Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni érzelmileg...

Mit lehet kezdeni érzelmileg zsaroló rokonokkal?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy elvesztettem Anyukámat nyáron, hosszú betegség után. Én az előző évben elkoltoztem "jó messzire" (2,5 óra vonattal a távolság), mert távol kaptam olyan munkát, amiből az ápolási költségeket és miegyebet állni tudtam.

Még mielőtt elkoltoztunk volna egy kicsi lakásban laktunk, másfél szobás lakás. (Családom van) Ezt a lakást kiadtam addigra.


Már annak idején sokat gondolkoztam azon, hogy Apám hol fog lakni, miután bekövetkezik a tragedia (sajnos ott nem maradhat, lásd később miért). Most, hogy megtörtént nem kérdés, hogy Apám ebben a lakásban jól el fog eldegelni. Viszont a magas alberleti díjak miatt, ha ott dolgoznánk, nem lenne hova mennünk/nem tudnám Apát hova költöztetni, mert az ő pénze se lenne elég.


Már minden rég lefolyt, temetés stb. A családi, ismerősi körben nem látnak szívesen, mert Apámat "itt hagytam", "cserben hagytam", "egyedül hagytam, azzal hogy elkoltoztem", ezt éreztetik velem, van, hogy mondják, amikor Apa nincs ott, de azért O is elmondja telefonban napjában többször, hogy O mennyire magányos.


Ez eléggé megvisel. Mert azzal, hogy elkoltoztunk én áldozatot hoztam a családomert: tudtam fizetni az ápolási költségeket, ápolási segédeszközöket tudtam megvasarolni, illetve apámnak otthont tudok biztosítani.


Rettenetes fáj az, amit kapok a csaladomtol, ismerosoktol.


Ha nem mentünk volna el, a haldoklo anyámnak nem tudtam volna semmit biztosítani, apámnak nem tudnék lakhatást adni stb.

Emellett bánt, hogy amikor volt szabadidőm ott voltam, minden percét kihasznaltam az utolsó idonek. Szabit vettem is stb.


Öröklés: nem én vagyok az egyetlen örökös. Több ember meg lett jelölve a vegrendeletben, így a "vagyonból" nem tudnék új lakást venni Apunak. De az sem érdekel igazán, lehet lemondok róla, nem akarok ezzel foglalkozni továbbá.

Most teszek félre, hogy visszakoltozzunk és kevés hitelt kelljen felvenni. Viszont amióta így bánnak velem, azóta azon gondolkozom, hogy maradok, mert itt legalább semmi nem emlekeztet, arra az időszakra.


Sokszor latogatom Aput azóta, kértem, hogy jöjjön el Hozzánk, O nem akar. Mindig kitalál valamit.


Az egészben az a legrosszabb, hogy pár ember tudja mi az igazság, mert ők jöttek látogatni, amikor ott voltam és én is részt vettem az apolasban, álltam a koltsegeket stb.


Nem tudom mihez kezdjek. Sajnálom, ha hosszú lett. Egy ideje nyomja a lelkem.



2021. aug. 25. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Ezeknek az embereknek akkor is bajuk lenne, ha ott laknál, "jaj nem segít az apjának" szövegekkel. Inkább maradj, nem tartozol a f*sszopó rokonoknak azzal, hogy becsicskulsz az érzelmi zsarolásaikra.
2021. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Minden embernek, aki gyereket nevel fel, el kell fogadnia, hogy a gyereke adott esetben tőle távol költözik, mert ott találja meg a boldogulását.

Ha apukád ennyire magányos, akkor idősek napközi otthonát tudnám javasolni: oda eljárhat, programok vannak, ismerősökre tehet szert stb. Amíg normális egészsége van, addig nyilván nem akarna szoc. otthonba költözni, hanem otthon lakna, de így társasága lenne.

2021. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne költözzön vissza, főleg akkor ne, ha az úgy neked anyagi megterhelés. Apádnak felajánlottad, hogy költözzön hozzátok, nem akar, akkor ennyi, mást nem tudsz csinálni.

Neked nem apád miatt kell elásnod magad, hanem arra törekedni, hogy majd a születendő gyermek(i)dnek normális hátteret biztosíts. A rokonokat meg szard le, az ilyeneknek úgyse jó semmi.

