Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni az anyámmal?

Mit tudok kezdeni az anyámmal?

Figyelt kérdés
Ő mindig elmeséli, hogy mi történt vele, mennyit röhögött a barátnőivel stb. Nekem kötelességem ezt vidáman, mosolyogva végighallgatni. Ezzel nem is lenne nagy baj, de engem is mindig kikérdez, hogy mi, hogy volt, kivel voltam stb. Mikor elmesélek mindent, mindig lehangol. Pl. Elmesélem, hogy láttunk egy békát, amit az egyik barátnőm felvett a kezébe és ott ugrándozott és majdnem ráugrott egy másik barátnőmre aki nagyon félt tőle és marha jól szórakoztunk. Erre ő elkezdi, hogy ezen semmi nevetséges nincs, inkább tanulnánk (azt ő sem tudja, hogy augusztusban mit kéne, ha már mindent átismételtem és írtam 2 olvasónaplót). És még egy csomó ehhez hasonló leszuras jön tőle, mikor beszámolok, hogy mit csináltam. És beszámolni muszáj, különben eltilt mindenkitől. Tanácstalan vagyok. :( 16l
2021. aug. 25. 21:57
 1/9 Thispain ***** válasza:
96%
Mi történik, ha te is megszeged a kötelezettségedet, és te is odaszúrsz neki, hogy főzni, mosni kéne, meg ilyenek?
2021. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A házimunkákat elvégzi, de gyakran besegítek. A mosást én intézem (teregetes, mosógép bepskolas). Ezzel nincs baj. :)
2021. aug. 25. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Beszamolni, mert eltilt mindenkitől?
2021. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Addig nem enged el másik progira míg az előzőt le nem fikázhatta.
2021. aug. 25. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alapon tilt el mindentől, ha azt mondod, hogy semmi? 🤨

Velem is sokszor van úgy, hogy eseménytelenül telik el a nap.


Legközelebb mond meg neki, hogy ne szóljon bele, hogy szerintetek mi a vicces. Egy békától sikítozó tinilány 16 évesen vicces.

2021. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, 5-ös XD. Ő mindig mondja, hogy "én nem szólok bele a dolgaidba, de..." és itt jön a lehangolo rész
2021. aug. 26. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor legközelebb ő mesél csináld ugyanezt. Kölcsön kenyér visszajár, valószínűleg az első pár alkalom után megkérdezi, hogy miért csinálod, és akkor elmondhatod neki.
2021. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, de elvette a telómat, mert tiszteletlen voltam :(
2021. aug. 26. 20:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy ne lássa rajtad, hogy tud bántani. Egy idő után abba fogja hagyni. A telódat meg vegye el nyugodtan, semmit nem fog vele elérni, maximum azt, hogy ő nem fog tudni téged elérni. Még egy tipp, ha azt mondja, hogy nem akar a dolgaidban beleszólni, de... arra mondj annyit, hogy rendben, köszönöm, hogy nem szólsz bele, és menj át egy másik szobába. (Esetleg ha van rá pénzed, és nagyon ragaszkodsz a telódhoz vehetsz egy olcsóbbat dugi telefonnak)
2021. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!