Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki lehet venni az apát az...

Ki lehet venni az apát az anyakönyvből? Hogy ő most már nem az apám jogilag meg mindenhogy?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 12:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb hozzáfűzni valóm van szóval leírom
94 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Az apád az apád. Hogyhogy már nem az?
2021. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Mint ahogy téged se lehet visszabontani egy különálló petesejtre meg egy hímivarsejtre, úgy apukád apa mivoltát se lehet megváltoztatni.
2021. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Minek? Bármit is tett, bilógiailag az apád, és az is marad. Ezen nem változtatna az sem, hogy le akarod tagadni.


Ha annyira nem vagytok jóban, akkor inkább az örökségét tagadd meg, és ne válj olyanná mint amilyen ő.

2021. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
23%
Ez engem is érdekelne. Mi van, ha közben kiderült, hogy mégsem ő az apa?
2021. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Mert ha ő csinál egy f*szágot jogilag, és mondjuk feketelistára rak. Nem annyira jó az.

Nem is tartom vele kapcsolatot.

2021. aug. 26. 12:11
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Attól még az apád marad. Amúgy szerinted ki olvasgatja az anyakönyvedet, meg kit érdekel a te apád?
2021. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Ő az apám sajnos vérszerintileg. Nincs szó arról más lenne az apám.
2021. aug. 26. 12:13
 8/37 A kérdező kommentje:
Na mind1, lényeg az hogy névváltoztatás már megvolt. Szóval amiatt már nem aggódok, szívesen ügyet intéztem volna ez ügyben, ha lehetne. De köszönöm a felvilágosítást. :)
2021. aug. 26. 12:16
 9/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudod ezt megtenni. Létezik olyan, hogy "megtagadod" de akkor az örökség rád eső részéről is le kell mondjál. Hogy ha beteg lesz és neked kéne eltartanod akkor mi a helyzet azt nem tudom (most van valami ilyen fura szabály de sose értettem tisztán).
2021. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Biztos vagyok abban, hogy az anyakönyvből nem lehet kivenni. (Láttam már anyakönyvet, hatalmas könyvek, cirkalmas betűvel beírva adatok. Nem lehet fogni és áthúzni.)

Fogalmam sincs, hogy jogilag el lehet-e határolódni egy apától vagy anyától, testvértől, gyerektől. Biztos jó okod van erre, hogy ezt akarod. Van itt jog rovat is, kérdezd meg ott.

2021. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!