Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne kezdeni anyámmal?...

Mit kéne kezdeni anyámmal? Kényszergyógykezelés kéne neki? Hogyan?

Figyelt kérdés

Anyám nem egészséges.

Folyamatosan ingadozik a hangulata és néhány naponta vagy hetente el kezd nagyon komolyan hisztériázni...


Amúgy nap mint nap valakivel el kezd veszekedni, vagy a postással vagy a bolti eladóval, vagy azzal aki elé kerül.


Ezek nem olyan komoly veszekedések, mivel a másik fél rendszerint ki akar belőle hátrálni.


De sajnos anyámnak az sem szokott elég lenni, ha elnézést kérnek tőle (a semmiért), ilyenkor sem engedi el a dolgot hanem minden lehetetlen dologba beleköt...


Viszont ezek az emberek ki tudnak hátrálni a veszekedésekből.

Mivel nem egy fedél alatt élnek vele.


Viszont ezeken a mindennapi dolgokon túl, mint már írtam, néha-néha teljesen bekattan.


Most a legutóbbi esetnél talált valami koszt a konyha pulton, ami nem lett lemosva és ebből odáig jutottunk hogy nagyon durván el kezdett ordítani, sikítani, majd egyik pillanatról a másikra el kezdte seprűvel ütni a testvérem...

De elég komolyan. Én annyit csináltam, hogy megpróbáltam elhúzni onnan és egy pillanatig lefogni hogy nyugodjon le, de direkt ügyeltem arra, hogy ne essen semmilyen baja. Például ne szorítsam meg vagy ilyesmi... Tényleg csak annyit akartam hogy ne üsse a lánytestvérem.

Viszont ekkor is elkezdett nagyon hangosan, artikulálatlanul ordítani meg belevájta a körmeit a karomba, illetve harapni is akart csak elkaptam a kezem.


Így maximum 5-10 másodperc után elengedtem...


De Ő azt állítja, hogy mi támadtuk meg Őt. Holott még igazi önvédelemről sem volt szó a testvérem részéről én meg eleve pont azért csináltam amit csináltam, hogy ne legyen nagyobb sérülés, baleset...


És nem azt mondom, hogy minta (felnőtt) gyerekek vagyunk, mert nem.


De direkt ügyelünk arra, hogy rend legyen, csak elveszi a motivációt, hogy amikor minden csillog-villog, anyánk akkor is kitalál valamit, mert nem az a valódi problémája, amit mond. Ez csak ürügy a dühöngéshez...


Buszsofőrrel meg random emberekkel az utcán, a jelenlétemben volt már hogy majdnem összeverekedett.


De soha nem lett eddig belőle hivatalos ügy, mert az emberek nem akarnak ezzel bajlódni.


A másik. Hogy rendszeresen ki akar tenni minket a házból, ha valami baja van és ezzel zsarol... Folyamatosan felhánytorgatja hogy mi is ott lakunk, meg hogy most éppen csak Ő dolgozik.


Közben meg most van először 2 évnél hosszabb ideje munkája.


3 évig például semmit nem dolgozott és mi tartottuk el. A lakáshitelt is mi fizettünk és minden számlát... Az a baj, hogy ennek nem igazán van nyoma, mert akkoriban nem viselkedett ennyire szörnyű módon és nem hittük, hogy egyszer erre szükség lehet.


Van hogy kijárási tilalomkor, éjszaka közepén jön rá hirtelen, hogy ki akar minket dobni az utcára.

És addig őrjöng meg fenyegetőzik amíg ki nem megyünk...


Nekünk a korona vírus miatt nincs most munkánk, meg ugye annó nem is tanultunk tovább, mert dolgozni kellett, hogy ki legyen fizetve a hitel, legyen étel, stb.

De soha nem hánytorgattuk ezt fel, csak amikor Ő is emlegeti, hogy mekkora kegy hogy ott lakhatunk.