2021. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Kédezd meg ezeket az embereket, rokonokat ők hol a búbánatban voltak mikor segíteni kellett volna? Hol vannak/voltak azok akik szintén örökölnek?

Hol voltak mikor bármilyen költség felmerült? Miben segítenek édesapádnak, hogy ne legyen egyedül?

Egy szülőnek pedig fel kellene fognia, hogy a gyerek felnő, saját élete családja lesz/ van, és amellett amennyit Te magad is segítesz nem tudod az egész életed feladni, csak azért mert ő magányos és nem tudja feltalálni magát.


Szomorú, önző dolog ez egy szülőtől.

2021. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ignorálni kell öket.
2021. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
ne koltozz vissza. az elet rendje az hogy a gyerekek kirepulnek, es elhagyjak a csaladi feszket. en 19 evesen koltoztem olyan messzire mint te, es ez teljesen termeszetes volt mindenkinek a csaladban. a rokonokkal ne foglalkozz, es plane ne halgass rajuk, ne koltozz haza. edesapadat ha nem akar koltozni, nem kell eroltetni, az oregek nem szivesen lepnek ki a megszokott kornyezetbol. ti se koltozzetek vissza, plane ha a jelenlegi hely sokkal jobb megelhetest biztosit. a caladod, a gyerekeid jovojoevel foglalkozz, ne az alszenteskedo rokonokkal.
2021. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a támogatást, amit kapok Tőletek, így ismeretlenül is, nagyon jól esik. :)


Apának eddig nagyon sok ötletet adtam, hogy mivel uthetne el az időt. Volt, amit megfogadott, volt amit elutasított. Kicsit úgy érzem, hogy vádol ő is, amiért nem ott lakunk.


Akik orokolnek hol voltak? Arra hivatkoztak, hogy ők a covid miatt nem mertek jönni. Viszont ezeknek az embereknek el lett mondva, hogy kapnak ffp maszkot, rendelkezesre áll feluletfertotlenito a lakásban (kilincs, edények, mint alaposan "tisztítva lett", borfertotlenito, minden volt), a sok takaritastol a kezem is elég sebes volt, szóval Anya egyáltalán nem kapott el semmilyen covidot, egyéb fertőző betegséget sem. Abszolút betartottunk minden szabályt, az ápolónő is nagyon elégedett volt egyébként, hogy mennyire komolyan vettük.

Akik orokolnek, az egyik mindig munkára hivatkozva nem ért rá, a többiek sosem jöttek, jelentkeztek. De ez más tészta, a helyzet ezen része bonyolult és szomorú, ezért is gondolkozom az örökség lemondasan, mert az egyiknek szándékában all megtamadni a vegrendeletet, én pedig nem akarok ezzel foglalkozni, elég rosszul érzem magam enélkül is.


Remélem a végkifejlet nem lesz annyira borzasztó, ahogy azt elkepzelem.

2021. aug. 25. 10:44
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

"Arra hivatkoztak, hogy ők a covid miatt nem mertek jönni"


Ja, te meg különleges képességeiddel megállítottad a vírusokat, azért mehettél.

Na, ha az ilyen pampogna apámmal kapcsolatban, úgy lemarnám, hogy köpni-nyelni nem tudna. Az arcába mondanám, hogy a hullarablóhoz meg a dögkeselyűhöz hasonló, aki otthon türelmesen kivárta, míg az anyám meghal, utána rögtön odament a zsákmányért.

2021. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Kik örökölnek, gondolom anyukád után a testvéred. Ne mondj le az örökségedről, aztán meg gürcölhetsz hitelért. Ne foglalkozz velük. Velem a bátyám csinálta ezt évekig, nem beszélek már vele és hidd el sokkal jobb így.
2021. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Ne szállj ki az örökségből, talán pont ez a céljuk, több pénzt lehúzni a tragédiából.


Éld az életed, vissza ne költözz ezekhez az aljaemberekhez. Apukádon segíts, ahogy tudsz (ahogy eddig is). Ha nem kér belőle, akkor nem kér.

2021. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!