én ezt a heti találkát sem bírnám. Már egyetem alatt sem jártam haza csak 3-4 hetente. Rokonokkal gyakorlatilag csak akkor találkozunk ha van valami apropója, tehát vagy születésnapja van valakinek, vagy valami nagyobb ünnep van, de mi például a szülinapokat is a legtöbbször egyben tartjuk ha azok viszonylag közel esnek egymáshoz. Ezen kívül én nem is beszélek a rokonokkal, sem telefonon, sem sehol. Pedig hozzáteszem nem rossz senkivel a kapcsolatom, egyszerűen nálunk nem szokás egymás nyakán lógni. Mindenkinek van "saját" kis családja, ott is van éppen elég teendő, felesleges mindig ugráltatni mindenkit, ettől függetlenül tudjuk, hogy ha van valami, akkor számíthatunk egymásra. Tanácsot sajnos nem tudok adni, ezt valahogy meg kell beszélni. Azt viszont nem kezdeném el mondogatni hogy "na akkor gyertek ti, hiszen nektek is közel van", mert ennek könnyen lehet az a vége hogy utána oda szoknak hozzátok és nem fogjátok tudni lekaparni sem őket.
2021. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le anyukáddal beszélgetni erről. Legyen ez a lényeg amit leírtál, csak valamivel finomabban.

Az nem tudom hogy jobb-e ha mostantól mindenki hozzátok megy, mert akkor ugyanez a helyzet és 1 hónap múlva megint kiírsz egy kérdést arról hogy mennyire idegesítő hogy mindenki nálatok lóg :). Bár kétlem hogy a nagynénéd ezt tenné abból amit leírtál.

Csak egy ötlet. Mi lenne ha elvinnetek pl 2-3 vagy 4 hetente egy délutánra a gyerekeket a szüleihez, és miközben ők ott vannak oda át tudnak menni a nagyszülők mivel egy városban laknak. Így mindenki láthatja az unokákat. Azért nem a nagyszülőket írtam hanem a szülőket, mert tudom hogy egy 70-80 éves már nem tud a gyerekek után szaladgálni, de azért el tudnak közlekedni a városban amire szükségük is van hiszen nem ülhetnek állandóan otthon a tv-t bamulva.

Ezen a délutánon csinalhattok kettesben programot a férjeddel. Plusz mindenki látja egymást csak gyakorlatilag egyszerre amikor viszed és hozod a gyerekeket, ezzel te időt is spórolsz.

2021. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Naponta - kétnaponta beszélek anyukámmal messengeren. Férjem hetente beszél apukájával telefonon. Találkozni évente egyszer szoktunk. A többi rokonnal nem beszélünk, nem találkozunk. Külföldön élünk 32 éve. Van olyan rokon, akit nem is ismerünk.
2021. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

En az anyukámmal mindennap beszélek, de már 3 éve nem találkoztunk személyesen ( 12ezer km-re élek Magyarországtól). Nekem elég lenne ha pár naponta beszélünk, de neki igénye van rá. az a pár perc nem vészes és tudom, hogy így nyugodt, hogy minden rendben van velünk.

A férjem az anyjával pár hetente beszélt, miután meghalt az anyukája nagyon bánta, most már úgy van vele barcsak mindennap beszéltek volna.

2021. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!