De egyébként pont, hogy Ő beszélte le eddig mindig a testvéremet a tovább tanulásról, hogy úgysem menne neki, kevesebb pénz lenne, stb.


A legnagyobb baj mégis az agressziója... Amiatt tényleg gyógykezelésre lenne szüksége, mert egyszer szerintem balesetből meg is ölhet valakit.


A többi annyira nem érdekel, csak azért leírtam.

Igazából, annyi belőle a lényeg, hogy a nagyon durva agresszív viselkedés az elég hirtelen szokott jönni, vagy valami apróság miatt vagy nem is biztos hogy mindig van oka...


Az a baj, hogy pszichológushoz nem megy el, de ha el is menne, ott tudatosan vissza tudná fogni magát arra az 1-2 órára.


Egyébként 50 éves nő és mindig ilyen volt, csak az utóbbi időben megy el ténylegesen tettlegességig is.


Ha kihívnánk a mentőket, egy rohamánál, szerintem mire kiérnek már abba is hagyja.


Ha meg felveszem videóra, az nem bizonyít semmit, mert akár ki is ragadhattam volna a kontextusból.


Mit kéne tehát tenni?


22/f



2020. dec. 19. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kéne neki vm nyugtató, de 50 évesen te nem kényszer gyógykezeltetheted.


Hagyni kell elfajulni a dolgokat, aztán majd ha kékre-zöldre ver titeket, akkor rendőrt hívtok. Még a pszichiátriára is beviszik, ha kissé pityergő hangon előadjátok, hogy a mama egyre rosszabb. Ott majd a doki leszedálja és ír neki valamit. (Tapasztalatból mondom.)

2020. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is ilyen volt anyám, a klimaxszal teljesen bekattant, ráadásul utólag (a halála után) kiderült a számtalan eldugdosott üvegből, hogy zugivó is volt, ami az agybajára pluszban rátett.

Semmit nem tudtok vele kezdeni - mi sem tudtunk - pokollá tette a család életét.

Annyit viszont jó ha tudtok, hogy csak úgy nem dobálhat ki benneteket a lakásból, még akkor sem, ha éppen nem lenne korona.


Biztos most sokan le fognak pontozni, de tojok rá.

Nálunk hosszú időre bevált, hogy amikor teljesen ok nélkül tombolt, apánk leöntötte egy vödör vízzel. Akkor pár percre észhez tért és eltakarodott aludni és egy pár hétig nyugalom volt. Amikor utána megint kezdte volna, elég volt annyi, hogy "Hozd csak a vödröt Józsi!" és érdekes, lehiggadt.

Hatalmas manipulátor volt ő is, a háziorvosunk pl. kifejezetten szerette a "kis mártírt"

2020. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kényszergyógykezelést csak rendőrségi feljelentés után a bíróság rendelhet el.

Én nagyon javasolnám a videóra vételt, soha nem tudhatod, mikor lesz rá szükség!

2020. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nehéz lesz úgy bármit is lépni ellene, ha ő az eltartótok, mert csak egyedül ő dolgozik másik két felnőtt mellett. Covid ide vagy oda.
2020. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Kezdőd Alzheimer is lehet, ismerősnél ezek voltak a "bevezető" tünetek. Nem is volt feledékeny, meg semmi, de ilyen dührohamok jöttek rá.
2020. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a háziorvoshoz a tesóddal együtt, és részletesen meséljétek el, mivé változott a viselkedése, és hogy fokozatosan romlik, majd ő megmondja, mi legyen.
2020. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
#5: 50 éves, nem 70. És eddig is ilyen volt.
2020. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Súgok valamiit, 7-es: 50 évesen is kezdődhet Alzheimer.
2020. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
7-es: Nagynénémnél 52 évesen jelentkeztek az Alzheimer tünetei.
2020. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Hát ha semmilyen vélemény vagy megoldás nem felel meg, akkor tűrjetek.
2020. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!